28.10.20, 18:49
Mam znajomą która jest bardzo aktywna jeżeli chodzi o strajk czy akcje społeczne, zawsze jej pełno, i masa wszystkiego na fb.
No i jak zaczęły się strajki to ona była. Miejscowośc mała, więc strajki pokojowe.
Ale... Wczoraj wysłałam jej jakie postulaty mają strajkujący.
I ona się nie zgadza z nimi. Nie jest za zamykaniem kościołów, nie jest za wyrzuceniem religii ze szkoły, jedno dziecko teraz do bierzmowania, drugie za rok komunie, nie jest za aborcją w każdym przypadku. I jeszcze inne rzeczy jej nie pasują ale idzie na protest by mieć wybór w przypadku choroby płodu, i moc zdecydować czy tak czy nie. Ale postulat jest by mieć prawo do aborcji zawsze a nie w przypadku choroby płodu a zawsze.
Tłumacze jej, że idąc nie walczy o to o czym myśli, bo zupełnie inne są postulaty, i włączając się w strajk walczy właśnie o to co w postulatach. Odpowiedź "zaczęłam będę walczyc" 🤦‍♀️
Dla mnie to obłuda, i to totalna.
To jak wyjść za alkoholika, który dopiero po ślubie pokazuje się od najgorszej strony, i trwanie w małżeństwie i udawanie że jest pięknie.
U Was też takie przypadki?
Obserwuj wątek
      • lopezka42 Re: Obłuda 28.10.20, 18:58
        Nie, akurat się mylisz. Dzieci moje nie chodzą na religię kupę lat, ja kościół ogladam z daleka jako ciekay zabytek 😂, uważam że Kościół powinien być w kościele a nie w szkole, mogłabym tak długo. Ale nie lubię jak ktoś jest jak chorągiewka. Gdy nie ma spójności w jego działaniu i gadaniu.
        Od razu powiem - trolem nie jestem.
        • aqua48 Re: Obłuda 28.10.20, 21:41
          lopezka42 napisała:

> nie lubię jak ktoś jest jak chorągi
          > ewka. Gdy nie ma spójności w jego działaniu i gadaniu.

No to spoko, możesz je..ć PIS
    • majenkir Re: Obłuda 28.10.20, 18:55
      lopezka42 napisała:
      > Wczoraj wysłałam jej jakie postulaty mają strajkujący.
      > I ona się nie zgadza z nimi.

A musi sie zgadzac? Zycie nie jest czarno-biale
        • potworia116 Re: Obłuda 28.10.20, 19:03
          Bo przy okazji ugram też coś , z czym się zgadzam i na czym, w ostatecznym rozrachunku, bardziej mi zależy.
          Czy to tak trudno zrozumieć?
          • lopezka42 Re: Obłuda 28.10.20, 19:06
            Ale z czym? Ona jest za aborcją w przypadku choroby płodu,by mieć wybór.
            Ba, wprost mówi że zdrowy płód absolutnie zakaz aborcji a postulat jest taki (foto)
            • potworia116 Re: Obłuda 28.10.20, 19:26
              No to będzie miała wybór. Z tym, że inni też go będą mieć, postanowiła się pogodzić.
              A w ogóle dlaczego z koleżanką nie rozmawiasz, tylko rozkminiasz na forum, co mogła mieć na myśli i dlaczego to źle?
            • gulcia77 Re: Obłuda 28.10.20, 19:31
              No to będzie rozważała aborcję w wypaadku choroby płodu. A ktoś inny, bo nie ma gdzie wstawić łóżeczka. A jeszcz inny, bo tak. Na tym polega wolność i prawo do samostanowienia kobiety. No strasznie trudne do ogarnięcia.
            • konsta-is-me Re: Obłuda 28.10.20, 19:51
              No, żądają dostępu do bezpiecznego przerywania ciąży.
              Ty postulujesz za niebezpiecznym??
              Nigdzie nie widzę postulatu do zmuszania kobiet aborcji zdrowych plodow, ty go widzisz tam??
              Trolowac też trzeba umieć 😂
            • szarsz Re: Obłuda 28.10.20, 21:39
              Dostęp do bezpiecznego przerywania ciąży jest lepszy niż dostep do przerywania ciąży wieszakiem czy ostem. Truizm to się nazywa.
            • skat_0 Re: Obłuda 29.10.20, 06:40
              A jak calym sercem popieram wszystkie pozostale postulaty zamieszczone na tym screenie, ale sama jako matka wyczekanego i wystaranego jedynaka nigdy nie zrobie sobie aborcji na zyczenie, to moge isc na spacer, czy tez jestem obludna? Wybor, nie zakaz!
        • malia Re: Obłuda 28.10.20, 19:04
          To tym bardziej jej chwała, nie zgadza się z jakąś częścią, ale za całość idzie walczyć, bo widzi, że warto. Ona sens widzi, ty nie musisz
        • sasanka4321 Re: Obłuda 28.10.20, 19:13
          lopezka42 napisała:

> No nie musi ale walczy o nie. Gdzie tu sens i logika, walczyć o coś z czym się
          > nie zgadzam.

Jak dla mnie logika jest w tym zupelnie normalna. Logiki nie ma natomiast w tym, co ty piszesz.
          Ta kolezanka walczy o mozliwosc abortowania uszkodzonego plodu dla siebie. Tym samym nie gra roli, czy dopuszczona bedzie tylko aborcja plodow ciezko chorych, czy aborcja zawsze, jesli kobieta tego chce - w obu przypadkach kolezanka nie bedzie zmuszana do urodzenia ciezko chorego dziecka. Ona nie walczy o to, by jej zabroniono aborcji na zyczenie bo przeciez tak czy inaczej nie ma zamiaru jej dokonywac. I jak widzimy nie walczy tez o to, by innym zabroniono. Kolezanka sie madrze nie wpierdziela w zycie innych.
      • lopezka42 Re: Obłuda 28.10.20, 19:02
        Nie jestem koscielniakiem, haha po prostu śmieszne są te zarzuty.
        Byłam przedwczoraj jako walcząca o prawo wybóru, czy chce mieć dzieci niepełnosprawne czy nie, by każda miała wybór. I walczylam o to! Właśnie o to! A potem pokazały się postulaty i okazało się, że nie walczą o to co myślę. Chcą aborcji legalnej zawsze, chcą tego i owego (nie będę znów prztaczac) a mi wszystkie postulaty nie pasują, oraz rodzaj walki wiec sie wycofałam.
        • szeera Re: Obłuda 28.10.20, 19:06
          "Chcą aborcji legalnej zawsze, chcą tego i owego (nie będę znów prztaczac) a mi wszystkie postulaty nie pasują, oraz rodzaj walki wiec sie wycofałam. "

Bardzo nam przykro. Szalenie.
        • nuclearwinter Re: Obłuda 28.10.20, 19:14
          Hahaha już ci wierzę. Btw te tajemnicze postulaty to żadna nowina, serio taka zaskoczona byłaś, jak ci "się pokazały"? Musisz być bardzo naiwna.
        • aqua48 Re: Obłuda 28.10.20, 21:44
          lopezka42 napisała:

>okazało się, że nie walczą o to co myślę. Chcą aborcji
          > legalnej zawsze, wiec sie wycofałam.

No i fajnie. Kobiety walczą o wolność, również dla Ciebie, żebyś mogła walczyć o co chcesz, lub nie walczyć jeśli nie chcesz. Krótko - żebyś miała wybór.
          • minniemouse Re: Obłuda 29.10.20, 03:16
            ale ty ciezko glupia jestes Lopez.
            przeciez prawo do aborcji nawet na zadanie nie oznacza ze teraz kazda kobieta bedzie zachodzic w ciaze bez obaw i bez srodkow ostroznosci. to po prostu oznacza ze bedzie prawo WYBORU zgodnie z sumieniem kazdej kobiety. bo tak jak teraz tez, bez tego prawa w Polsce, kobieta ktore nie chce miec dziecka bo nie, zrobi i robi! to w Czechach albo mowiac trywialnie "drutem".
            a tak, kazda zrobi jak uwaza w warunkach z godnoscia i bezpieznych w Polsce. i o to wlasnie walczysz - o swoje prawo . nie chcesz, nie usuniesz ale takie mozliwosci bedziesz miala zapewnione. nie bedziesz musiala 129 papierkow do podpisania ze akurat twoj przypadek to ten nadajacy sie do usuniecia, kumasz? bo prawo bedzie na usuwanie. skorzystasz, albo NIE.
            po prostu zastanow sie.
        • echtom Re: Obłuda 28.10.20, 19:52
          "Tylko jestem ciekawa czy więcej jest takich co walczą o coś z czym się nie zgadzają."

Na przykład ja. Od 5 lat glosuję na lewicę, bo ważniejszy od kwestii światopoglądowych jest dla mnie układ sił w parlamencie.
    • gulcia77 Re: Obłuda 28.10.20, 19:04
      Ale ona walczy o to, w co wierzy. Gdzie tu obłuda? Teściowa mojej przyjaciółki, to osoba, którą poznałam, jako potężną kościółkową konserwatystkę. A ona mnie jako totalnie liberalną. I wcale nie musiałyśmy się specjalnie lubić, ale zawsze szanowałyśmy swoje poglądy. Dzisiaj obie jesteśmy zaangażowane w protesty, choć dalej mamy RÓŻNE poglądy.
      I to jest właśnie siła tych protestów. Wqrwili baby od profesorek po sprzątaczki, od wierzących po ateistki, od licealistek, po Wandę Traczyk-Stawską.
      • lopezka42 Re: Obłuda 28.10.20, 19:11
        Ale chodzi właśnie o to, że ona gdyby wiedziała jakie będą postulaty to by nie walczyła 😀
        Mi kompletnie nie przeszkadza gdy ktoś ma inne poglady, upodobania, orientację, kolor skóry - kompletnie,, szanuje każdego. Po prostu tej sytuacji nie rozumiem.
        • szeera Re: Obłuda 28.10.20, 19:16
          "Ale chodzi właśnie o to, że ona gdyby wiedziała jakie będą postulaty to by nie walczyła"

Skąd wiesz, może tylko tak Tobie mówi, bo wie, że Tobie te postulaty się nie podobają, że wręcz zrezygnowałaś ze wsparcia protestów.

Bo jak ja z nią ostatnio rozmawiałam, to mówiła mi, że popiera protesty całym sercem, tylko trochę się jeszcze boi przyznawać znajomych dla których prawa kobiet nie mają znaczenia. big_grin
        • aqua48 Re: Obłuda 28.10.20, 21:46
          lopezka42 napisała:

> Ale chodzi właśnie o to, że ona gdyby wiedziała jakie będą postulaty to by nie
          > walczyła 😀

Ale już powalczyła. Przepadło.
    • asiairma Re: Obłuda 28.10.20, 19:08
      Odcienie szarości- życie. Ja tylko w części, fundamentalnych dla mnie spraw bywam czarna lub biała. Często przybieram różne odcienie szarości. Nie jestem obłudna.
    • smillla Re: Obłuda 28.10.20, 19:16
      A katolicy w większości nie wierzą, że jedzą prawdziwe ciało i krew w czasie mszy (taki jest katolicki dogmat), a nie przeszkadza im to chodzić na msze.
      Może udaj się do wiernych i ich uświadamiaj w kwestii ich niekonsekwencji. Ciekawie by było.
    • astrologiiia333 Re: Obłuda 28.10.20, 19:21
      Uważam, że ma prawo myśleć co chce, bo jestem za Wyborem i to nawet w przypadku jeśli ktoś nadal nie rozumie, albo rozumie tylko trochę. Jeśli chcesz być taka drobiazgowa, to na strajk zgodnie z sumieniem i postulatami dotyczącymi aborcji poszłoby - wierząc w sondaże 22% obywateli a co z innymi postulatami? Ludzie mają różne poglądy. Uszanuj. Na dialog społeczny przyjdzie jeszcze czas. Kto postawi na swoim - się okaże. Tyle. On a walczy o swoje i jeśli wierzyc w sondaże jest w większości. No ale czego się spodziewać po tylu latach niewoli katolickiej? Nie cofniesz tego 5 prostestami i w tydzień czasu.
    • ggrruu Re: Obłuda 28.10.20, 19:30
      W czym problem? Jeśli nie chce rodzic dziecka z wadą letalna to będzie miała taki wybór jak aborcja będzie normalnie dostępna, tak samo jak zostanie ten tak zwany kompromis. A jak będzie chciała urodzic to urodzi, nikt jej do aborcji w przypadku braku wad płodu nie zmusi
    • asfiksja Re: Obłuda 28.10.20, 19:30
      Jest taki aforyzm: "Ów naród żył jedną myślą,co podzielone przez jego liczbę,pozostawiało niewiele w głowie jednostki" (S.J.Lec). Naprawdę trudno, żeby wszyscy co do jednego protestujący mieli dokładnie identyczne przemyślenia i postulaty.
      Wystarczy, że się zgadzają, że Jarosław przegiął każąc pani mgr Przyłębskiej zrobić takie coś.
    • konsta-is-me Re: Obłuda 28.10.20, 19:35
      Ja nie rozumiem o co ci chodzi?
      Protest jest właśnie po to by mieć WYBOR.
      Rozumiesz?
      Żeby mieć WYBOR.
      Wybór czy chce dokonać aborcji lub nie i wybór czy chce należeć do KK czy nie.
      Nie po to ,żeby zamknąć koscioly i nie po to żeby zakazać ludziom chodzenia do nich.
      Albo jesteś totalna debilka, ale chyba aż tak durnym nie można być, albo tropem, ktory usiłuje skłócić ludzi, przedstawiając ich jako masy która chce "podpalać kościoły i zabijać niewinne dzieci".
    • wroblica_cwir_cwir Re: Obłuda 28.10.20, 19:39
      > nie jest za aborcją w każdym przypadku

Nawet w Chinach nie byli za aborcją w każdym przypadku, pozwalali mieć jedno dziecko.

Przez takie bezmyślne jak twoje skróty myślowe następuje polaryzacja i radykalne oszołomy głoszą hasła o zmuszaniu do aborcji, kiedy lekarz przedstawiał prawo do wyboru.
      Walka jest o prawo WYBORU aborcji, a nie o OBOWIĄZEK aborcji.

> idzie na protest by mieć wybór w przypadku choroby płodu, i moc zdecydować czy tak czy nie (...)
      > Tłumacze jej, że idąc nie walczy o to o czym myśli, bo zupełnie inne są postulaty,
      > i włączając się w strajk walczy właśnie o to co w postulatach. Odpowiedź "zaczęłam będę walczyc"

A ty jesteś jakimś strażnikiem Czystości Strajku? Uzurpujesz sobie prawo do decydowania, komu wolno popierać strajk, a komu nie wolno? I co dalej? Ludzie, którym według Jaśnie Strażniczki Strajku nie wolno, mają sobie zorganizować konkurencyjny strajk?
    • brenya78 Re: Obłuda 28.10.20, 19:40
      "Tłumacze jej, że idąc nie walczy o to o czym myśli, bo zupełnie inne są postulaty, i włączając się w strajk walczy właśnie o to co w postulatach"

Co za bzdura. Z sufitu to chyba wzięłaś?
    • elinborg Re: Obłuda 28.10.20, 19:56
      Powiedz przełożonym, żeby zmienili scenariusz, bo to już nudne. Nie korzystaj z gotowców, bo mocno widać szwy i bardzo nienaturalnie wychodzi.
    • la_mujer75 Re: Obłuda 28.10.20, 20:06
      Metafora źle dobrana.
      Współczuję, żeś taka "autystyczna"* , czyli mało elastyczna.
      Dziewczyna wie, że nie wszystko jest białe lub czarne.
      Może jesteś bardzo młoda i jeszcze tak kontrastowo postrzegasz świat ?

* mam syna ze spektrum, więc dla mnie "autystyczne" nie jest obraźliwym epitetem
    • hrabina_niczyja Re: Obłuda 28.10.20, 21:13
      Co ty klepiesz. Też mi się niektóre te postulaty wydają z dupy, co nie znaczy, że mam nie protestować. Uważam, że nie jest to ani czas ani generalnie nie powinno się wogole tykać tak kruchego kompromisu. Więc protestuje, bo zniszczyli coś co było ważne, dla mnie ważne. I nie ważne, że aborcja na życzenie dla mnie znaczenia nie ma, ale protestuje, bo wsadzili łapy za daleko.
    • zonazolnierza Re: Obłuda 28.10.20, 21:30
      Bo protest to mial poczatkowo na celu: temat aborcji. Kolezance sie nie dziw. To ze co chwile dolaczaja sobie do tego nowe, dosc nierealne postulaty to juz nie kolezanki problem.
      • aqua48 Re: Obłuda 28.10.20, 21:50
        zonazolnierza napisała:

> Bo protest to mial poczatkowo na celu: temat aborcji.

Nie, mylisz się, temat aborcji był tylko zarzewiem protestów. Tak jak strajk w stoczni początkowo był tylko za przywróceniem do pracy jednej osoby, a jak to się rozwinęło, chodzi o wolność.
        • zonazolnierza Re: Obłuda 28.10.20, 22:33
          A co ma do wolnosci kategoryczne np wycofanie religii ze szkol itd? Przeciez to jest nie do zrobienia. I o ile wisi mi religia, tak jej zakaz- z wolnoscia wyboru sie nieco kloci.
          • aqua48 Re: Obłuda 28.10.20, 23:17
            zonazolnierza napisała:

> A co ma do wolnosci kategoryczne np wycofanie religii ze szkol itd? Przeciez to
            > jest nie do zrobienia.

Oj tam oj tam. Z gimnazjów zrezygnowano szybciutko.
          • aerra Re: Obłuda 28.10.20, 23:28
            Z wolnością wyboru to nie ma nic wspólnego - kto będzie chciał, może posyłać dzieci na lekcje katechezy w salkach kościelnych. Ba, ja tam nawet mogę się zgodzić, żeby kk normalnie, jak wszyscy wynajmował od szkoły sale lekcyjne, po lekcjach, wtedy kiedy odbywają się zajęcia dodatkowe i niech sobie te lekcje mają nawet w szkole.
    • aerra Re: Obłuda 28.10.20, 22:25
      A tłumaczysz jej też, że chodząc do kościoła popiera pedofilię? Bo skoro kościół w praktyce popiera (chociaż są pierwsze jaskółki zmiany, tylko trochę słabo latające), to znaczy, że ona też, czyż nie?
    • taki-sobie-nick Re: Obłuda 28.10.20, 22:47
      Metafora nietrafiona, uwaga o obłudzie też. Każdy ma prawo nie iść na protest, jeśli nie zgadza się z częścią postulatów. No ale po co ci logika, prawda?
    • morekac Re: Obłuda 28.10.20, 22:56
      Skarbie, to jest dość proste: albo popiera te postulaty albo zostanie w czarnej dupie.
      To nie obłuda, to pragmatyczność i zdrowy rozsądek. Przecież nie musi korzystać ze swoich praw w każdym przypadku.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka