Dodaj do ulubionych

Sofa Ikea Vimle

13.02.21, 02:37
Szukam opinii o sofie Vimle- konkretnie o modelu z funkcją spania. Wiem, że rozkłada się inaczej niż większość tego typu mebli i ma prawdziwy materac, ale czy to się w ogóle sprawdza? Czy ten materac jest w miarę wygodny, a całość stabilna? W necie nic konkretnego nie mogę znaleźć, Ikea wciąż zamknieta, więc szukam turaj kogoś kto miał okazję wypróbować ten model.
Obserwuj wątek
    • katie3001 Re: Sofa Ikea Vimle 13.02.21, 06:49
      Kiedyś usiadłam na niej. Czułam stelaż przez materac. Generalnie odczucie nie podobało mi się. Jest jeszcze jeden model podobnej sofy. Wiem,ze Swarzędz robi sofy ze stelażem włoskim. Bo tak to się fachowo nazywa.
    • h_albicilla Re: Sofa Ikea Vimle 13.02.21, 06:50
      Ikea jest otwarta, ale jak przechodziłam przez dział z łóżkami to na każdym była kartka żeby się na nim nie kłaść bo covid. Może obsługa daje jakąś matę czy coś jak ktoś się uprze że chce wypróbować
      • madi138 Re: Sofa Ikea Vimle 13.02.21, 13:39
        Nie mieszkam w pl, a moja ikea wciąż zamknięta. Dlatego szukam kogoś, kto miał okazję wypróbować ten model. Poprzedni narożnik, rozkładany klasycznie kupiłam ze zdjęcia i był strasznie niewygodny do spania. Na szczęście spaliśmy na nim, tylko jak przyjechali goście. Ale teraz musimy na stałe przenieść się do salonu i szukam czegoś, jak najbardziej komfortowego. Wiem, że żadna sofa nie dorówna normalnemu łóżku, ale system włoski wydaje się być optymalny.
        • tairo Re: Sofa Ikea Vimle 14.02.21, 15:41
          Jak masz na tym spać na stałe, to któreś z tych, będą znacznie bardziej komfortowe niż sofa (prawdziwe materace!):
          www.ikea.com/pl/pl/p/hemnes-lezanka-z-3-szufladami-2-materace-bialy-malfors-srednio-twardy-s09186112/
          www.ikea.com/pl/pl/p/brimnes-lezanka-z-2-szufladami-2-materace-bialy-malfors-srednio-twardy-s19129932/
          www.ikea.com/pl/pl/p/flekke-lezanka-z-2-szufladami-2-materace-bialy-malfors-srednio-twardy-s09129942/

System włoski to najlepsze, co można wycisnąć z rozkładanej sofy, ale niestety ze względu na ograniczoną ilość miejsca pod siedzeniem zawsze będziesz mieć tam dość cienki materac, który jest regularnie składany, czyli do spania okazjonalnego może być, ale na stałe już niekoniecznie.
          • madi138 Re: Sofa Ikea Vimle 14.02.21, 16:11
            Dzięki, ale w ciągu dnia sofa ma służyć do siedzenia, a twoje propozycje kompletnie nie pasują mi do tej wizji.
            Dlatego interestuje mnie system włoski-wydaje się być optymalny, ale wolałabym wypróbować na żywo przed zakupem. Muszę chyba poczekać, aż Ikea się otworzy.
            • tairo Re: Sofa Ikea Vimle 15.02.21, 05:17
              Jeżeli dotychczas spałaś na łóżku z porządnym materacem, to Vimle nie będzie wygodna, bo materac jest cienki i czuć przez niego, że leży na stelażu, zwłaszcza jak się jeszcze trochę ugniecie od codziennego spania.
              Z kolei na każdej z powyższych będzie się dobrze spać, a po dołożeniu poduszek będzie się nadawać do siedzenia.
              Nie wiem, ile masz miejsca, ale może rozważ kupienie jednej z nich do spania i jako siedzenie drugiej rangi oraz drugiej nierozkładanej, typowo do siedzenia.
    • leepka Re: Sofa Ikea Vimle 13.02.21, 14:45
      Kupiłam tę sofę rodzicom. Ma prawdziwy materac i jest bardzo do spania według rodziców wygodna. A mają już dobrze po 70tce. Składanie i rozkładanie również bez problemu. Robi to nawet moja mama dla której zwykle to było zbyt ciężkie. Ja natomiast mam już od 2 lat chyba bez funkcji spania i też bardzo sobie chwalę.
      Pozdrawiam
    • arthwen Re: Sofa Ikea Vimle 14.02.21, 17:25
      Materac nie jest specjalnie wygodny, na pewno nie do codziennego spania (jak dla gości sporadycznie to od biedy może ujdzie). Do tego jest tragiczna w codziennym użytkowaniu, bo te poduchy koszmarnie się rozjeżdżają.
      Mamy ją w starym mieszkaniu, kupiliśmy ze względu na to, że to była jedna z nielicznych sof rozkładanych do przodu, która pasowała również wymiarem (mało miejsca na szerokość). I klęłabym na to strasznie jakby nie to, że na szczęście nie muszę jej już używać na co dzień.
    • memphis90 Re: Sofa Ikea Vimle 14.02.21, 17:44
      Spalam na takim modelu innej firmy - nadaje się do przenocowania gości, ale nie do codzinnego spania. Żeby materac złożył się wpół - nie może być zbyt gruby... Więc wygodny też nie będzie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka