Dodaj do ulubionych

Pytanie o aliexpress

08.02.20, 11:01
Nigdy tam nie zamawiałam, jest jednak jedna rzecz, która potrzebuję na koniec kwietnia i nigdzie nie mogę znaleźć u nas. Chodzi o konkretny naszyjnik. Miała mi zamówić koleżanka, ale ona twierdzi że przez wirusa nic z Chin nie wysyłają. Nie chce mi się w to wierzyć. Podpowiedzcie czy Ali obsługuje się tak samo jak allegro? Czy zakładanie konta jest trudne? Czy powinnam jeszcze wiedzieć coś więcej w związku z tym tematem. O tym, że długo się czeka i czasami przychodzi badziewie to wiem😉
Obserwuj wątek
    • 35wcieniu Re: Pytanie o aliexpress 08.02.20, 11:12
      " Czy zakładanie konta jest trudne?"

No diabelnie trudne. Tak trudne jak na każdym innym portalu. Nie masz nigdzie konta? Żaden fejsbuk, allegro, nic? Skąd pomysł że miałoby być trudniejsze?

A wysylać wysyłają, tylko niektóre kraje wstrzymały połączenia lotnicze, o tym chyba wiesz. Więc siłą rzeczy się może opóźnić.

--
      "Komunikacja jest bardzo dobra. Od domu przstanek to 2minuty pieszo, 5-10 minut autobusem, potem przesiadka I jakies 40 -50 minut i 15-20 minut pieszo do szkoly. Plus czas oczekiwania, sprawdza online o ktorej ma autobus ale czasem sie spozni albo nie przyjedzie wiec czeka na nastepny."(najma/ritual)
    • kocynder Re: Pytanie o aliexpress 08.02.20, 11:59
      Nie wiem czy nie wysyłają, do mnie wszystko dochodzi.

--
      Kocynder - w gwarze śląskiej słowo określa sytuację ciężką do ogarnięcia, którą ciężko unieść - a wszyscy myślą, ze to coś od "kotka"... 3smile
    • fibi00 Re: Pytanie o aliexpress 08.02.20, 12:04
      Co do zakładania konta... Wszystko jest po angielsku, jeśli znasz podstawy to spokojnie dasz radę konto założyć. Zawsze możesz sobie wygooglować "jak założyć konto na Ali express" i jest krok po kroku,co gdzie wpisać.
      Moja rada jeśli chodzi o płatność. Kiedy coś zamówisz to będą opcje płatności m.in. płatność kartą kredytową lub inna metoda płatnosci. Wybierz "inna metoda płatności". Wtedy wybierasz PayU lub przelewy24 potem bank i przekierowuje cię na stronkę banku (identycznie jak przy allegro). Ogólnie łatwizna. Raz spróbujesz i już będziesz co chwilę coś zamawiała 😉.
      Druga rzecz,jak już zamówisz to śledź sobie czas ochrony w historii zamówienia. Zazwyczaj jest ok 30-60dni. Jest to czas w którym zamówienie powinno do ciebie dotrzeć. Jeśli kilka dni przed końcem zamówienia nie będzie, piszesz do chińczyka że kończy się czas ochrony a zamówienia nie ma. Wtedy chińczyk zaproponuje wydłużenie czasu ochrony który musisz zaakceptować,no i czekasz jeszcze ten czas który zaakceptowałaś (jeśli zamówienia dalej nie ma to zakładasz spór). Jeśli zależy ci na czasie,zamówienie jest ci potrzebne i nie możesz czekać kolejnych 2 tygodni to zakładasz spór i żądasz zwrotu pieniędzy. Zazwyczaj wszystko przebiega bez problemów.
    • agonyaunt Re: Pytanie o aliexpress 08.02.20, 12:42
      Pisałam o tym nie raz - Ali potrafi kraść zdjęcia z innych portali, wystawiać jako swoje a potem wysyłać tandetne podróbki. Zrób reverse search obrazka, może się okazać, że znajdziesz ten naszyjnik w sensowniejszym sklepie, z dostawą w kilka dni.
      • majenkir Re: Pytanie o aliexpress 08.02.20, 14:30
        Na Ali z reguly jest duzo reviews, bardziej wierze tamtym zdjeciom niz takim podrasowanym sprzedajacego. wink

Duzo nie kupilam na aliexpress, ale wszystko bylo porzadnej jakosci (takiej samej jak w sklepach), zadne szmaty.

--
        https://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
        Abby&Prada
        • agonyaunt Re: Pytanie o aliexpress 08.02.20, 15:48
          Każdy może wierzyć komu chce, ja tylko uczulam, żeby zwrócić uwagę. Znajoma robi biżuterię i znalazła swoje zdjęcia na Ali, tak po prostu ukradzione i wystawione, z ceną dużo poniżej jej własnej. Jak ktoś chce ryzykować jakość, nie przeszkadza mu kupowanie podrób, już o etycznej stronie całości nie wspominając, to przecież jego sprawa.
          • fibi00 Re: Pytanie o aliexpress 08.02.20, 18:54
            No ale przeważnie są zdjęcia w komentarzach tzn w opiniach. Nigdy nie kupuję na aukcjach gdzie nie ma opinii lub są same gwiazdki bez jakiegokolwiek słowa. Tak że jeszcze właśnie rada, żeby przejrzeć opinie. Koleżanka kupowała kiedyś na Ali sukienkę dla córeczki. Na zdjęciu w aukcji to była sukienka jak dla małej księżniczki. Ale już w komentarzach były realne zdjęcia które przedstawiały dużo skromniejszą sukienkę. Ale koleżanka je przejrzała i uznała że za 16 zł to i tak ta sukienka jest super i ją zamówiła i była zadowolona i wcale nie zaskoczona że nie jest identyczna jak w opisie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka