Dodaj do ulubionych

Fb i algorytm ściany

26.10.21, 21:39
Maja emamy fb? Używają? Faktycznie widzą takie zmiany?
"Po zmianie algorytmu trzy lata temu łatwiej można było rozpowszechniać dezinformację i skandalizujące posty. Celem było wywołanie internetowej "wojny domowej". Jako przykład kraju, który miał paść ofiarą takiej strategii, podano Polskę. "

"Potwierdziła to była menadżerka Facebooka Frances Haugen, która w ostatnich tygodniach była przesłuchiwana przed amerykańskim Kongresem i brytyjskim parlamentem. Mówiła ona m.in., że na Facebooku przy bierności serwisu otwarcie działały grupy handlarzy ludźmi i kartele narkotykowe, a portal odegrał istotną rolę w rozpowszechnianiu nienawiści na tle etnicznym, przyczyniając się do zbrodni w Etiopii czy Birmie. "

Widzą emamy takie zmiany? Aż tak skłócających ludzi? Bo to całkiem poważne oskarżenia:
wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Polityka/Facebook-mial-wywolac-spolecznosciowa-wojne-domowa-w-Polsce.-Szokujace-informacje-z-przecieku
Obserwuj wątek
  • tryggia Re: Fb i algorytm ściany 26.10.21, 21:44
   Rok temu faktycznie zauważyłam głównie ideologiczno-polityczne posty, zdjęcia itd. Jako że tego nie lubię, to wszystko zmieniłam w ustawieniach i widzę teraz najbliższych znajomych i grupy w których piszę. Czasem kilka polubionych stron.
   Czasem jakaś reklama.
   • marzeka11 Re: Fb i algorytm ściany 26.10.21, 21:47
    Pytam, bo to niepokojące, co się czyta na ten temat. Na fb "weszłam" dopiero ze względu na zdalne nauczania i interesują mnie głównie strony związane z edukacją + trochę znajomych- syn podobnie jak u Ciebie- zmienił mi ustawienia na takie właśnie, bo zaskoczył mnie wylew wpisów paskudnych i taką właśnie nawalankę. Ale jak mówię, nie mam punktu odniesienia.
    • marzeka11 Re: Fb i algorytm ściany 26.10.21, 22:27
     Cóż, jak dobrze, że alicia jest wyciszona- widzę kawałek jej jęzora, bo nie języka nawet w cytowanym fragmencie.
     I to nieczytanie ze zrozumieniem załączonego tekstu, byle dziewczynka dowaliła.
     Była menadżerka Facebooka Frances Haugen przed amerykańskim Kongresem równo pokazała, jak ten system tam działa.
  • kryzys_wieku_sredniego Re: Fb i algorytm ściany 26.10.21, 22:12
   Ja na swojej widzę to co lubię, to co nie lubię blokuje, ale wyskakują mi sporadycznie jakieś szity bo blokuje.
   Mam czysto i schludnie ;P i nudnie.
   Nawet mój youtube podpowiada mi filmy z kanalów które subskrybuję a że jestem ukierunkowana mocno na podróżnicze vlogi, jedzeniowe typu max suzuki i o kosmosie typu astrofaza to nic innego ni ma.
   • marzeka11 Re: Fb i algorytm ściany 26.10.21, 22:21
    Tyle że to wymaga już większej chyba świadomości. Bo teraz ten problem manipulowania ludźmi w mediach społecznościowych jak widać działa, skoro w Ameryce to teraz taki skandal, gdy pokazywane są mechanizmy manipulacji emocjami, nakręcaniu jednych przeciwko drugim.
  • podaje_haslo_okon Re: Fb i algorytm ściany 26.10.21, 22:52
   Nie rozumiem. Na wallu wyskakują mi posty znajomych (90% to zdjęcia z wakacji) oraz posty z grup, do których należę, czyli albo rzygające koty albo, że ktoś odda wibrator albo, że ulicę obok znowu komuś urwali wycieraczkę. Większych wojen niż te osiedlowe na FB nie widzę.
  • solejrolia Re: Fb i algorytm ściany 26.10.21, 22:57
   Nie, nie widzę tego.

   Pokazuje mi się to, co lubię, to, czym interesuję się, i to, co chcę obserwować,
   czego nie chcę- odklikam, i mam spokój.
   Fb akurat dość skuteczny jest, jeśli chodzi o blokowane osoby, tematy czy reklamy, serio.
   Czyli widzę głównie wpisy znajomych( mam ich stosunkowo mało), sporo powiadomień z grup, do których należę (ale też nie wszystkich grup, bo niektóre są tak liczne i tak aktywne, że zasypaliby mnie wpisami)

   Jeśli chodzi o politykę- tak Fb wyświetla mi to i owo, ale w granicach rozsądku,
   i jeśli mam okresowy przesyt polityki, to potrafię poblokować na 30dni ewidentnie wszystko wszyściutko związane z polityką
   (wszelkie gazety, radia, portale satyryczne, ośrodek monitorowania zachowan, nawet Wajraka czy Skibę, wtedy blokuję tongue_out bo też wtręty polityczne dają.)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka