Dodaj do ulubionych

Do ogrodniczek

26.06.20, 01:28
Kupiłam kwiaty na balkon. Pierwszy w życiu mam jakieś kwiaty. Mam tez takie białe metalowe osłony na donice z haczykiem do powieszenia. Wiem, ze te kupione kwiaty musze przesadzić. Tylko czy mogę nasypać ziemi bezpośrednio do tych białych osłonek z haczykiem?? Czy te osłonki mi nie zardzewieja? Czy dać tam jeszcze jakaś folie?
A druga rzecz to taka, ze te osłonki na donice białe nie maja dziurki. Takiej na dole? Czy one mi nie będą więdły? Czy ta dziurka w doniczce musi być?
Dziekuje za pomoc bo szkoda aby mi się kwiaty zmarnowały a chyba nie będę miała serca do ogrodnictwa.
Obserwuj wątek
    • hamerykanka Re: Do ogrodniczek 26.06.20, 01:42
      O wiele latwiej jest dobrac doniczki dla kwiatow ciut mniejsze niz srednica oslonek. Na dno dac podstawke. Sa tez specjalne doniczki hydroponiczne, gdzie latwiej jest podlewac cos wiszacego. Sa jakby podwojne.
      Rosliny musza miec drenaz, bo inaczej korzenie na dnie beda ginely z braku powietrza, a ziemia moze zaczac ci gnic, jak zalejesz. Wtedy zamiast pieknych kwiatow bedziesz miec zdechlaki i smrodek zgnilizny.
        • minniemouse Re: Do ogrodniczek 26.06.20, 02:22
          ..możesz przesadzić, ale w związku z tym jak podlewasz to pamiętaj ze chociaż ziemia z wierzchu wydaje się sucha to na dole może być dalej mokra a nawet mocno mokra, bo nie ma gdzie ściekać. dobrym zakupem jest wiec miernik wilgotności gleby (często w połączeniu z kwasowością czyli pH) - urządzenie nie jest drogie a pomoże ci bardzo w pielęgnacji kwiatów w doniczkach i podłożu bez dziurek. nie sa drogie już od 15zl kupisz.
          z czasem, jak nabierzesz wprawy, możesz to sprzedać na allegro czy gdzie.

Minnie
    • iza232 Re: Do ogrodniczek 26.06.20, 10:00
      Miałam kiedyś takie metalowe doniczki bez otworów, mąż mi zrobił otwory i wsadziłam pelargonie bezpośrednio do nich. Ładnie mi się rosły, kwitły, nadmiar wody przeciekał dołem. Nigdy nie miałam żadnych mierników, keramzytu, nic mi się nie ugotowało. Podstawa każdej donicy, to otwór (jak większą to kilka otworów) na dole.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka