Dodaj do ulubionych

kolonoskopia Warszawa

17.02.21, 23:56
czy ktoś robił ostatnio kolonoskopię ze znieczulaniem na NFZ jeśli tak to gdzie?
Obserwuj wątek
      • ivaz Re: kolonoskopia Warszawa 18.02.21, 09:18
        Właśnie już nie, byłam tam zapisana na 15 stycznia. Kilka dni przed badaniem zadzwoniła do mnie Pani z przychodni z informacją, że wyszło zarządzenie prezesa NFZ, w którym wskazano, że podmioty lecznicze nie mogą rozdzielać tego badania i w przypadku podania znieczulenia, fundusz nie rozliczy świadczenia. Oczywiście badanie mogło być wykonane, ale za całość musiałbym zapłacić ok 1000 zł. Dowiadywałam się czy jest jakiś sposób, aby to badanie zrobić ze znieczuleniem w ramach NFZ okazuje się, że tylko w leczeniu szpitalnym, ale wtedy gastrolog musi wystawić odpowiednie skierowanie. Zależy mi na znieczuleniu, ponieważ jestem bardzo szczupła osobą (45kg) a niska waga jest wskazaniem do znieczulenia, z resztą 6 lat temu miałam kolonoskopię i lekarz, który ja przeprowadzał, powiedział, że na żywca przy moich ściśniętych jelitach nie byłby w stanie przeprowadzić badania. Jestem z grupy ryzyka, dwie bliskie mi osoby zmarły na nowotwór jelita grubego.
      • grey_delphinum Re: kolonoskopia Warszawa 18.02.21, 09:39
        Nie umiem Ci pomóc w temacie, bo jestem spoza Warszawy, ale w innych miastach jest podobnie - znieczulenie bezpłatne w warunkach szpitalnych, w innych miejscach mimo skierowania za doplatą (też dopłacałam tysiaka za narkozę).
    • helena31 Re: kolonoskopia Warszawa 18.02.21, 10:23
      Robią, a przynajmniej robili w szpitalu na Szaserów , tylko musisz na skierowaniu mieć wskazanie lekarza do znieczulenia . Niestety czeka tam się bardzo długo . Kiedyś około roku , jak byłam w wakacje , to powiedzieli , że teraz 2 lata .
        • helena31 Re: kolonoskopia Warszawa 18.02.21, 10:49
          Nie wiem czy się dobrze rozumiemy i nie wiem też jak zmieniaja się procedury. Kiedyś to rzeczywiście byłaś formalnie jakby na 1 dzień w szpitalu , taką drogĘ ja przynajmniej przeszłam . Ostatnio to zmienili i po prostu miałam kolonoskopie jako pacjent przychodni przyszpitalnej , przyszłam na zabieg na konkretna godzinę i tyle . Wiem , że NFZ co chwile to zmienia .Generalnie , to jest tak, żeby pacjentom było pod górkę. Takie mam wrażenie, niestety.
    • swinka-morska Re: kolonoskopia Warszawa 18.02.21, 10:33
      Może spróbuj w ramach programu badań przesiewowych
      pbp.org.pl/wojewodztwo/mazowieckie/
      W ramach tego programu można zostać zakwalifikowanym do badania w znieczuleniu. Tak mi powiedziano jakiś czas temu kiedy dowiadywałam się o szczegóły.
      W moim przypadku (stan po 2 cc, endometrioza) potwierdzono, że oczywiście w znieczuleniu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka