Dodaj do ulubionych

kociary - pomocy

21.12.20, 21:10
Proszę pomóżcie. Od miesiąca mam kota i problem, a raczej dwa. Kotek ma pól roku, niestety nie zawsze załatwia się do kuwety. przynajmniej raz na dzień lub co drugi dzień znajduję gdzieś w rogu pokoju kocią "niespodziankę" którą niestety wyczuwam nosem z drugiego końca domu. Drugi problem to to że nie potrafi po wypróżnieniu sam się umyć. Zaczyna mnie to męczyć jak praktycznie codziennie muszę kota kąpać żeby mu umyć tyłek bo chodzi brudny i śmierdzący. Proszę poradźcie co mogę zrobić żeby nauczyć go korzystania z kuwety i mycia się samemu
Obserwuj wątek
    • mysiulek08 Re: kociary - pomocy 21.12.20, 21:27
      kociak z jaka historia? jesli za szybko zabrany matce to moze nie umiec sie myc (tak bylo z Kicia.Yoda) wiec te twoje mycie jest ok, zalapie ze myc sie trzeba, najlepiej myj miekkim wacikiem z ciepla woda

trop kuwetowy: kuweta za duza? za mala? kryta? odkryta? zwirek do zmiany? to juz ty bedziesz wiedziec wiecej
    • thea19 Re: kociary - pomocy 21.12.20, 22:04
      kupa poza kuwetą może oznaczać wszystko: złe miejsce, za mało/za dużo/ nie taki żwirek, nie taka kuweta, stres powodowany jakimś przedmiotem lub zdarzeniem, choroba: robale, zła dieta itd. Zacznij od wizyty u weta i wykluczenia pasożytów i chorób ( z hodowli też może mieć pasażerów na gapę, mogłaś na butach przynieść itd). U mnie kot tak zaczął robić jak się zarobaczył (niewychodzący).
    • aerra Re: kociary - pomocy 21.12.20, 23:07
      Może być też tak, że skoro tyłek brudny, to mu się ta kupa przykleja i wynosi ją poza kuwetę zupełnie niezamierzenie. A potem saneczkuje i zostawia w kącie jak mu się udaje odczepić.
      Przyjrzałabym się diecie - bo to nie jest normalne, że codziennie z tym wypróżnianiem jest coś nie tak - chyba, że jeszcze się nie zaaklimatyzował i nadal się stresuje sytuacją.
      A jeśli nie to - to tak jak wyżej dziewczyny piszą.
    • mamtrzykotyidwa Re: kociary - pomocy 22.12.20, 02:58
      Idź do weta, kot ma problem z robieniem kupy.
      Może go boli, może nie może zrobić, może mu odbyt wypada, może ma stan zapalny w odbycie, może ma robale, albo lamblie, albo kokcydiozę. Zdrowy kot po zrobieniu kupy ma odbyt czysty i zadek czysty. Jeśli jest zasmarowany kupą, to znaczy, że jest jakiś problem zdrowotny. Nie ma co czekać, trzeba kota przebadać i przyjrzeć się temu, co je.
      Co dajesz mu do jedzenia i picia, i jak często?
    • barattolina Re: kociary - pomocy 22.12.20, 15:46
      Jest milion powodów kiedy kot strzela dwójkę poza kuwetą, od przyczyn behawioralnych po zdrowotne.
      Niemniej jednak, nie robi tego bez przyczyny - coś mu dolega albo coś go boli.

Musisz iść do weta i zrobić mu podstawowe badania. Skoro problem trwa od miesiąca to i tak zwlekasz już bardzo długo.
      Niepokojące jest też to, że sam się nie myje.

Piszesz, że kot jest z hodowli.
      Jakiej hodowli?
      Legalnej, czy jakiejś garażowej?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka