Dodaj do ulubionych

Praca- co robi emama?

28.08.21, 12:30
Po kulku dniach urlopu odebrałam telefon szefowej z informacją, że są skargi na moją pracę i ona się namyśli, co dalej, ale nie nie nie, teraz nic nie powie więcej, bo przecież mam urlop, więc rozmowa o szczegółach odbędzie się po moim powrocie. Po 2 dniach jako kłębek nerwów, zadzwoniłam zapytać, o co konkretnie chodzi, ale odpowiedź była taka jak za pierwszym razem. Próbowałam podpytać koleżanki z pracy, ale też nie wiedziały. Po powrocie okazało się, że klient był niezadowolony, że nie mamy produktu A i próbuję mu zaoferować produkt B. Wg mnie oba są tak samo wartościowe, klient miał inne zdanie. Wyszedł, ale wrócił pod moją nieobecność, koleżanka uznała moje zachowanie za "skandaliczne" i namówiła do złożenia skargi. Koleżanka z tych lubianych, choć sądzę, że raczej wszyscy się jej boją. Ma paskudny charakter, uwielbia wyżywać się na kimś i buntuje przeciw ofierze resztę pracowników. W okolicach lipca powiedziałam jej, w cztery oczy, co sądzę na temat podłego zachowania.

Wróciłam w pt po urlopie, szefowa dosłownie w drzwiach przez 2 min wyjaśniała, o co chodzi i nie mogła rozmawiać dłużej. Koleżanka w zeszłym tygodniu pracowała z domu, więc się nie widziałyśmy.

Co dalej? Co proponuje emama? Ja na urlopie nie odpoczęłam w ogóle. Zestresowana zastanawiałam się, jak poważny błąd popełniłam i jakie konsekwencje mi grożą.
Obserwuj wątek
   • pade Re: Praca- co robi emama? 28.08.21, 12:46
    lilia.z.doliny napisała:

    > Szefowa to chyba pasywno agresywne kurwiszcze. Telefon w xzasie urlopu uwazam z
    > a skandal i podstawe do.wszxzecia procedury mobbingowej. W ogole nie wyobrazam
    > sobie czegos takiego
    >

    W punkt.
  • podaje_haslo_okon Re: Praca- co robi emama? 28.08.21, 12:44
   Posypalabym głowę popiołem, starała się załagodzić sytuację, a w międzyczasie szukała innej roboty. Według mnie najgorsze co może się zdarzyć w pracy, to zła atmosfera, a u Ciebie, taką atmosferę powoduje i szef i koleżanka, więc marna szansa, że to się zmieni w najbliższym czasie.
  • extereso Re: Praca- co robi emama? 28.08.21, 12:55
   Mega mega nie w porządku. Jak tak w ogóle można, dzwonić do pracownika poza godzinami pracy i nie że wali się i chirurg potrzebny tylko z czymś co już niezależnie słuszne czy nie i tak się nie zmieni. Napisałabym skargę.
  • iwles Re: Praca- co robi emama? 28.08.21, 13:03

   W poniedziałek idę do szefowej, niech znajdzie czas dla mnie, bo chcesz wyjaśnić sprawę, a przede wszystkim zapoznać się ze skargq, co dokładnie zostało ci zarzucone. I nie ma, że 2 minuty w drzwiach, ma znaleźć więcej czasu w gabinecie, przy zamkniętych drzwiach.
   W razie konieczności- konfrontacja z koleżanką u szefowej.
   A zyeby powinna dostać koleżanka, że podburzała dodatkowo klienta, zamiast próbować załagodzić sytuację, NAWET, gdybyś ty nie miała racji.

  • sabina211 Re: Praca- co robi emama? 28.08.21, 13:12
   Jeżeli skarga jest absolutnie bezzasadna (zdroworozsądkowo i wg wewnętrznych ustaleń firmowych) - pieniacze zdarzają się wszędzie i teoretycznie każdego można oskarżyć o wszystko, a wstępna weryfikacja skargi należy do przełożonego, to nie przejmuję się nią samą, tylko towarzystwem, z którym pracuję. Jeśli nie mam bardzo grubej skóry na akcje "koleżaneczek" to staram się zmienić pracę.
   Szczerze współczuję zepsutego urlopu. Pracę można (szybciej albo później) zmienić, urlop już nie wróci...
  • krolewska.asma Re: Praca- co robi emama? 28.08.21, 13:16
   Aaaa, ale kur....szcze
   Ale mysle ze nie masz szans nic tutaj oficjalnie zdzialac.
   Nie wiem jak twoja sytuacja na rynku pracy ale ja bym po prostu szukala nowej a w pracy starala sie cicho "zaszkodzic". To znaczy robiac minimum, to co harpia moze skontrolowac co zrobilas itp. Nie wychodzic z zadna inicjatywa. Tudziez zwolnienie w jakichs waznych dla twojego stanowiska momentach.

   No nie wyobrazam sobie cos takiego po prostu. Na koniec odchodzac wyslalabym jakiegos wrednego maila czy cos.
  • m_incubo Re: Praca- co robi emama? 28.08.21, 13:20
   Naprawdę miałaś cały urlop skopany, bo zastanawiałaś się, co to za straszna skarga?
   Gdyby to było rzeczywiście coś choć minimalnie istotnego, nie bój się, dowiedziałabyś się szybko. Popracuj raczej nad nerwami.
  • prosbaoporade Re: Praca- co robi emama? 28.08.21, 14:37
   Wiem co czujesz. Czy lubisz swoją pracę? Jeśli tak, walcz. Dlaczego masz odchodzić przez jakąś mende. Czy masz szefa wyżej? Jeśli tak, idź do niego i walcz o swoje. Takie " koleżanki" to zmora każdego biura.
  • dvdva Re: Praca- co robi emama? 28.08.21, 15:16
   Kolezanka nie gra zespolowo A szefowa chyba się jej boi skoro specjalnie dzwonila do Ciebie by Ci zepsuć urlop. Niedopuszczalne zachowanie.
   Wiej, niech się kisza same we własnym sosie.
  • mika_p Re: Praca- co robi emama? 28.08.21, 16:01
   Jest tylko jeden rodzaj sytuacji, w której zachęciłabym klienta do złożenia skargi: kiedy jest upierdliwym pieniaczem i nie rozumie, że mój współpracownik zachował się zgodnie z procedurami, za to ja wiem, że skarga zostanie załatwiona grzeczną odpowiedzią typu "szanowny kliencie, dziękujemy za sygnał, gdyż dzięki niemu możemy podnosić jakość naszych usług" i trafi do kosza bez angażowania kogokolwiek.
   Niektórym składanie skarg dobrze robi na psychikę
  • jednoraz0w0 Re: Praca- co robi emama? 28.08.21, 18:08
   > W okolicach lipca powiedziałam jej, w cztery oczy, co sądzę na temat podłego zachowania.

   ja bym zapytała nie w cztery oczy tylko przy koleżankach z firmy i szefowej, co właściwie chciała osiągnąć w ten sposób i w jakim celu to zrobiła.
  • panna.w.paski Re: Praca- co robi emama? 29.08.21, 01:46
   Koleżanka podła a szefowa nie wiem czy podła czy tylko durna jak kilo gwoździ. Szlag by mnie trafił. Ja na Twoim miejscu zażądałabym rozmowy z szefową i ew. koleżanką w obecności pracownika HR/kadr. Obawiam się, że może coś już trafiło do HRów a szefowa urabia grunt do dalszych kroków (nagana, dyscyplinarka itp). W międzyczasie oczywiście szukałabym innej pracy. Powodzenia!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka