Dodaj do ulubionych

Weryfikacja 500 plus

13.02.20, 18:17
Hej. Szukam informacji na temat tego, czy urzędy faktycznie weryfikują, czy rodzina mieszka w Polsce przy pobieraniu 500 plus. Załóżmy, że jakaś rodzina mieszka daleko, poza UE i pobiera 500 plus. W Polsce jest zameldowana u rodziców żony i raz - dwa razy do roku tutaj bywa. Czy jest realna możliwość sprawdzenia przez gminę, że tu nie mieszkają i cofnięcia świadczeń? (Nie mają w kraju żadnego majątku, nieruchomości itp.). Jeśli tak, to w jaki dodatkowo sposób można się zabezpieczyć, żeby to nie wyszło?
Obserwuj wątek
  • morekac Re: Weryfikacja 500 plus 13.02.20, 18:53
   Jest możliwość sprawdzenia, gdzie rodzina osiąga przychody. No i jeśli dziecko jest w wieku szkolnym, powinno gdzies chodzic do szkoły.

   --
   -------------------------------------------------------------
   "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • nenia1 Re: Weryfikacja 500 plus 13.02.20, 18:54
   Ja bym sobie zrobiła zdjęcie twarzy w naturalnym rozmiarze, kupiła manekina, nakleiła z przodu zdjęcie i poprosiła rodzinę żony by sadzała manekina przy stole najlepiej wieczorami, jak zmrok zapadnie, potem zapalić światło w domu i udawać, że z tym manekinem się rozmawia, głośno śmieje itd, wtedy np. głośny śmiech może łatwiej sprowokować sąsiadów do zaglądania w okna, a przez firankę zbyt dobrze nie widać, nie rozpoznają że manekin a masz świadków w razie czego. W wersji tańszej zamiast manekina wystarczy kijek do którego mocujesz zdjęcia swoje i dzieci, opierasz o krzesło zarzucasz kocyk i voila. Możesz też nagrać swój głos i odtwarzać dla większej autentyczności.
   • lellapolella Re: Weryfikacja 500 plus 13.02.20, 19:24
    To jest pomysł wart przemyślenia, ale skoro już inwestować, to lepiej wykorzystać wszystkie dostępne opcje, co tak na pół gwizdka?

    Rząd określił, że stawki dotacji krowa plus i świnia plus na rok będą wynosić:

    595 złotych na krowę mleczną za zwiększenie powierzchni na krowę w oborze,
    329 złotych na krowę „mamkę” za dostęp do wybiegu poza okresem wypasu,
    185 zł na krowę mleczną za wypas na pastwiskach przez min. 4 miesiące,
    301 zł na lochę za zwiększoną powierzchnię w chlewni,
    24 zł na warchlaka i tucznika za zwiększoną powierzchnię w chlewni.

    www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/aktualnosci_/krowa-plus-i-swinia-plus-jakie-stawki-warunki-i-od-kiedy/
    --
    Możesz wygrać wyścig szczurów, ale nadal będziesz szczurem. Banksy
  • chicarica Re: Weryfikacja 500 plus 13.02.20, 19:27
   Z tego co kojarzę, to sprawdzają czy przynajmniej jedno z rodziców figuruje w systemie ubezpieczeniowym: pracuje, pobiera zasiłek dla bezrobotnych, cokolwiek. Pewnie również czy dzieci chodzą gdzieś do szkoły itp. Jeśli nie figuruje to świadczenie jest odbierane, bo oznacza to, że rodzina nie mieszka w Polsce. Mają rację oczywiście.

   --
   ---
   Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka