Dodaj do ulubionych

Szczepienie

27.07.21, 07:15
Tak sobie przeglądam wszystkie wątki covidowe.
I zastanawia mnie jedno. Co ematce przeszkadza w tym, że ktoś się nie chce szczepić? Po co takich ludzi wyzywać od foliarzy?
Obserwuj wątek
    • aguar Re: Szczepienie 27.07.21, 07:27
      Też tego nie rozumiem. Jeszcze jakby coś było zagwarantowane przy konkretnym odsetku zaszczepionych. Ale wiadomo, że nasz rząd i tak będzie robił, co będzie chciał.
    • kropkacom Re: Szczepienie 27.07.21, 07:38
      Pamiętam początek pandemii kiedy niektórzy myli jeszcze klamki alko i teksty, że ojej nie ma szczepionki. Teraz dla wielu szczepionka to wróg a pandemia to spisek. W ogóle wszystko jest spiskiem. Ludzie przestali się wstydzić i szerzą dezinformacje. Uważają, że wiedza lepiej. Niby skąd tylko? Ja tam w realu nikogo foliarzem nie nazywam. A forum to forum. Nie jesteś tu od wczoraj. No i co przeszkadza, że ludzie się szczepią? W realu zaznaczam, dziewczyna mojego syna usłyszała miedzy innymi tekst: a twoi rodzice nie boja się, że będziesz bezpłodna?
      • piekna_remedios4 Re: Szczepienie 27.07.21, 12:07
        a skąd pewność, że nie będzie?
        Dziwny jest ten straszliwy przymus państw do wyszczepienia wszystkiego co się rusza, łącznie z łamaniem praw człowieka pod tym pretekstem (Francja), w ramach walki z chorobą, która dotyka bardzo znikomy % populacji. Nic dziwnego, że ludziom przestaje się to kleić.
        Niby dzieci nie przechorowują źle - vide statement Rady Medycznej z wczoraj, te przerażające PIMSy to ledwie 400 dzieci w 1,5 roku (ile choruje i umiera na raka / zapalenie opon mózgowych / dowolne choroby inne?), ale szczepić trza. Że chorują i umierają starzy i grubi spowodowało rozluźnienie u mlodych, to trzeba było wypuścić info o umierających 30 latkach i starszyć Deltą, która powoduje rozstrój żołądka.
        Izrael niby wyszczepił 80% populacji, odtrąbili sukces, po czym okazuje się, że WRACAJĄ DO RESTRYKCJI. To po jaki chooj te szczepionki?
        • sylwianna2018 Re: Szczepienie 27.07.21, 13:35
          piekna_remedios4 napisała:

> a skąd pewność, że nie będzie?
          > Dziwny jest ten straszliwy przymus państw do wyszczepienia wszystkiego co się r
          > usza, łącznie z łamaniem praw człowieka pod tym pretekstem (Francja), w ramach
          > walki z chorobą, która dotyka bardzo znikomy % populacji. Nic dziwnego, że ludz
          > iom przestaje się to kleić.
          > Niby dzieci nie przechorowują
          > horują i umierają starzy i grubi spowodowało rozluźnienie u mlodych, to trzeba
          > było wypuścić info o umierających 30 latkach i starszyć Deltą, która powoduje r
          > ozstrój żołądka.
          >
          No, moja 38 letnia koleżanka tak się przejęła tymi info od rządu o 30- latkach umierających na covid że aż z wrażenia też umarła pod respiratorem, zostawiając dwoje dzieci.
        • mamamisi2005 Re: Szczepienie 27.07.21, 16:09

> Niby dzieci nie przechorowują źle - vide statement Rady Medycznej z wczoraj, te
          > przerażające PIMSy to ledwie 400 dzieci w 1,5 roku (ile choruje i umiera na ra
          > ka / zapalenie opon mózgowych / dowolne choroby inne?)

No ile? Bo znalazłam dane tylko sprzed kilku lat, więc chętnie się zapoznam z aktualnymi. Jak dla mnie te 400 to wcale nie jest mało, choć zdaję sobie sprawę, że dla niektórych i 4000 to byłoby niewiele. Oczywiście pod warunkiem, że nie dotyczyłoby ich dziecka.
        • malgosiagosia Re: Szczepienie 27.07.21, 23:13

> a skąd pewność, że nie będzie?
          > Dziwny jest ten straszliwy przymus państw do wyszczepienia wszystkiego co się rusza,

www.bankier.pl/wiadomosc/Koronawirus-a-zwierzeta-W-przyszlosci-psy-i-koty-tez-trzeba-bedzie-szczepic-8083172.html
    • lilia.z.doliny Re: Szczepienie 27.07.21, 07:41
      Od czasow lektury Dzumy Camusa odczuwam instynktowny lek przed ludzmi sabotujacymi.odkrycia naukowe.
      A w sumie to od pierwszej wzmianki.o Galileo Galilei.
      A moze nawet cos bylo jeszcze wczesniej?.
    • leni6 Re: Szczepienie 27.07.21, 07:43
      Nikogo nie wyzywam, ale mi np przeszkadza jak karetki są tak obłożone, że godzinami nie przyjeżdżają do pacjentów, przeszkadzają mi sparaliżowane szpitale.
      • raczek47 Re: Szczepienie 27.07.21, 07:56
        No właśnie, zatykanie opieki zdrowotnej (liczba naprogramowych zgonów za ubiegły rok to chyba ponad 100 00) ,to ludzie ,którzy zmarli nie na covid ,ale inne choroby,bo nie mieli dostępu do lekarzy,a j to,że przez durniów dzieciaki znów będą siedziały w domach zamiast chodzić normalnie do szkoły. To mi przeszkadza.
        Ja się zaszczepiłam właśnie nie tyle z osobistych przekonań czy strachu przed covidem ,co właśnie ze względów społecznych.
        • edelstein Re: Szczepienie 27.07.21, 08:40
          Dostępu do lekarzy nie mieli,bo wprowadzono teleporady i przekształcanie nie wiadomo na co całych szpitali w covidowe.Nie mówiąc o tym, że rząd buchnął Warszawie szpital.To, że Polska miała cały czas nauczanie online jest wina rządu,tak samo jak kulejąca służba zdrowia.W Polsce i bez wirusa ludzie nie mają dostępu do opieki medycznej.
          • wapaha Re: Szczepienie 27.07.21, 11:31
            edelstein napisała:

> Dostępu do lekarzy nie mieli,bo wprowadzono teleporady i przekształcanie nie wi
            > adomo na co całych szpitali w covidowe

Twierdzisz, że przekształcono oddziały na covidowe niepotrzebnie - bo stały puste i bezużyteczne? 🤔

.Nie mówiąc o tym, że rząd buchnął Warsza
            > wie szpital.To, że Polska miała cały czas nauczanie online jest wina rządu,tak
            > samo jak kulejąca służba zdrowia.W Polsce i bez wirusa ludzie nie mają dostępu
            > do opieki medycznej.

A to fakt,
                  • wapaha Re: Szczepienie 27.07.21, 15:21
                    jestes rozsądna i logiczna
                    przecież wiesz, ze fakt, że nikog nie znasz kto zachorował na covid wcale nie znaczy, ze takich osób nie było
                    więc ten argument sam w sobie wcale nie dowodzi, że w danym mieście, szpital zamknięto ot tak

uwierz mi ( wiem, że nie musisz ) że szpital o którym piszesz, na jesieni 2020 otworzył zmodernizowany oddział obserwacyjno-zakaźny. Wtedy też, odwołano przyjęcia na kardiologię, ponieważ 4 medyków było zarażonych. Uważasz, że powinno się było normalnie przyjmowac wszystkich pacjentów w takiej sytuacji ? A niech tam...najwyżej się zarażą ? Dodam, że ostre przypadki ( zawały i zagrożenie życia były przyjmowane ) Czy wiesz, że na początku listopada w spzitalu tym brakowało miejsc w chłodni ?
                    Czy skoro nikt z twoich znajomych/bliskich nie doświadczył powyższego- sytuacje te nie miały miejsca ?
                    btw
                    Ja byłam chora, mnie znasz
                      • wapaha Re: Szczepienie 27.07.21, 16:05
                        Czyli specyfiką jednego jest onkologia a drugiego gruźlica i choroby płuc...nic dziwnego, że ma kardiologii i że przekształcono w covidowy...

nie chcę się tłuc na słowa- nie o to chodzi
                        cierpnie mi po prostu skóra na argument : ja nikogo nie znam...itd -więc wszystko jest ściemą, nieprawdą , spiseq
                          • wapaha Re: Szczepienie 27.07.21, 20:43
                            Aha
                            I szpital powiatowy mówisz został zamkniety i stał pusty podczas gdy inne szpitale powiatowe w Polsce były przekształcane w powiatowe, podczas gdy szpitale miejskie i wojewódzkie miały oddziały przekształcone na covidowe bo tak dużo było chorych, podczas gdy brakowało łóżek, respiratorów, tworzono szpitale tymczasowe do których nie było personelu ?
                            aha..
        • alicia033 Re: Szczepienie 27.07.21, 10:01
          raczek47 napisała:

> ale inne choroby,bo nie mieli dostępu do lekarzy,a j to,że przez durniów dzieciaki znów będą siedziały w domach zamiast chodzić normalnie do szkoły. To mi przeszkadza.

pretensje o to kieruj do swojego do nierządu, który "walczy" z pandemią zamykając szkoły i sprowadził polską ochronę zdrowia na dno.
          U mnie szkoły były zamknięte tylko na samym początku, w III-IV 2020, a potrzebujący pomocy lekarskiej byli przyjmowani normalnie.
    • chococaffe Re: Szczepienie 27.07.21, 08:19
      Jeszcze raz. Foliarz to nie te, który "się nie szczepi" tylko ten, który świadomie lub z głupoty rozpowszechnia fałszywe/sfałszowane "informacje' na temat nie tylko szczepionek, ale wszelkich spraw okołocovidowych.

Już jasne?
      • piesfafik Re: Szczepienie 27.07.21, 09:23
        Nie nazywam nikogo foliarzem ale uwazam ze ci ktorzy sie nie szczepia bo nie chca zagrazaja reszcie spoleczenstwa. Np tym ktorzy z powodow zdrowotnych naprawde nie moga byc zaszczepieni. Poza tym niezaszczepieni przedluzaja epidemie ulatwiajac mutacje wirusa.
        • anvalley Re: Szczepienie 27.07.21, 09:34
          piesfafik napisała:

> Nie nazywam nikogo foliarzem ale uwazam ze ci ktorzy sie nie szczepia bo nie ch
          > ca zagrazaja reszcie spoleczenstwa. Np tym ktorzy z powodow zdrowotnych naprawd
          > e nie moga byc zaszczepieni. Poza tym niezaszczepieni przedluzaja epidemie ulat
          > wiajac mutacje wirusa.

Serio? A jak ktoś się sprzeciwia restrykcjom bo realnie nie może się zaszczepić z powodów zdrowotnych, to zaraz jest wrzask że to jest tak niewielki odsetek ludzi, że nie ma to żadnego znaczenia.
          Więc sorry ale nie będę ryzykować dla "tak niewielkiego odsetka".
    • saszanasza Re: Szczepienie 27.07.21, 08:31
      To chyba raczej foliarzom bardziej przeszkadza, że ematka szczepi, skoro zakładają ruchy i szykanują ludzi w przychodniach. Widziałaś kiedyś marsz ludzi z transparentami „przymusowe szczepienia dla naszych dzieci”, bo ja jakoś często widuję „stop szczepieniom”.
      Ruchy foliarskie, podobnie zresztą jak kościelne oparte są na wywołaniu strachu a nie rzetelnym informowaniu.
      Ruchy AV są szkodliwe, niebezpieczne i nie poparte żadnymi wiarygodnymi badaniami. I na końcu, jak mantra. Ruchy foliarskie są finansowane przez różne szemrane organizacje i nie mają nic wspólnego z naukową, szkodzą ludziom.
      l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fspidersweb.pl%2F2021%2F07%2Fyoutube-szczepionki-falszywe-informacje.html&h=AT2P68_DaEEVbl0d8P-yLhm1ZgFd_TkBmlLxatYg9qQDohVP4jO-VGFYWpvzItrX2t16PzZZEzZ6PRrxgX0op-7Dwq_kX4WdifR0Mk7nP1rde7PhQhJtLp7HfxobplU&s=1
    • jehanette Re: Szczepienie 27.07.21, 08:47
      Bo przez ludzi którzy nie chcą się szczepić będziemy mieć zatkane szpitale i szkoły, zgony, kolejne ograniczenia z dudy, nowe mutacje wirusa. Ja się zaszczepiłam żeby żyć normalnie tak jak i cała moja rodzina, i nóż mi się w kieszeni otwiera jak myślę o tym że przez foliarzy będziemy się bujać z tym syfem przez lata zamiast rozprawić się raz a dobrze - szczepionek by wystarczyło.
        • saszanasza Re: Szczepienie 27.07.21, 08:52
          edelstein napisała:

> Przecież te szczepionki nie chronią przed zachorowaniem.
          >

owszem chronią, ale to nie jest ochrona 100%. To że coś nie chroni wszystkich ludzi, nie oznacza, że nie chroni, chroni pozostała część.
          • piekna_remedios4 Re: Szczepienie 27.07.21, 12:16
            jesssuuu, przecież ten odsetek nie oznacza ilu % ludzi po zaszczepieniu się ochroni big_grin
            Oznacza, że masz od 10 do 40% szans, że zachorujesz (w zal.od preparatu skuteczność oscyluje między 90 a 60%)
            • saszanasza Re: Szczepienie 27.07.21, 20:44

> jesssuuu, przecież ten odsetek nie oznacza ilu % ludzi po zaszczepieniu się och
              > roni big_grin
              > Oznacza, że masz od 10 do 40% szans, że zachorujesz (w zal.od preparatu skutecz
              > ność oscyluje między 90 a 60%)
              >
              Czyli mam od 4-9 krotne wyższe prawdopodobieństwo, że się nie zarażę. Tak, to dużo.
        • araceli Re: Szczepienie 27.07.21, 09:00
          edelstein napisała:
          > Przecież te szczepionki nie chronią przed zachorowaniem.

Oczywiście, że chronią. Jak każda inna szczepionka biologiczna denajalistko big_grin
      • anvalley Re: Szczepienie 27.07.21, 09:00
        To proszę bardzo czepiać się tych grup które zatykają szpitale, czyli głównie seniorzy i osoby z różnymi schorzeniami, a od młodych zdrowych się odwalić - wiem, wiem zaraz będzie larum że młodzi też chorują, ale realnie to młodzi z pewnością nie zatkają szpitala z potrzeby respiratora - to są pojedyncze przypadki i mówią to jasno statystyki. A już najbardziej rozwala mnie pierd..... o szczepieniu dzieci - dzieci, które mają łagodny przebieg bez komplikacji i z pewnością nikomu służby zdrowia nie zatkają ergo wirus stanowi dla nich taki sam problem jak dla zaszczepionych (czyli owszem chorują ale bez poważniejszych komplikacji - i nie wyjeżdżać mi tu z jakimś jednostkowym PIMSem)
        • araceli Re: Szczepienie 27.07.21, 09:03
          anvalley napisał(a):
          > To proszę bardzo czepiać się tych grup które zatykają szpitale,

Jestem za. Niezaszczepieni nie korzystają ze szpitali w przypadku zachorowania i będzie ok.
              • anvalley Re: Szczepienie 27.07.21, 10:54
                Nie w ramach składki - to raz. Po drugie - w takim razie nie leczmy też tych którzy żrą bez opamiętania śmieciowe jedzenie, palaczy, alkoholików, tych co spowodowali wypadek, szczególnie po pijaku, zostawiajmy na ulicy - niech zdechną, a co!
                • erzulie Re: Szczepienie 27.07.21, 11:23
                  Ale o co konkretnie ci chodzi? Nie chcesz się szczepić, ale gdybys zachorowała, to oczekujesz, że będą cię leczyć. Przecież skoro ten covid taki niegroźny, co przed chwilą udowadniałaś, to radź sobie sama. Witaminki wystarczą.
                      • vickylove Re: Szczepienie 27.07.21, 13:36
                        erzulie napisała:

> Tak, ludzie chorują, bo tak chcą. I rozmawiaj tu z foliarzem.

Ci co chleja,cpaja,palą dziennie po 2 paczki fajek,żrą niezdrowo -tak,są winni swoich chorób i powinni płacić za ich leczenie.

Czegoś jeszcze nie ogarniasz?rozmawiaj tu z pro foliara..
                        • erzulie Re: Szczepienie 27.07.21, 13:48
                          Ci, co jeżdżą samochodami, uprawiają sport, opalają się, nie dbają o zęby, uprawiają seks bez prezerwatywy, wiedza o swoich chorobach dziedzicznych i się rozmnażają, są za biedni na jedzenie dobrej jakości. Coś jeszcze? Ktoś zostanie na bezpłatnym leczeniu? Oprócz ciebie, oczywiście?
                          No foliara zawsze znajdzie sobie takie ”argumenty, że ręce opadają”.
                      • edelstein Re: Szczepienie 27.07.21, 14:37
                        A ktoś się dopiero co pytał gdzie wyzywa się osoby niezaszczepione od foliarzy 😃owszem chorują,bo żrą fastfoody,palą,piją alko, cpaja,włażą do wody przy czerwonej fladze,to wszystko jest ich własny wybór
        • saszanasza Re: Szczepienie 27.07.21, 09:19
          anvalley napisał(a):

> To proszę bardzo czepiać się tych grup które zatykają szpitale, czyli głównie s
          > eniorzy i osoby z różnymi schorzeniami, a od młodych zdrowych się odwalić - wie
          > m, wiem zaraz będzie larum że młodzi też chorują, ale realnie to młodzi z pewno
          > ścią nie zatkają szpitala z potrzeby respiratora - to są pojedyncze przypadki i
          > mówią to jasno statystyki. A już najbardziej rozwala mnie pierd..... o szczepi
          > eniu dzieci - dzieci, które mają łagodny przebieg bez komplikacji i z pewnością
          > nikomu służby zdrowia nie zatkają ergo wirus stanowi dla nich taki sam problem
          > jak dla zaszczepionych (czyli owszem chorują ale bez poważniejszych komplikac
          > ji - i nie wyjeżdżać mi tu z jakimś jednostkowym PIMSem)

Zdajesz sobie sprawę że w UK wraz z wariantem delta drastycznie wzrosła srednia hospitalizacji dzieci?
            • anvalley Re: Szczepienie 27.07.21, 09:29
              Tymczasem czytaj sobie:
              "Of 3,105 deaths from all causes among the 12 million or so people under 18 in England between March 2020 and February 2021, 25 were attributable to COVID-19 — a rate of about 2 for every million people in this age range. "
              www.nature.com/articles/d41586-021-01897-w
            • saszanasza Re: Szczepienie 27.07.21, 09:44
              anvalley napisał(a):

> Źródło danych?

Trzeba poszukać bardziej naukowego źródła, na razie są to coraz częstrze doniesienia medialne, ostatnio jest tutaj

www.bbc.com/news/uk-scotland-57344826
              i na defoliatorze na FB.
              • anvalley Re: Szczepienie 27.07.21, 10:58
                Przeczytałam, choć uważam to za stratę czasu i nie widzę nic co zaprzeczałoby mojej tezie, a potwierdzało twoją.
                Niech się szczepią "seniorzy" a od dzieci wara.
                  • piesfafik Re: Szczepienie 27.07.21, 18:55
                    Ale skad ta pewnosc ze kolejna mutacje wirusa beda zawsze niegrozne dla dzieci ? Skad wiesz ze przechorowanie Covida nie zostawia stalych zmian w organizmie - sporo sie o tym mowi - uszkodzone pluca , nawet spadek IQ u tych co dlugo chorowali. Nie jest oczywiste jak dlugo sie te zmiany utrzymuja ale jezeli sa dlugotrwale a co gorsza permanentne to dla mlodych ludzi czy dzieci jest grozniejsze niz dla 80 latka
                    • anvalley Re: Szczepienie 27.07.21, 19:17
                      A skąd wiesz że po szczepieniu twoje dziecku nie dostanie poważnych powikłań, które występują zdecydowanie zbyt często w stosunku do korzyści? Jak zawsze - chcesz to szczep - twoje dziecko, a od mojego ty i inni covidioci niech się odstosunkują.
                      • piesfafik Re: Szczepienie 27.07.21, 20:40
                        Skoro boisz sie powiklan poszczepiennych u swojego dziecka to tym bardziej powinni ci zalezec zeby ludzie z ktorymi ma kontakt byli zaszczepieni.
                        I nie calkiem rozumiem dlaczego mnie probujesz mnie obrazic piszac o "kovidiotach" kiedy probuje ci wyjasnic dlaczego mysle inaczej niz ty ?
                    • sol_13 Re: Szczepienie 27.07.21, 22:17
                      piesfafik napisała:

> Ale skad ta pewnosc ze kolejna mutacje wirusa beda zawsze niegrozne dla dzieci
                      > ?

Nie ma pewności, ale na obecna wiedza na to nie wskazuje.

Skad wiesz ze przechorowanie Covida nie zostawia stalych zmian w organizmie -
                      > sporo sie o tym mowi - uszkodzone pluca , nawet spadek IQ u tych co dlugo chor
                      > owali. Nie jest oczywiste jak dlugo sie te zmiany utrzymuja ale jezeli sa dlugo
                      > trwale a co gorsza permanentne to dla mlodych ludzi czy dzieci jest grozniejsze
                      > niz dla 80 latka

Póki co to więcej powikłań dzieci mają np po ospie, a i tak nie wszyscy szczepią.
              • sol_13 Re: Szczepienie 27.07.21, 17:24
                Też przeczytałam. Czytasz w ogóle, co wklejasz? Bo tresc niezbyt zacheca do szczepień dzieci, a widzę, że do tego nawolujesz.

It's worth noting that these admissions are not necessarily to treat Covid-related illness. A child might be admitted to hospital with a broken arm, but will be recorded in the figures if they test positive for Covid.

The paediatricians I've been speaking to say they don't believe there is any cause for alarm. There are lots of reasons why we might have seen a small increase.
                Kids are back doing more activities now - with an increased risk of bumps or broken bones putting them in hospital. Other children might be in for routine operations delayed by the pandemic.

At the moment the situation in the UK is stable. The number of children in hospital with Covid remains very low. Children's wards are not seeing a rise in cases with Covid. Parents shouldn't worry."

• saszanasza Re: Szczepienie 27.07.21, 20:38
                  sol_13 napisała:

> Też przeczytałam. Czytasz w ogóle, co wklejasz? Bo tresc niezbyt zacheca do sz
                  > czepień dzieci, a widzę, że do tego nawolujesz.
                  >
                  > It's worth noting that these admissions are not necessarily to treat Covid-r
                  > elated illness. A child might be admitted to hospital with a broken arm, but wi
                  > ll be recorded in the figures if they test positive for Covid.
                  >
                  > The paediatricians I've been speaking to say they don't believe there is any ca
                  > use for alarm. There are lots of reasons why we might have seen a small increas
                  > e.
                  > Kids are back doing more activities now - with an increased risk of bumps or br
                  > oken bones putting them in hospital. Other children might be in for routine ope
                  > rations delayed by the pandemic.
                  >
                  > At the moment the situation in the UK is stable. The number of children in hosp
                  > ital with Covid remains very low. Children's wards are not seeing a rise in cas
                  > es with Covid. Parents shouldn't worry."
                  >
                  >
                  >

Oczywiście ze czytam, dlatrgo napisałam, że to wstępne doniesienia i należałoby poczekać na oficjalne dane. Faktem jest że coraz więcej dzieci zaraża się covidem i faktem jest, że istnieje zespół pocovidowy u dzieci.
        • erzulie Re: Szczepienie 27.07.21, 10:11
          Gdyby seniorzy i osoby ze schorzeniami zarażały się tylko od seniorów i osób ze schorzeniami, to można by było mieć tylko do nich pretensje. Niestety covida roznosi każdy i takie antyszczepy jak ty też zapychają szpitale przez to, że zarażają innych.
    • hanusinamama Re: Szczepienie 27.07.21, 11:47
      O przepraszam a szczepiących sie od covidian?
      I pytałam jak sie nazywa szczepiacy sie na żółtaczkę, odkleszczowe zapalenie opon mozgowych czy wiatrówkę?
    • bialeem Re: Szczepienie 27.07.21, 12:51
      Swobodnie namnażające się w nich wirusy mają pole do mutacji i możliwość wytworzenia szczepu na który szczepionki nie działają. Jak ten szczep będzie miał wyższą śmiertelność, to już w ogóle cud miód i poziomki. To pierwsze i najważniejsze.

Powyższe jest powodem dla którego proepidemicy jeszcze przed covidem byli groźnymi dla społeczeństwa osobami o (bardzo) ograniczonych zdolnościach mentalnych.

Reszta to przy tym pikuś.
    • nigdynigdynigdy84 Re: Szczepienie 27.07.21, 12:59
      Orzytqczacie argument, że niezaszczepione osoby nie mogą korzystać ze szpitali itp.
      Ja jestem niezaszczepiona, nie mam zamiaru się szczepić, ale uczciwie place składkę zdrowotną.
      Więc ze szpitala skorzystam jak najbardziej.
      Chorowałam na covid dwa razy, dea razy potwierdzone testem pcr.
      Nikt do szczepienia mnie nie zmusi
          • erzulie Re: Szczepienie 27.07.21, 13:52
            A biorąc pod uwagę to, ze im bardziej covidowcy zapchają szpitale, tym masz mniejsze szanse na pomoc w razie wypadku czy zawału, to jednak chcesz żerować na zaszczepionych.
          • saszanasza Re: Szczepienie 27.07.21, 20:28
            nigdynigdynigdy84 napisała:

> Ale rozumiesz że mogę dostać zawału, wpaść pod samochód? Mam prawo tak samo wte
            > dy trafić do szpitala jak osoba zaszczepiona.
            > Więc o co się rzucasz?

Ale wiesz, że z tym zawałem możesz jednak do tego szpitala nie trafić, gdyż zajmować go bedą osoby niezaszczepione z covidem? Łóżeczka może zabraknąć, albo kareteczki, bo będzie czekała godzinami z covidowcem na przyjęcie i nie dojedzie,
      • geez_louise Re: Szczepienie 27.07.21, 14:10
        Może i nikt nie zmusi. Ale jak trafisz z jakimkolwiek problemem do szpitala, to przebujasz się przez pierwsza dobę na oddziale buforowym, z podejrzeniami covidu i dementywnymi staruszkami uciekającymi z łóżek, z personelem pielęgniarskim wchodzącym raz na kilka godzin a lekarzem raz na dobę. Popatrzysz sobie na ten nieistniejący COVID, może się dodatkowo zarazisz. Może wypiszą cię mimo wszystko do domu przekładając potrzebny zabieg, bo nie będzie dostępnych anestezjologów ani zabezpieczenia miejsc oiomowskich do planówek.