25.08.21, 13:35
Dziewczyny proszę o radę ,brat męża zaoferował nam pomoc w budowie domu,wziął kredyt ,pomógł nam zbudować dom ,kredyt spłaciliśmy w ciągu dwóch lat taka była umowa między nami ,teraz gdy dom jest praktycznie skończony okazało się ,ze on kredytu nie spłacał i dom jest pod zastawem bankowym .Pieniądze przelewalismy na jego konto to mamy udokumentowane ,ale tylko to nic nie mamy na papierze co dalej zrobić .Brat przyznał ,ze pieniadze wydał na swoje wydatki ..W tej chwili nie mamy możliwości spotkać się z bratem osobiście ,zostały tylko rozmowy telefoniczne ,ale brat telefonów nie odbiera.
Obserwuj wątek
   • angazetka Re: Co zrobic 25.08.21, 13:40
    Ej no, znajoma mojej ciotki do tego stopnia uwierzyła fałszywemu policjantowi, który przyszedł chronić ją przed złodziejami, że wyrzuciła biżuterię i inne dobra warte kilkadziesiąt tysięcy zł przez okno, do rąk własnych wspólnika "policjanta".
    To czemu taka głupota ma być niemożliwa?
   • mashcaron Re: Co zrobic 25.08.21, 13:53
    dr.amy.farrah.fowler napisał(a):

    > Coraz gorsze te trolle robią.
    >
    > (Przecież Ty nie możesz być prawdziwa).
    >

    Weź, to jest tak piękny przykład ludzkiej głupoty, że aż szkoda żeby nie był prawdziwy:p
  • magdallenac Re: Co zrobic 25.08.21, 13:43
   E tam...Nie przejmujcie się! Zanim Was bank z tego domu wykurzy, to kilka lat minie. Ja bym dalej urządzała jak "swoje". Tak w ogóle, to najlepiej zapomnieć o całym problemie- pomyślicie o tym jutro, a teraz cieszcie się pięknym, nowym domem. Brata nie zapraszajcie na parapetówkę.
  • profes79 Re: Co zrobic 25.08.21, 13:45
   Przede wszystkim jaki bank udzielił mu kredytu na budowę nieruchomości której nie jest właścicielem. Jakim cudem dom jest pod zastawem bankowym skoro zabezpieczenie hipoteki wpisuje się do księgi wieczystej w sądzie i trzeba tam przedłożyć wszystkie dokumenty, łącznie z informacją z banku o kredycie i informacją o właścicielu nieruchomości. Wreszcie jeżeli kredyt spłacono w ciągu 2 lat to raczej nie ma mowy o typowym kredycie hipotecznym albo był on na stosunkowo niedużą kwotę więc ustanowienie hipoteki na nieruchomości też raczej nie miałoby miejsca.

   Coś grube te nici, bardzo grube.
  • mamtrzykotyidwa Re: Co zrobic 25.08.21, 13:49
   Zebrać wszystkie dokumenty i iść do dobrego prawnika - koniecznie zabrać ze sobą brata.
   Sami nic nie możecie zrobić, bo to przecież nie wasz dom, tylko brata, nie wasz kredyt, tylko brata.

   W sumie to możecie mu nagwizdać. Dawaliście kasę, to brał, zakazu dawania nie ma. Możecie jedynie do urzędu skarbowego go podkablować, że kasę dawaliście, a on podatku nie zapłacił od darowizny.
   W zasadzie to widoków wedle prawa ani na posiadanie tego domu, ani na odzyskanie kasy nie ma.
   Może być, tylko wtedy jeśli brat bedzie miał ku temu chęć.
   • basiastel Re: Co zrobic 25.08.21, 15:48
    Do urzędu skarbowego? Toć, skoro oni sami nie wzięli kredytu, to nie mają zdolności kredytowej, choc kasę mają. Najwyraźniej mają dochody niezgłoszone. Pchać się z czymś takim do US? Braciszek cwany.
  • alicia033 Re: Co zrobic 25.08.21, 13:53
   osemka10 napisała:

   > i dom jest pod zastawem bankowym .

   Zmienić nicka i wymyślić lepszą historię.
   Chociaż nie. Interpunkcja i tak cię zdradzi, więc wracaj tam, gdzie dotąd byłaś.
  • jdylag75 Re: Co zrobic 25.08.21, 14:02
   Wziął kredyt pod zastaw nieistniejącego domu, nie mając prawa własności do działki? Cuda.
   Późna podstawówka świruje juz na tych wakacjach
   • snakelilith Re: Co zrobic 25.08.21, 16:02
    Nie, to było cwaniakowanie i kolosalna głupota. Parka bez zdolności kredytowej ale z nielegalnymi dochodami chciała wybudować sobie dom. Podstawili więc brata jako formalnego właściciela działki ze zdolnością kredytową, bo myśleli, że dom zostanie w rodzinie i brat nie będzie roszczył sobie praw do czegoś, co zbudowane zostało nie z jego pieniędzy. Lewe pieniądze szły więc na konto brata, który kredyt miał spłacać. A nie spłacał. I teraz mogą mu naskoczyć, bo jak dom zostanie przez bank skonfiskowany, to brat nic nie straci.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka