Dodaj do ulubionych

Dorośli z ADHD

21.05.21, 18:31
co wam pomogło w funkcjonowaniu w życiu zawodowym?
Osoba bliska i wspólpracownik...spala sie ale nie pracuje efektywnie, jak jej pomóc i jednak "wykorzystać' dp pracy..
Obserwuj wątek
    • lajtova Re: Dorośli z ADHD 21.05.21, 18:49
      Ciągle boli że ciągle jest. Strach nie pozwala kochać się i śmiać.
      Strach nakazuje cały czas się bać.
      Przeklinam ten kraj i jego mieszkańców.
      Już nie wierzę, że będzie przepięknie i normalnie.
    • berdebul Re: Dorośli z ADHD 21.05.21, 18:56
      Moja znajoma musiała mieć całkiem czyste biurko. Żadnych dodatkowych rzeczy, które mogą oderwać myśli. Plus słuchawki wyciszające. I zadania rozbite na małe kroczki, takie dosłownie do 10 minut.
    • jedn0raz0w0 Re: Dorośli z ADHD 21.05.21, 19:18
      1. Bardzo jasne priorytety i zadania, z zaznaczonym - to jest kluczowe - nie tylko deadlinem, ale i tym, co można odpuścić. Na piśmie.
      2. Zakaz kontaktowania się z tą osobą (paszczą, personalnie, telefonem, mailem) w jakichkolwiek sprawach które by przekierowały jej uwagę na zadania kogoś innego, gdy ona jest zajęta swoimi zadaniami.
      3. Wszystko podpisane, jak w Stu latach samotności.
    • gaba.m.k Re: Dorośli z ADHD 21.05.21, 21:12
      ja mam add. pomaga mi robienie to co dla mnie trudne np. praca wymagajaca terminowości dokładności itp. Uprawianie sportów różnorodnych+ ja po prostu staram się robić rzeczy na moich warunkach typu np. przekonać pracodawcę do pracy np. w innych godzinach kiedy jest puste biuro jesli jest mozliwosc, praca z domu, mozliwosc przejscia się w godzinach pracy.
    • po-trafie Re: Dorośli z ADHD 21.05.21, 21:12
      Minimum rozpraszaczy (czyste biurko, ogarnieta przestrzen, czyste sciany, lepiej nie-openspace), sluchawki z dobrym noise-cancelling, zabawka do rak (np takie cos z silikonem do sciskania, zabawki do cwiczenia sily dloni, cos co mozna sciskac i mietosic gdy glowa pracuje).
      Jasna lista zadan z priorytetami i deadlinem; wszelkie todo listy i tasklisty gdzie sie odznacza zadania np whiteboard - ekstra;
      minimum kawy i kofeiny;
      duza flaszka wody i szklanka na stole;
      ustawiony timer co 45-60 min, zeby robic 5-10min przerwy na krotki spacer i oddech. I serio wtedy wstac i przejsc sie;
      zaznaczanie osiagniec, drobnych sukcesow, chocby slowami „8 z 10 zadan na dzis juz zrobione, ekstra! szybko idzie!”
      minimalizowanie dlugich spotkan, w ktorych wiele osob uczestniczy pasywnie.

I ogolnie: terapia
      przerwy na spacer
    • best_bej Re: Dorośli z ADHD 22.05.21, 18:39
      Jest psychiatra w Krakowie, który przepisuje leki. Qizyta online, czeka się parę tygodni.Działają - sprawdzone.
      Jest w Warszawie terapia dla dorosłych, która uczy jak uwaznosci itd.
    • katiemorag Re: Dorośli z ADHD 23.05.21, 01:26
      Ja mam prace gdzie cały czas jest coś nowego, coś się dzieje, trzeba rozwiązać problemy, być kreatywnym. Praca z ludźmi i nigdy nie wiesz co Ciebie czeka kolejnego dnia. Trochę siedzenia, trochę biegania. Ludzie maja dość ale nie ja. Najtragiczniej wspominam czas jak kierownik, który mnie lubił, wysłałam mnie do działu kadr i siedziałam za biurkiem. Jak ja się nudziłam. Wiem, ze się do tego nie nadaje. Teraz w mojej pracy nie widzę tak problemu ale szkole wspominam strasznie.
      • po-trafie Re: Dorośli z ADHD 23.05.21, 07:49
        Jak bylam zaraz po 18tce i testowalam rozne prace dorywczo-wakacyjne, to najszczesliwsza bylam w fizycznych: zbieranie owocow, roznoszenie ulotek.
        Znudzona, ale calkiem zadowolona z zycia i siebie.
        Za to jak trafilam do powocy w druku i kontroli faktur, czy dane sie zgadzaja, to myslalam ze umre.
        Nie dosc ze szlo beznadziejnie, to jeszcze wtornosc polaczobacz fizycznym bezruchem mnie doprowadzala do placzu, szalu i desperacji.
        Gdybym nie robila tego, co robie, to moglabym byc ratownikiem medycznym.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka