Dodaj do ulubionych

Pandemic-proofing the future -specjaliści dla emam

26.04.21, 04:55
Dla wszystkich, które już mają dosyć sprzeczania się z trollami i zaśmiecania sobie umysłu argumentami z tych dyskusji...

W Melbourne w Australii (gdzie obecnie już nawet masek nie trzeba nosić i normalnie na legalu można sobie pójść na koncert czy do siłowni) odbywa się właśnie "Melbourne Knowledge Week", wiele wydarzeń odbywa się wokół koronawirusa/pandemii, większość wydarzeń jest dostępna online (na żywo, a potem jako nagrania).

Polecam serdecznie rozmowę z najlepszymi australijskimi immunologami, w tym laureatem nagrody Nobla i fundatorem niesamowitego centrum immunologii, na temat tego, jakie wnioski na przyszłość powinniśmy wyciągnąć z 2020: mkw.jomablue.com/community/1/agenda/47/3

Oczywiście wszystko po angielsku, ale raczej na przystępnym dla szerokiej publiczności poziomie.
Obserwuj wątek
  • lodomeria Re: Pandemic-proofing the future -specjaliści dla 26.04.21, 05:02
   I tak sobie myślę, że można te wydarzenia potraktować jako podróżowanie bez podróżowania, możliwość zapoznania się z kulturą dużych miast w Australii, tego jak tam wygląda rozmowa, jak wyglądają tego typu wydarzenia, czy nawet jak wyglądają, kim są, jak są ubrani, jakiego stylu komunikacji używają specjaliści.
  • taniarada Re: Pandemic-proofing the future -specjaliści dla 26.04.21, 06:20
   Po majówce noszenie masek będzie zniesione.. Czyli co roku wszyscy pod przymusem idziemy się szczepić i nie ma czasu ani środków na dzielenie włosa na czworo. Zdrowi i chorzy na to czy tamto, młodzi i starzy. Ci z silnym układem immunologicznym i ci ze słabiutkim, wszyscy jak jeden mąż marsz co roku na szczepienia. Oczywiście jak się pokaż nowy wirus nie mający nic wspólnego z koronawirusami i ktoś uzna go za pandemiczny , to wymyślimy nową szczepionkę . Jak dobrze pójdzie to trzeba się będzie obowiązkowo szczepić kilka razy w roku. Widzę , że przed nami świetlana przyszłość.
    • lodomeria Re: Pandemic-proofing the future -specjaliści dla 26.04.21, 07:20
     Lockdown skończył się ponad pół roku temu, nie było tak źle, jak się porówna to, co było z sytuacją w kilku innych gęsto zaludnionych metropoliach.

     Teraz tylko czekać na szczepionki.

     Swoją drogą, to ciekawa, dlaczego Australia miałaby przyjąć inną strategię niż eliminacja wirusa mając komfort geograficznego odizolowania, stabilnej sytuacji ekonomicznej i politycznej i zdyscyplinowane społezeństwo. Co by kraj zyskał na tym, żeby rozsiać wirusa w sytuacji, gdy większość populacji kraju mieszka w paru dużych i gęsto zaludnionych miastach?

     Z resztą, mowa o tym w zalinkowanej rozmowie. Posłuchaj wypowiedzi ekspertów, ludzi, też dzięki którym taka decyzja zapadła. Emama, choć świetnie poinformowana, to jednak nie jest równoważne źródło wiedzy i po to tem wątek założyłam.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka