Dodaj do ulubionych

Infekcja zęba a szczepionka

16.07.21, 12:26
Niechętnie, ale postanowiłam się zaszczepić, tym bardziej że jako tzw. "opiekunowie" babci ja, mąż i szwagier możemy zaszczepić się natychmiastowo i Pfizerem, który na tle reszty preparatów wygląda najbardziej przyzwoicie.
Tak więc jutro rano mamy stawić się na szczepienie. Jak już pisałam, ja się borykam z infekcją zęba. Nie mam gorączki, nie biorę antybiotyków. Po konsultacji z dentystą płuczę zęby dwa razy dziennie płynem z jakąś substancją aktywną i ostatni raz, przedwczoraj, wzięłam FANS-niesterydowy środek przeciwbólowy. Myślicie, że w tym wypadku mogę się normalnie zaszczepić, czy infekcja może być przeciwskazaniem? Żeby nie było, próbowałam się dziś dowiedzieć w przychodni, ale każdy odsyłał mnie do kogoś innego i nikt nie był w stanie udzielić informacji. Czy któraś z was szczepiła się z infekcją, czy jednak lepiej przełożyć?
Obserwuj wątek
    • sundace46 Re: Infekcja zęba a szczepionka 16.07.21, 12:32
      Nawet dla grypy, tzn. szczepienia przeciwko niej jakakolwiek infekcja jest przeciwwskazaniem, więc ten tego...ale ludzie i tak się szczepia. Ja bym poczekała. Tyle nie bylas szczepiona to tydzień- dwa możesz poczekać. Ale zrobisz jak uważasz.
    • gama2003 Re: Infekcja zęba a szczepionka 16.07.21, 12:43
      Wczoraj ktoś mi mówił, że we Wloszech wszyscy, sle to wszyscy przed szczepieniem przechodzą kwalifikację u lekarza. I są odsyłani bez szczepienia jesli cokolwiek jest nie tak. Tym tłumaczono wolne w porównaniu z Polską tempo szczepień, bo u nas lekarz nie zawsze kwalifikuje.
      Więc zapytaj lekarza. Zaczekałabym na Twoim miejscu, przy każdej szczepionce czynna infekcja jest przeciwwskazaniem. Ale tu wypowiedzieć się powinien lekarz
      Byłaś przeciwna szczepieniu, więc ewentualne złe samopoczucie zaraz po przypiszesz zjadliwości szczepienia a nie osłabieniu w combo infekcja plus szczepienie.
      • arista80 Re: Infekcja zęba a szczepionka 16.07.21, 12:50
        Teoretycznie, tak, przed szczepieniem każdy przechodzi kwalifikacje, jakkolwiek te kwalifikacje raz są dokładniejsze, a raz na oko. Dostałam też formularz di wypełnienia, jutro na pewno powiem, jakkolwiek, jeżeli gdyby dziś ktoś mi udzielił informacji (w przychodzi), to ewentualnie bym anulowała i nie zadawała sobie zachodu jutro.
        Cały czas jestem przeciwna szczepieniu, robię to, by się nikt nie czepiał jak będziemy na wakacjach, zważywszy na to, że teraz dyskutują o poszerzeniu zakresu tego Green Pass.
        • gama2003 Re: Infekcja zęba a szczepionka 16.07.21, 12:59
          Ale jeśli jesteś przeciwna ze wzgl.na obawy konsekwencji zdrowotnych to serio nie rozumiem decyzji pro- wakacyjnej. Serio.
          Gdyby wyjazdy byly mozliwe tylko dla niezaszepionych, nie miałoby to wplywu na moją decyzję i lecialabym się szczepić z równą ( swojej ) pewnością decyzji.
          • arista80 Re: Infekcja zęba a szczepionka 16.07.21, 13:10
            Niestety we Włoszech zaczęli debatować nad tym, aby, wzorem Francji, rozszerzyć wymóg szczepień np. na restauracje, koncerty, pociągi i różne inne eventy. Na razie wszystkie jest w fazie debat, ale niestety....
            My jedziemy na wakacje, chcemy poruszać się swobodnie i nie chcemy problemów. A że pojawiła się okazja szybkiego zaszczepienia (normalną drogą trzeba zrobić przedrejestrację), to niestety, ale postanowiliśmy z niej skorzystać. Wbrew przekonaniom.
    • princesswhitewolf Re: Infekcja zęba a szczepionka 16.07.21, 12:53
      > Czy któraś z was szczepiła się z infekcją, czy jednak lepiej przełożyć?

Ja. Przechodze jakis koszmar zebowy. Najpierw mialam ropien. Potem zeba utrupili kanalowo ale tylko dwa kanaly wypelnili bo wejscia do trzeciego nie znalazl mimo ze na zdjeciu jest i wije sie jak swinski ogonek nad zebem za nim. W koncu ustalili ze nie da sie tego zeba uratowac.
      Poszlam na wyrwanie. Wyrywal i wyrywal i nie wyrwal. Skierowali mnie do szpitala na wyrywanie operacyjne i czekam.

W miedzyczasie mialam szczepienie Pfizera pierwsze

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka