Dodaj do ulubionych

Rolety zewnętrzne z moskitierą

07.10.21, 11:07
Czy ktoś ma rolety zewnętrzne ze zintegrowaną moskitierą? Czy takie rozwiązanie sprawdza się?

Pytam, bo w jednej firmie polecają takie rozwiązanie, a w drugiej odradzają.

A ematka na pewno doradzi, za co z góry dziękuję.
Obserwuj wątek
    • eliszka25 Re: Rolety zewnętrzne z moskitierą 07.10.21, 11:25
      W jakim sensie ta moskitiera jest zintegrowana? Jeśli to zintegrowanie polega na tym, że wszystko montuje ta sama firma na raz i potem działa osobno, to bym chyba brała. Mam osobno moskitiery i żaluzje zewnętrzne, ale odkąd zamontowaliśmy moskitiery robione na wymiar, już sobie nie wyobrażam inaczej. Duże ułatwienie życia od wiosny do późnej jesieni.
        • eliszka25 Re: Rolety zewnętrzne z moskitierą 07.10.21, 14:30
          W domu mam montowane na ramie w oknach i otwierane jak drzwi z mechanizmem samozamykającym w drzwiach balkonowych (mam w sumie 2 wyjścia na taras i 1 do ogrodu). Aktualnie jesteśmy na wakacjach i w naszym domku w oknach są moskitiery właśnie na rolce, zwijane do góry, a w drzwiach zwijane na bok. Te na rolce w oknach są moim zdaniem praktyczniejsze niż te montowane na ramie okiennej, jak mam ja, bo łatwiej szybko je otworzyć i zamknąć. W drzwiach praktyczniejsze są nasze, bo nie trzeba pamiętać o ich zamykaniu po każdym wejściu/wyjściu.

W oknach brałabym te zintegrowane. W drzwiach balkonowych takie rozwijane od góry są moim zdaniem bardzo niepraktyczne.
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Rolety zewnętrzne z moskitierą 07.10.21, 14:09
      Koleżanka ma od ponad 10 lat, na zewnatrz w kasecie są 2 roli, jedna z antywlamaniowymi roletami,na drugiej rolce nawinięta jest moskitiera.
      Po 10 latach moskitiera nadal działa ale już potrafi się zaciać, kwestia serwisu i przeczyszczenia jej, jednak moskitierę przez większość roku masz nie ruszaną mechanizmy się zaciągają kurzem.
      Ja bym brała, my mamy dokupione osobno jako ramy okienne od wewnątrz zakladane, też już 10 lat mamy i wygladają oki ale co roku w czerwcu myjemy i zakladamy a koncem października ściągamy, bo inaczej po 3 latach masz do wywalenia bo są porwane i niepotrzebnie zacieniają pomieszczenia w zimie.
      • bei Re: Rolety zewnętrzne z moskitierą 07.10.21, 14:36
        B dobre rozwiązanie, gdy będziemy kiedys wymieniać to na taki system. Mamy już dwudziestoletnie rolety (wciąż sprawne), a Moskitiery osobno. Moskitiery wykorzystujemy jako tamę przeciw tranzytowo-ogrodowym kotkom, by nie wchodziły do domu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka