Dodaj do ulubionych

Dwa koty i chomik

18.06.20, 12:35
Czy miala ktoras w domu kota i chomika?
Mamy dwa koty, a corka uparla się na chomika.
Co robić?
Obserwuj wątek
  • mona-taran Re: Dwa koty i chomik 18.06.20, 12:39
   Miałam w dzieciństwie. Kiedyś, pewnej niedzieli mieliśmy mieć gości z daleka, więc zamieszanie, sprzątanie i wszystko na tip-top.
   Przyjechali, elegancka ciocia z Warszawy, w futrze i kapeluszu wchodzi do salonu a tam na środku świeżo wypranego dywanu... pół chomika 😲
  • ursydia Re: Dwa koty i chomik 18.06.20, 12:58
   Ja a miałam z tym, że pierwszy był chomik a potem doszedł kot, który regularnie obrywał bęcki od chomika i nauczył się, że nie warto wkładać łapek do klatki. Kot był malusi, wyciągnęliśmy go z koleżanką z pod krzaka jak miał jakieś dwa miesiące.
    • panna_meganna Re: Dwa koty i chomik 18.06.20, 15:24
     Nie ryzykowałabym. Miałam chomika i kota, na noc terrarium było przykrywane ciężką szybą, dostęp powietrza zapewniała może centymetrowa przestrzeń - ale kiciuś i tak go dorwał którejś nocy i było po chomiku. Pamiętam jak moja matka rano przyniosła mi resztki którymi kot wzgardził. To nie jest dobry pomysł. Chomik się będzie stresował a córka może przeżyć traumę, że zwierzątko nie przeżyło. Koty to drapieżniki i prędzej czy później chomika dorwą. Są cholery cierpliwe i cwane smile)))
  • umi Re: Dwa koty i chomik 18.06.20, 15:34
   Jak kupisz, corka bedzie miala pasztet z chomika. Tzn. koty beda mialy suspicious
   Jesli on bedzie w klatce, beda na niej siedzialy i wyciagaly lapkami przez prety. O ile nie zejdzie na zawal, to go wyciagna pazurami po kawalku.
   Jesli terrarium, to wiedz, ze beda kombinowac poki nie rozpracuja jak to sie otwiera. Kot to cwana bestia jest, a chomik to zarcie jak mysz.
   • umi Re: Dwa koty i chomik 18.06.20, 15:36
    * w dodatku koty sie na Was moga obrazic, ze macie zarcie i nie chcecie dac. W kocim jezyku z najulubienszymi osobami dzieli sie zarciem. Wiec zaminusujecie na calego.
  • mava Re: Dwa koty i chomik 18.06.20, 16:11
   ja miałam...znaczy wtedy to chyba jeszcze jeden kot był a chomika miał syn.
   Drzwi do pokoju syna były zawsze zamkniete własciwie, a chomik był malutki, dżungarski, i mieszkał w klatce. Był wypuszczany tylko na czas wspólnej (z synem) zabawy, normalnie to miał swoje rózne zabawki w domku.
   Chomik stał wysoko więc w zasadzie był bezpieczny. Czasem kot wpadł do pokoju i był szczerze zainteresowany jednak "bez konsekwencji". Jak niżej (klatka stoi na komodzie).
   Chomik zszedł był naturalnie, po ok. roku.
   Nie jest to dobry pomysł dla małego/wrażliwego dziecka (syn miał jakies 10 lat) bo dziecko baaardzo przezywa śmierć zwierzątka a ono zyje, ile zyje...

   https://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/wh/te/piye/1xFu0THl6DT9SCo1SB.jpg
    • sy28 Re: Dwa koty i chomik 18.06.20, 21:18
     Mam papugę i rybki oraz kota, dość łownego, bo myszy przynosi. Kot jest najnowszy w domu, trafił jako mała kilkutygodniowa znajda. Rybki nie interesują go zupełnie, papuga jest w pokoju syna i to syn pilnuje żeby kot jej nie zjadł. Jeśli papuga wychodzi z klatki to kot nie ma wstępu do pokoju. Gdy siedzi w klatce kot może być, a nawet spać u syna i nie reaguje. Widział że się gniewamy i stara się nie podpadać. Sam nie zostaje. Syn ma 13 lat i bardzo odpowiedzialnie pilnuje tematu. Działa to już półtora roku. Może i u was da radę. Tylko kot jest wychodzący i gdy nas nie ma w domu to on też jest na dworze.
   • madzioreck Re: Dwa koty i chomik 18.06.20, 22:06
    majenkir napisała:

    > Nie kupujcie chomikow. 99.9999% chomikow w niewoli jest trzymana w skandaliczny
    > ch warunkach.

    Oj tak... widuję często te klatki wielkości pudełka na buty uncertain Dla zwierzaka, który w naturze przemierza kilometry.
    • mava Re: Dwa koty i chomik 18.06.20, 22:28
     akurat chomik dżungarski (wielkosci myszy) mojego syna miał dosyć rozbudowaną klatke, właściwie to nawet w efekcie 2 klatki, z rozbudowanym systemem połączonych tuneli i innych atrakcji, juz nawet nie pamietam bo jednak dawno temu to było...
     Niemnie,j ja od zawsze, na tym forum pisze, że wszelkie połdziekie zwierzęta pt. chomiki, kroliczki, świnki, NIE POWINNY być trzymane w domach bo to nie jest ich naturalne środowisko - choć akurat moje świnki miały klatke króliczą...
     Po jednorazowych eksperymantach juz nigdy wiecej te zwierzaki nie zagościły w moim mieszkaniu.
     W mieszkaniach/domach sprawdzaja sie jedynie koty i psy, ktore nawiazują kontakt emocjonalny z człowiekiem i nie sa upierdliwe we wspolnym mieszkaniu (nie śmierdzą, jak np. świnki czy króliki).
     • madzioreck Re: Dwa koty i chomik 19.06.20, 00:03
      mava napisała:

      > akurat chomik dżungarski (wielkosci myszy) mojego syna miał dosyć rozbudowaną k
      > latke, właściwie to nawet w efekcie 2 klatki, z rozbudowanym systemem połączony
      > ch tuneli i innych atrakcji, juz nawet nie pamietam bo jednak dawno temu to był
      > o...

      OK, ale w większości wygląda to jednak inaczej. Minimum dla chomika to 100x40cm, no OK, dla dżungarka 80x40cm. Ale to jest minimum. I raczej terrarium/akwarium, niż klatka, bo raz, ze łażenie po prętach nie jest dla nich bezpieczne, a dwa, że lubią mieć nawalone grubo ściółki, żeby kopać tunele. To, co zwykle widuję, to klateczka wielkości 25x40, odrobina trocin i za mały kołowrotek.

      > Niemnie,j ja od zawsze, na tym forum pisze, że wszelkie połdziekie zwierzęta pt
      > . chomiki, kroliczki, świnki, NIE POWINNY być trzymane w domach bo to nie jest
      > ich naturalne środowisko - choć akurat moje świnki miały klatke króliczą...

      Świnka akurat nie jest zwierzęciem półdzikim, tylko udomowionym. Reszta gryzoni (nie wiem, jak króle, ja bardziej gryzoniowa) do udomowionych gatunków nie należy, ale nie mówimy o wyłapywaniu tych zwierząt z natury, tylko o hodowlanych. W moim przypadku - zawsze wyłącznie z adopcji, bidy albo znajdy, ja akurat mam szczury (choć i dwa dzikie w domu miałam do niedawna). To, ze to nie jest ich naturalne środowisko... cóż, adopciaki nie pochodzą z natury, na wolności zginą, a są i potrzebują miejsca do życia. I nie powiedziałabym, że szczury czy świnki nie nawiązują kontaktu z człowiekiem. Ze szczurem to w sumie wręcz jak z psem, tylko rozmiar malutki wink Z chomikami kontakt jak najbardziej jest, tyle, że one z natury są samotnikami i trochę się trzeba o to samemu postarać. To nie szczur, który sam z ciekawości przyjdzie do człowieka, bo jest po prostu ciekawski i towarzyski.


      > W mieszkaniach/domach sprawdzaja sie jedynie koty i psy, ktore nawiazują kontak
      > t emocjonalny z człowiekiem i nie sa upierdliwe we wspolnym mieszkaniu (nie śmi
      > erdzą, jak np. świnki czy króliki).

      Po każdym zwierzęciu śmierdzi, jak się nie sprząta wystarczająco często. Są domy, w których śmierdzi np.kocimi odchodami, i znam wiele gryzoniowo-zajęczakowych, w których nic nie śmierdzi.
       • madzioreck Re: Dwa koty i chomik 20.06.20, 20:07
        Tyle, że tu nie chodzi o "zapach zwierząt", bo przeciętny, najczystszy pies będzie wydzielał mocniejszy zapach niż świnka czy królik. Chodzi o to, że przeciętny, najczystszy pies raczej na co dzień nie robi pod siebie w domu, a taka świnka raczej owszem, i trzeba często sprzątać, aby nie śmierdziało. Mava zaś twierdzi, że pies i kot w domu nie śmierdzą, no a różnie z tym bywa.
     • mona-taran Re: Dwa koty i chomik 19.06.20, 10:44
      mava napisała:

      >
      > W mieszkaniach/domach sprawdzaja sie jedynie koty i psy, ktore nawiazują kontak
      > t emocjonalny z człowiekiem i nie sa upierdliwe we wspolnym mieszkaniu (nie śmi
      > erdzą, jak np. świnki czy króliki).

      Jeśli chodzi o nawiązywanie kontaktu, to moje szczury w niczym nie ustępowały psom czy kotom..
  • lukrecja46 Re: Dwa koty i chomik 18.06.20, 21:24
   Miałam dwa koty i hodowlę szczurków. Wypuszczane były z klatki tylko pod nadzorem. Koty były zaciekawione. Próbowały łowić tylko, jak im ogony przed nosem zbyt gwałtownie machały. Na szczęście szczurki są bardzo szybkie i bojowe i koty nie raz po nosach dostawały.
   Żaden szczurek nie został upolowany.
  • pytajacakinga Re: Dwa koty i chomik 18.06.20, 21:54
   Moja córka ma dwa koty i dwa szczury. Klatka jest otwierana od środka. Koty najwyżej klada się obok i obserwują. Kiedy córka wyciąga szczury zamyka pokój i nie wpuszcza kotów. Chomika nie polecam za szybko umrze i córka będzie płakać. Szczury też krótko żyją jednak dłużej od chomika i są bardziej kontaktowe.
  • turbinkamalinka Re: Dwa koty i chomik 18.06.20, 22:53
   Ja miałam psa, kota i szczura w zestawie. Ale szczur był pierwszy, kociaka przyniosła mi sunia (znalazła w jakiś krzaczorach i wypluła mi w domu). W każdym bądź razie rządził w domu szczur
  • chococaffe Re: Dwa koty i chomik 19.06.20, 10:48
   Mój brat ma dwa chomiki i kota.smile Żyją (tzn kiedyś jeden chomik zginął tragicznie ale bez winy kota). Z tym, ze chomikami zajmują się juz tylko rodzice bo dziecku się znudziły.
  • koko8 Re: Dwa koty i chomik 19.06.20, 11:09
   Mialam jednocześnie 2 morskie świnie i 2 koty. Świńska klatka nie była zamykana i zwierzęta (wszystkie 4) swobodnie przemieszczały między zewnętrzem a wnętrzem klatki. Zdarzalo się w tej klatce spaly we czworo, na kupie. W ten sposob spędziły razem kilka lat.
   Czyli możliwe jest współegzystowanie drapieżnika z gryzoniem. Ale - świnki były pierwsze i koty dorastaly z nimi.
   • aguha Re: Dwa koty i chomik 19.06.20, 21:32
    W domu rodzinnym mieliśmy psy, koty, świnkę morską i papużki faliste. Koty akurat świnką w ogóle nie były zainteresowane, ale na papużkę kocica długo czatowała. Wystarczyły na chwilę otwarte drzwi od pokoju, w którym papużki sobie latały - pamiętam, że to był ułamek sekundy i było po papużce.
    Koty i chomik, to nie jest dobre połączenie.
  • majenkir Re: Dwa koty i chomik 19.06.20, 15:25
   onewoman napisała:
   > Mamy dwa koty, a corka uparla się na chomika.
   > Co robić?   Dopisalam sie tam do kogos i tak mi przyszlo do glowy - moze wezcie krolika? tylko takiego duzego, zeby koty sie go baly big_grin.
  • redwineiswhatilike Re: Dwa koty i chomik 19.06.20, 15:52
   Nie był to chomik ale inne tego typu zwierzątko.
   Do tego dwa koty. Pokój zamykany, ciągle pilnowaliśmy, koty nerwowe. Nic się nie stało ale nie, to nie jest dobry pomysł. Fatalny bym powiedziała. Tak u nas wyszło ale nikomu nie radzę.
  • girl_of_t Re: Dwa koty i chomik 20.06.20, 13:03
   U siostry tak było. Koty traktowały chomicze terrarium jak kocią telewizję - siedziały i się gapiły. Chomik był długowieczny, dwa lata przeżył - i niestety na koniec tego okresu wymieniono mu terrarium, koty to nowe natychmiast otworzyły i... znaleziono tylko chomiczą głowę na dywanie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka