Dodaj do ulubionych

Tęsknota za stonką

25.04.20, 08:24
Pamiętacie, jak jeszcze niedawno niektóre miasta chciały się zamykać, sprzedawać bilety, protestowano przeciwko wpuszczaniu turystów, zapewniano, że generują oni dla okolicy tylko koszty i bez nich byłoby lepiej. Jak to trzeba uważać na to o co się prosi...
Obserwuj wątek
   • mia_mia Re: Tęsknota za stonką 25.04.20, 10:31
    Ciekawe na jak długo, puste lokale, pozalepiane folią szyby, brak inwestycji w mieście, kasa zamiast na wydarzenia czy szkoły przekazywana klientom mopsów. Życie w biednej okolicy, przy bezrobociu nawet 50%, a takie jest prognozowane w niektórych kurortach to nic fajnego.
    • gliminstory Re: Tęsknota za stonką 25.04.20, 10:44
     Inwestycje idą pełną parą, bez tłumu ludzi i korków w mieście nawet sprawniej niż przedtem, zarząd miasta zauważył potrzeby mieszkańców a nie tylko turystów pod których wszystko wcześniej było robione, zauważono też że mieszkaniec również ma udział w tej turystyce w swoim mieście, cześć lokali nie przetrwa ale część restauracji które były dobre wcześniej teraz nadal sprzedaje na wynos, bo klienci lokalni ciągle są, puby gorzej lub miejsca nastawione tylko na obcokrajowców, bo nie mają czego sprzedać na wynos, cała reszta się przeorganizowała. Nie tęsknię za wcześniejszymi hałaśliwymi tłumami wcale a wcale.
     Co do "niektórych kurortów" - to miejscowości nadbałtyckie i tak biznes miały czerwiec-sierpień, a poza sezonem pensjonaty zamknięte na cztery spusty a właściciele pensjonatów w innej pracy niekoniecznie w tej miejscowości.
   • mia_mia Re: Tęsknota za stonką 25.04.20, 10:27
    Nic innego, ci z aibnb też jedzą, latają po knajpach, kupują bilety do miejscowych atrakcji, pamiątki, jeżdżą taksówkami, wynajmujący płacą sprzątającym itd. Bez tłoku czy z umiarkowanym wiele biznesów się nie utrzyma. Każdy z nas chciałby spacerować po ładnych miejscach bez tłumów w szczycie sezonu, ale to niemożliwe bez upadku wielu biznesów.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka