Dodaj do ulubionych

Nowa praca wqrw

08.09.21, 16:15
Pracuje w nowej pracy od 01 września. Czasami po 8 czasami po 12 godzin. Grafik ułożony do końca miesiąca. Dzisiaj mam wolne jutro miałam iść na 13.00 na 8 godzin i wszystko ok. Teraz dowiaduje się, że jutro, pojutrze i w piątek mam po 12 godzin i nikogo nie obchodzi, że mam lekarza, którego umówiłam na rano w oparciu o wolne w grafiku. Szlag mnie zaraz trafi. Przedwczoraj koleżanka mi powiedziała, że podobny numer w ub miesiącu jej zrobili, o 22 powiadomili ją smsem, że ma przyjść na 7 zamiast 11 bo tak.
Czy wszystkie firmy tak postępują czy tylko ja ba taka dziadowska trafiłam. I nie, moje stanowisko nie wymaga takich zmian. Zmiany w grafiku są niczym nieuzasadnione z mojego punktu widzenia
Obserwuj wątek
        • bylam.stara.mostowiakowa Re: Nowa praca wqrw 08.09.21, 16:25
          Moja córka niedawno zaczęła pierwsza pracę, ma dość elastyczny grafik, ale planowany z około miesięcznym wyprzedzeniem. Nie są w nim wprowadzane żadne zmiany, chyba że wyrazi zgodę na zamianę z kimś. Tak więc nie wszystkie firmy postępują tak jak Twoja.
    • gaskama Re: Nowa praca wqrw 08.09.21, 16:26
      Nie znam się, więc się wypowiem. Twoja umowa o pracę nie reguluje godzin pracy? Np. Tego, że grafik jest publikowany w piątek do 13.00. Zmiana jest możliwa tylko z 48 godzinnym wyprzedzeniem i za zgodą pracownika? Nie jakiś reguł na piśmie?
        • sundace46 Re: Nowa praca wqrw 10.09.21, 13:54
          No to wczoraj nowy grafik, średnio fajny. Okazało się, że pani w wieku 25 lat, przyjęta pod koniec sierpnia machnęła zwolnieniem i oznajmiła, ze jest w końcówce 4. miesiąca ciąży. OJP. I dowalila tym niezle oraz rozje... ludziom grafiki i plany. Rewelacja. A pózniej zdziwienie, olaboga pracodawcy nie chcą zatrudniać na umowach o pracę młodych kobiet. Ciekawe dlaczego.
    • droch Re: Nowa praca wqrw 08.09.21, 16:33
      Przedwczoraj koleżanka mi powiedziała, że podobny numer w ub miesiącu jej zrobili, o 22 powiadomili ją smsem, że ma przyjść na 7 zamiast 11 bo tak.

Koleżanka trochę naiwna, po w ogóle co zagląda do służbowych wiadomości po godzinach pracy?
    • nenia1 Re: Nowa praca wqrw 08.09.21, 16:53
      Nie, nie wszystkie. Moje pracownice pracują 7 godzin dziennie, ponieważ uważam, że człowiek po 7 godzinie pracy jest już mało wydajny, mają wszystkie wolne weekendy, plus dorzucam im po wolnym między np. 1 czy 3 maja, albo w wigilię itd. Na dodatek same sobie wybierają godzinę rozpoczęcia pracy w przedziela od 7 do 9 rano. Robię tak dlatego, że sama miałam problem z wczesnym wstawaniem i słaniałam się w pracy jak miałam być na 7 rano. Ogólnie nie wiem czemu niektórzy nie wpadną na prosty w sumie pomysł, że pracownik jest bardziej wydajny jak się wyśpi i jak nie jest przemęczony. Po co mam płacić za 12 godzin pracy z czego i tak 5 będzie do kitu.
        • sundace46 Re: Nowa praca wqrw 09.09.21, 05:20
          abecadlowa1 napisała:

> Ja czytając wątki pracowe sundace też mam wrażenie, że pisze do nas z lat '90 e
          > wentualnie dwutysięcznych.

Sorry, ale w wielu firmach nadal panują standardy sprzed 20 lat. Byłam na zbyt wielu rozmowach, z wieloma osobami rozmawiałam.
          Ta moja firma jest wielka, państwowa spółka. Mimo, że nie popieram partii rządzącej w swojej naiwności uważałam, że będą ok. Umowa o pracę, niezła pensja, socjalne sprawy, miła na rozmowie dyrekcja, państwowe to raczej pewne, że zapłacą i zonk.. w doopie mamy plany pracownika. Ehh
      • sundace46 Re: Nowa praca wqrw 08.09.21, 17:43
        mysiulek08 napisała:

> z praca nie pomoge, ale sie zapytam jak kot? smile
        >
        Na razie odpukac ok. Je karmę po 9 zł za puszkę mieszam z kreonem, sika jak oszalaly może kreon go odwadnia. Oby tak zostało. Ale zobaczymy co dalej będzie.
            • kropkaa Re: Nowa praca wqrw 08.09.21, 19:42
              No way. Gdy zgłosilam dawnego pracodawcę, dostałam informację, że albo się zgadzają na ujawnienie danych, albo kontroli nie przeprowadzą. Po czym dostałam protokół: przeprowadzono rozmowę z moim przełożonym i nie potwierdził moich zarzutów. Nosz q* śmiech na sali. Od tamtej pory uważam, że PiP powinien był zaorany.
            • lotka_5 Re: Nowa praca wqrw 08.09.21, 22:07
              szorstkawelna napisała:

> Tzn. nie wiem czy w PiP jesteś anonimowa, ale kontrola nie ujawnia kto zgłosił,
              > nawet jeśli pracodawca staje na rzęsach żeby się dowiedzieć.

Generalnie w trakcie kontroli pracodawca od razu zorientuje się o kogo chodzi.
              Pip zawiadamia o rozpoczęciu kontroli po czym na 1 wizycie daje rozpiskę pracodawcy/do kadr z lista dokumentów do przygotowania (akta osobowe, reg pracy, czas pracy itd). Ten co zgłasza jest wytłuszczony wręcz czcionką na tym piśmie. Tylko debi.l pracodawca by się nie zorientował. Pip niby kontroluje całą jednostkę, ale głównie w oparciu o pracownika, który zgłosił.
        • zerlinda Re: Nowa praca wqrw 09.09.21, 06:41
          Pip nie rozpatruje anonimów. Więc się podpisz Janina Kowalska. Wtedy muszą skontrolować a Ty jesteś anonimowa.
          Kiedyś w dawnej pracy miałam problem z przerwą na karmienie. Wystarczylo poinformować kadrową, że już informowałam się w pip i przerwa jak najbardziej mi przysługuje. I już było po problemie. Więc działaj, warto.
    • lotka_5 Re: Nowa praca wqrw 08.09.21, 22:10
      Pomijając aspekt ustawowego 11-godzinnego odpoczynku , jak pracodawca weryfikuje czy dany pracownik odczytał wiadomość? Zakładając, że nie dzwoni i nie wysyła maila ze zwrotnym potwierdzeniem odebrania/odczytania????

Za godziny, które wchodzą w ten odpoczynek 11-godzinny należą się nadgodziny.
      • lotka_5 Re: Nowa praca wqrw 08.09.21, 22:15
        Czyli wyliczasz sobie ile razy kazali Ci przyjść wcześniej do pracy i obliczasz ile wychodzi nadgodzin. Pisemko do pracodawcy z wezwaniem wypłaty nadgodzin.
        Nie tylko nadgodziny pomiędzy dniowkami są ważne. Na pewno obowiązuje was pewien okres rozliczeniowy (są m.in. miesięczne i rzadziej 3 miesięczne).
        Jeśli pierwotnie miałaś ustalony grafik po 8 godzin w danym tygodniu i nagle każą Ci przyjść po 12, to również przekraczasz nie tylko dobowy, ale i tygodniowy czas pracy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka