Dodaj do ulubionych

Obiektywnie

04.11.20, 18:39
Zacznę od " je..ć PIS" smile
Ale zadziwia mnie fakt jak wszyscy obwiniaja ww.o sytuację w kraju...
Obistrzenua żle.. są wszedzie u nas jedbak w porównaniu z innymi krajami mniejsze, oriblemy w służbie zdrowia...też.
Wszędzie jest podobnie...niezaleznie od opcji politycznej. Krgzys jest/ będzie lokalny a nie lokalny nasz Polski.
Taka sprawiedliwosc ze wirus nie wybiera.
Obserwuj wątek
  • alicia033 Re: Obiektywnie 04.11.20, 18:46
   marinette.wue napisała:

   > Zacznę od " je..ć PIS" smile
   > Ale zadziwia mnie fakt jak wszyscy obwiniaja ww.o sytuację w kraju...

   natomiast nas w ogóle nie dziwi, że tyle głupich produkuje się na forum publicznym.
    • sko.wrona Re: Obiektywnie 04.11.20, 18:59
     Tak. Masz rację cała reszta świata jest zmuszona wysłać wojsko do liczenia łóżek w szpitalach. Cała reszta świata zamyka w pierwszej kolejności szkoły, w ostatniej - kościoły. Do tego, wszędzie na świecie przywódcy twierdzili latem, że wirusa nie ma i nie zrobili nic żeby się przygotować. Nie licząc, oczywiście, zakupu wirtualnych respiratorów.
     My nie mamy łóżek, planów szpitali polowych, latem olaliśmy testy i poszliśmy na żywioł ze szkołami
      • sko.wrona Re: Obiektywnie 04.11.20, 20:07
       Większość Polaków chciała scenariusza szwedzkiego???
       Swoją drogą scenariusz szwedzki zakłada jednak działające szpitale. To raz.
       W scenariuszu szwedzkim nie zamyka się prawie całej gospodarki. To dwa.
       My mamy scenariusz polski: zero przygotowania, puszczenie na żywioł, a potem lockdown.
  • iwoniaw Re: Obiektywnie 04.11.20, 18:53
   No rzeczywiście, biedne żuczki, w ogóle nie ukradli milionów na fejkowe respiratory os handlarza bronią i bezużyteczne maseczki w Antonowie, nie zmarnowali też pół roku na kampanię pacynki zamiast planować zabezpieczenia opieki zdrowotnej na 2 falę. Poza tym nawet nie demoralizowali społeczeństwa latając bez masek, odwiedzając zamknięte dla innych cmentarze i szlajając się po jachtach w Hiszpanii, gdy pół kraju miało spieprzone wakacje zakazami lotów. I ani słowo o wirusie w odwrocie nie padło w przestrzeni publicznej, zero też zachęty do durnych zachowań. Po czym niwe pozamykano szkół nez ładu i składu ani cmentarzy na dzień przed świętem. Nikt też nie sprowokował masowych demonstracji dłubiąc przy kontrowersyjnej ustawie, ani nie wzywał do tworzenia bojówek, które te demonstracje powinny sekować. Też nie mogę wyjść ze zdumienia, że ktokolwiek może uważać, że PiS ma cokolwiek wspólnego z obecną sytuacją 😂😂😂
  • szeptucha.z.malucha Re: Obiektywnie 04.11.20, 18:59
   Wszędzie próbują w trakcie pandemii przepchnąć swoje pomysły jak ograniczenie dostępu do antykoncepcji, zakaz aborcji i tysiąc innych spraw, bez pytania ludzi?
   Wszędzie zaskakują ludzi, zostawiają na lodzie?
   Wszędzie kupują respiratory widma?
   Wszędzie pchają miliony w błoto lub do własnej kieszeni?
   Wszędzie szczują ludzi ma siebie w każdej możliwej konfiguracji?
   Wszędzie pozbawiają opieki i rehabilitacji chorych i niepełnosprawnych?
   Wszędzie dzieci osób kluczowych zawodów zatrzymują rodziców w domu?
   Wszędzie zdanie ludzi mają gdzieś i z tego gdzieś wyciągają swoje pomysły?
   Wszędzie bagatelizują na przemian z panikują?
   Itp, itd.

    • iwoniaw Re: Obiektywnie 04.11.20, 19:11
     marinette.wue napisała:

     > Piszę przede wszystkim o ciaglym niezadowoleniu z nauki online, i zamykaniu g
     > alerii etc...to jest wszędzie .
     > Mie o przekretach, aborcji i innych.

     Czemuż ach czemuż pomijasz te aspekty? Czyżby one jakoś wyjaśniały obwinianie o cokolwiek PiS i nie mogłabyś się dziwić, o co ludziom chodzi? No, nie zapłacą za wątek mocodawcy, kiepsko ci idzie 😂
      • a23a23 Re: Obiektywnie 04.11.20, 19:37
       marinette.wue napisała:

       > Bo pisze o szlochach dot np nauki zdalnej i nue bronie pisu...

       To ja Ci odpowiem i możesz przekazać mocodawcom. I żebyś lepiej zrozumiała, posłużę się przypowieścią. Przypowieścią o samolocie i bąbelku.

       Wyobraź sobie, że lecisz samolotem, na pokładzie którego są rodzice z dzieciaczkiem. Takim całkiem małym, któremu jest w tym samolocie źle. I płacze. Płacze cały czas, co bardzi daje się we znaki otoczeniu. I teraz możliwe są dwa scenariusze. W pierwszym rodzice mają wywalone na cały samolot, zatkali uszy, a dziecko niech się drze, w końcu ma prawo bo to dziecko, a kto tego nie rozumie bezdzietną lambardziarą jest. W drugim rodzice robią co mogą, żeby dzieciaczka zająć i uspokoić. Tulą, zabawiają, noszą etc. Niewiele to pomaga, ale przynajmniej widać, że robią co w ich mocy. Jak zachowają się współpasażerowie? W pierwszym scenariuszu w najlepszym przypadku będą z wkurzeniem obserwować sytuację, być może coś powiedza, może wezwą obsługę jak już nic nie pomoże. W drugim raczej ze zrozumieniem odniosą się do tego, że no siła wyższa, rodzice robią co mogą, trzeba im pomóc jeśli się da, a przynajmniej nie przeszkadzać.

       A teraz tłumaczę przypowieść. Ludzie w swojej masie rozsądni są. Co w marcu widzieliśmy.
       Więc gdyby widzieli, że rząd jest tymi roztropnymi rodzicami, który robi co może, zeby z sytuacją sobie poradzić, jeśli by rzucił wszystkie siły do walki i rozsądne obostrzenia wprowadzał, przy okazji nie starając się nakraść jak najwięcej, to obi "pasażerowie samolotu" zwanego Polską bardzo chętnie by pomogli.

       Niemniej rząd to "rodzice nieroztropni" z drugiego scenariusza, nie przygotowali zabawek na wspólną podróż zwaną pandemią, nie zabezpieczyli jedzonka ani ciepłych kocyków, żeby wspólnie tą podróż jak najmniej uciążliwie przebyć. Za to patrzą, jak najeść się jak najwięcej z wózka stewardessy i czy przypadkiem nie da się przywłaszczyć sobie jakiegoś dodatkowego alkoholu czy perfum, jak tylko stewardessa nie patrzy. Nie tylko dla siebie, ale i dla znajomego instruktora narciarstwa czy brata swojej żony. Więc niech Cię nie dziwi, że współpasażerowie mają dość i wyrażają swoje niezadowolenie z zaistniałej sytuacji.

      • sko.wrona Re: Obiektywnie 04.11.20, 20:19
       No sorry, ale za szlochy nad zdalną edukacją też odpowiada rząd, bo przez wakacje nie zrobił NIC żeby szkoły na nauczanie zdalne przygotować.
       Żadnych procedur, szkoleń, tylko ustalenia ile czasu dziecko może spędzić przed kompem. Jeżeli w danej szkole zdalna nauka funkcjonuje na jakimś poziomie to jest to zasługa wyłącznie dyrektora.
       A zamykanie centrów handlowych, punktów gastronomicznych, w przypadku, gdy w kościele może gromadzić się kilkadziesiąt osób to raczej tylko w Polsce. Nie dziwię się, że wiele osób czuje się oszukanych.
       • marinette.wue Re: Obiektywnie 04.11.20, 20:26
        A wczesniej nie czułaś sie oszukana przez ten rząd ?
        Nauka zdalna nigdy nie zastapi stacjinarnej nawet w 10% ale rakie są realia wszedzie. I jak widac nawet tutaj- zaangazowanie nauczycieli moze byc ale nie przeskocza barier jaką jest np brak kamerki za 50zl
        • mid.week Re: Obiektywnie 04.11.20, 20:34
         Ja sie nie czuję oszukana. Wiadomo, ze pis to banda konserwatywnych zjebów z seksualną fiksacją i jednocześnie totalnych debili ekonomicznych. W sumie niczym mnie nie zaskoczyli ani nie rozczarowali.
          • mid.week Re: Obiektywnie 04.11.20, 20:46
           Moge tylko dodać, ze ostatni raz tak dobrze sie bawiłam w 2007 jak śpiewaliśmy Jarkowi
           "ta ostatnią niedziela, jutro się rozstaniemy" smile
           Oszukana to sie poczułam jak durny naród wybrał tego psychopate ponownie. Na nic śmierć Blidy, Leppera, na nic wolta Giertycha i kilku innych...
      • saszanasza Re: Obiektywnie 04.11.20, 23:41
       marinette.wue napisała:

       > Bo piszę o szlochach dot.np nauki zdalnej, restauracji czy galerii

       Bo...nauka zdalna nadal spoczywa na barkach szkół, dyrektorów i nauczycieli, którzy nie dość, że nie zostali do niej przygotowani, to i są szykanowani i zastraszani
       Bo...restauracje czy sklepy w galeriach, to przedsiębiorcy, a przedsiębiorcy to gospodarka, która nie podniesie się od kolejnych obostrzeń, bo została zaniedbana przez rządzących, ci zamiast w nia inwestować inwestowali w KK lekcje religii i rydzyka, a aktualnie oferowana pomoc jest niewystarczająca
      • lellapolella Re: Obiektywnie 04.11.20, 21:20
       Ty się ogarnij. Napisałaś "Ale zadziwia mnie fakt jak wszyscy obwiniaja ww.o sytuację w kraju..."
       Pandemia w dobrze rządzonym kraju, to zupełnie co innego niż pożar w burdelu, więc nie próbuj tej symetrystycznej ekwilibrystyki
  • janja11 Re: Obiektywnie 04.11.20, 19:01
   Tylko PiS władza "zgubiła" 120 mln , z które miały być kupione respiratory. Ludzie umierają, bo nie ma dla nich respiratorów.

   A PiSi premier jeszcze chamsko się z ludzi naśmiewa
   https://img16.dmty.pl//uploads/202010/1603287015_txxmpj_600.jpg
  • lauren6 Re: Obiektywnie 04.11.20, 19:12
   Kto jeszcze wprowadził całkowty zakaz aborcji w środku pandemii i wyprowadził setki tysięcy wkurwionych ludzi na ulice? Pokaż mi drugi taki kraj.
  • bi_scotti Re: Obiektywnie 04.11.20, 19:15
   marinette.wue napisała:

   > Zacznę od " je..ć PIS" smile
   > Ale zadziwia mnie fakt jak wszyscy obwiniaja ww.o sytuację w kraju...

   Well, mowia, ze dopoki Cie cos dziwi, dopoty jestes mloda - good for you big_grin
   Co zas do porownywania dzialan w roznych krajach, to owszem, wszedzie popelniono jakies bledy i zapewne jeszcze next ones zostana popelnione. Problem jest jednak w tym "jakie" i w "jakiej skali". Wyglada na to, ze w PL byly podejmowane rozne naprawde idiotyczne decyzje typu zakaz wstepu do lasu tudziez sporo zywej gotowki od taxpayers zostalow wydanych ... hmmm ... delikatnie mowiac ... niewlasciwie. A za wszystkie te decyzje odpowiedzialna jest jedna, jedyna rzadzaca partia - we know which one wink Wiec chodz zdziwienie czyni Cie mlodsza, takich uczciwych podstaw do owego zdziwienia raczej nie masz. Cheers.
  • mia_mia Re: Obiektywnie 04.11.20, 19:29
   Gdzie był rząd przez ostatnie pół roku? Tłukł się o dostęp do koryta. Co robił ostatnio? Wywoływał protesty. Co robił w sprawie zdrowia? Napychał kieszenie milionami. Super mamy ten rząd!
   • marinette.wue Re: Obiektywnie 04.11.20, 20:31
    Raczej przyszlosci nie mają. Niestety jestesmy spoleczenstwem egoistow...tak samo osoby ktore nie moga obejsc sie w tym czasie bez restauracji/ imprez/ kosciola i innych rozrywek.
    Jestem mlody/a mam to w d... co mnie obchodzi stary dziad lub baba?Rodzice nie mogący zniesc nauki.online. to wszystko jest mocno upiwrdliwe ale i czasy niecodzienne.
    • mid.week Re: Obiektywnie 04.11.20, 20:41
     marinette.wue napisała:

     > Raczej przyszlosci nie mają. Niestety jestesmy spoleczenstwem egoistow...tak sa
     >

     Na ilu forach innych nacji byłaś że doszłaś do takich wniosków?
    • sko.wrona Re: Obiektywnie 04.11.20, 22:59
     No właśnie bez kościoła najwyraźniej nie możemy się obejść.
     Masz rację, czasy są niecodzienne. W cywilizowanym zdaje się kraju ludzie umierają w namiotach przed szpitalem, albo w karetce, czekając aż się zwolni łóżko.
     A nasz rząd reagując na tą sytuację w prowadza praktycznie zakaz aborcji.
     Jesteśmy na etapie gdzie już nawet nie martwimy się czy dla wszystkich potrzebujących starczy respiratorów, bo skończyły nam się łóżka.
     Według ciebie jak zamkniemy szkoły to sytuacja się sama naprawi? Żołnierze znajdą ukryte łóżka? Zmaterializują się respiratory od szumowskiego?
  • malia Re: Obiektywnie 04.11.20, 20:53
   Ja nie wiem, czy ty tylko zmieniłaś nicka, czy spadłaś tu z księżyca, ale uświadomię cię, że ABSOLUTNIE WSZYSTKIE posty trolików mające na celu złagodzenie postrzegania pisowych świństw zaczynają się - ja nie głosuję na pis, albo ja nawet nie lubię pisu. A więc nic odkrywczego tu nie wniosłaś. W związku z tym możesz się oddalić.
  • livia.kalina Re: Obiektywnie 05.11.20, 12:35
   Przepraszam bardzo, a kogo obwiniać za sytuację w kraju jak nie rządzących? Żydów? Cyklistów? Feministki? Na marginesie zauważam, ze są właśnie tacy, co ich obwiniają...


   Nikt nie obwinia PiS o to, że jest koronawirus, tylko o to, że zmarnowali miliony na wybory widmo, na respiratory, które nie dotarły i na lizmuzyny, kiedy brakuje dosłownie na wszystko. Polityka antykowidowa jest chaotyczna- przypomnę zamknięcie lasów. Obwiniani są reż za propagandę, za opowiadanie że już pandemii nie ma, , za „nie szczepię się bo nie” i za obwinianie za wzrost liczby przypadków protestujące kobiety.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka