Dodaj do ulubionych

Elektryczne auto - dopłata

10.06.20, 12:54

Pamiętacie na przełomie lat miały być dopłaty do elektryków. Nissan Leaf zapłacił coś władzy i obniżył cenę, żeby tylko on spełniał kryteria, dealerzy się obs**ali ze szczęścia i ściągali auta z całej EU, a - jak dobrze pamiętam - bergamota miała nam oczyszczać powietrze w tymkraju swoim elektrykiem na węgiel.

Tyle tytułem wstępu, wiecie co się stało a tym projektem? Ktoś odebrał swojego elektryka? Czy umarło śmiercią naturalną poprzez zapomnienie, jak w zasadzie wszystkie ambitne pomysły tej władzy?
Obserwuj wątek
      • dyzurny_troll_forum Re: Elektryczne auto - dopłata 10.06.20, 13:01
        joanna_poz napisała:

> czyli projekt skonczył jak wiele projektów PIS.
        > dużo gadania o niczym.

Nie żebym był zaskoczony, nawet wprost przeciwnie!
        Ale co z hajsiwem, które ludzie powpłacali dealerom!?
        Z tego co pamiętam to było od jakiś 5 kPLN do grubych procentów ceny całego auta (~20% - 25%?!)
        Domyślam się, ze umowy były tak skonstruowane, ze auto musieli odebrać, a dopłata to zupełnie osobny temat?
      • riki_i Re: Elektryczne auto - dopłata 10.06.20, 14:32
        joanna_poz napisała:

> czyli projekt skonczył jak wiele projektów PIS.
        > dużo gadania o niczym.

Niestety zakopali też likwidację OFE, a chciałem przerzucić 50 tys po wycenie z kwietnia 2019 r. do Zus-u.

Teraz to chyba nie mam nawet 40 tys zł w OFE i nie wiadomo kiedy giełda wróci do wycen choćby z początku roku.

Obawiam się też, że ciężko im będzie w przyszłości zmanipulować ludzi na pozostawienie pieniędzy na rynku kapitałowym z grabieżą 15% salda na dzień dobry.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka