Dodaj do ulubionych

Taka hipoteza

16.02.22, 17:41
Putin mówi że wojska wycofał, Blinken na to że coraz więcej ich na granicy, kolejne panicznie sygnały o opuszczaniu Ukrainy przez obywateli kolejnych krajów.
I tak się zastanawiam, może Putin faktycznie przelicytował i teraz na rękę jest zachodowi ciągnąć tę atmosferę napięcia (niezależnie od tego co się dzieje teraz na granicy, czego oczywiście nikt nie wie na pewno), bo to go osłabia w dłuższym okresie.
O ile nie dojdzie do faktycznego ataku to Polska też skorzysta na tym odczarowaniu dobrego wujka Putina.
Obserwuj wątek
    • alicia033 Re: Taka hipoteza 16.02.22, 17:49
      oczywiście, że krajom zachodnim jest na rękę grzanie kryzysu Ukraina-Rosja i odwracanie w ten sposób uwagi obywateli od tego, co rządzący tam wyrabiali podczas tzw. pandemii.
    • marzeka11 Re: Taka hipoteza 16.02.22, 17:54
      Na razie patrząc na wczorajsze wpisy na TT dziennikarzy różnych, sytuacja wygląda tak:
      • literalnie Re: Taka hipoteza 16.02.22, 18:05
        Te wieści są właśnie takie średnie, bo dwie strony mówią co innego
      • wapaha Re: Taka hipoteza 16.02.22, 18:07
        marzeka11 napisała:

        > Na razie patrząc na wczorajsze wpisy na TT dziennikarzy różnych, sytuacja wyglą
        > da tak:


        wink
        dopiero zobaczyłam , że byłaś pierwsza
        wkleiłam niżej
    • wapaha Re: Taka hipoteza 16.02.22, 17:56
      Wg mnie jedno jest pewne
      PUTIN nie popełnia błędów
      • literalnie Re: Taka hipoteza 16.02.22, 18:03
        Oczywiście że popełnia, każdy popełnia
        • wapaha Re: Taka hipoteza 16.02.22, 18:05
          Napisałam
          WG MNIE
          • literalnie Re: Taka hipoteza 16.02.22, 18:16
            Rozumiem, a według mnie każdy popełnia
            • wapaha Re: Taka hipoteza 16.02.22, 18:19
              I ok
              Nie będę polemizować z twoją opinią
      • runny.babbit Re: Taka hipoteza 16.02.22, 18:04
        Tak, tak, albowiem jest jak Kaczyński genialnym strategiem. Pompuj jego balonik, Putin lubi to.
        • wapaha Re: Taka hipoteza 16.02.22, 18:06
          runny.babbit napisał(a):

          > Tak, tak, albowiem jest jak Kaczyński genialnym strategiem. Pompuj jego balonik
          > , Putin lubi to.


          eeeee
          chyba ci peron odjechał
          • runny.babbit Re: Taka hipoteza 16.02.22, 18:57
            To jednak nie chciałaś gloryfikować Putina w necie? Masz rację, on ma od tego armię trolli i ematka nie jest mu potrzebna.
            • wapaha Re: Taka hipoteza 16.02.22, 19:26
              runny.babbit napisał(a):

              > To jednak nie chciałaś gloryfikować Putina w necie? Masz rację, on ma od tego a
              > rmię trolli i ematka nie jest mu potrzebna.


              ...
              najlepiej z rozpędu
              ..
            • bistian Re: Taka hipoteza 16.02.22, 19:44
              runny.babbit napisał(a):

              > To jednak nie chciałaś gloryfikować Putina w necie? Masz rację, on ma od tego a
              > rmię trolli i ematka nie jest mu potrzebna.

              Ja może jeszcze dopiszę w takim razie.
              Poznałem kilka osób stamtąd, które żyją w ciągłym rozkroku. Często, są to dzieci z małżeństw mieszanych, rosyjsko-ukraińskich, ale jeszcze częściej, to osoby mające jakiegoś dziadka czy prababcię z Rosji. Putin rozdawał paszporty rosyjskie, jak cukierki na promocjach. Wiadomo, jakość trzeba żyć, jedyna sensowna granica z tamtych obszarów, to ta z Rosją, urlop tez w Rosji, jeśli już.
              Teraz, te osoby, nie są u siebie nigdzie. Część z nich, nie wraca do rodzinnych stron i nie ma takiego zamiaru, chciałyby, żeby ten konflikt się w końcu skończył, ale tutaj też są wątpliwości, kto jest tym dobrym i czy zawsze? Takich osób zawieszonych, jest dobrych kilkaset tysięcy, z rodzinami, to pewno i z milion. Nawet, gdyby się udało rozwiązać ten problem ostatecznie, to jakieś ułożenie sobie życia i stosunków społecznych od nowa, to już raczej kilkadziesiąt lat, a przecież nawet nie wspominałem o ofiarach śmiertelnych, rozbitych rodzinach, zniszczonych podstawach życia czy środowiskach, w których się nie da mieszkać.
              Taki "dobry" jest ten Putin
      • buldog2 Re: Taka hipoteza 16.02.22, 20:44
        Cała masa krytyków Putina określa jego rozum w terminach medycznych. Funkcjonuje powiedzonko cHytry Plan Putina. Znaczy dokładnie to samo, co Genialny Plan Prezesa.
        Znaczy krytycy mają go za kretyna ze względu na skutki decyzji jego i jego otoczenia. Różnych decyzji, od polityki wewnętrznej, inwestycje, naukę i R&D (tzw. reforma RAN itd., wszystko w postaci zanikającej). Warto poczytać sensowne wydawnictwa.
        Aż tak.
        Wkleję ci coś na temat obronności, dotyczy czasów Jelcyna i Putina.
    • wapaha Re: Taka hipoteza 16.02.22, 18:06
      wink
    • taje Re: Taka hipoteza 16.02.22, 18:17
      Tu jest ciekawy artykuł o porażce zachodniej dyplomacji w "rozmowach" z Rosją www.theatlantic.com/ideas/archive/2022/02/lavrov-russia-diplomacy-ukraine/622075/
      • literalnie Re: Taka hipoteza 16.02.22, 18:26
        Tak, ciekawy. Taka właśnie łatka przykleiła się do Zachodu, że uprzejmi i bezradni. A ja się właśnie zastanawiam co by było jakby strollowali Putina gdyby on faktycznie te wojska wycofał (o ile to prawda, ale patrz wyżej) i ogłosili że ta wojna się zbliża i np. przywalić mu sankcje na tej podstawie.
        • alicia033 Re: Taka hipoteza 16.02.22, 19:57
          literalnie napisał(a):

          >i ogłosili że ta wojna się zbliża i np. przywalić mu sankcje na tej podstawie.

          Get real.
          Politykom zachodnim wcale nie marzy się walenie w putina sankcjami, tylko jest dokładnie odwrotnie: rękami i nogami bronią się przed robieniem tego, bo rosyjskie pieniądze sponsorują bardzo wiele przedsięwzięć i osób z zachodniej klasy politycznej. Więc nakładanie na putina/rosję sankcji oznacza dla nich szkodzenie własnym interesom. Gdyby Zachód chciał rzeczywiście nałożyć na putina sankcje, to pretekstów do tego ma i bez tej ostatniej ukraińskiej hucpy dość.
          • ichi51e Re: Taka hipoteza 16.02.22, 20:49
            no dokładnie - chociażby banki maja w Rosji gigantyczne pieniądza utopione.
            • buldog2 Re: Taka hipoteza 16.02.22, 22:15
              Skąd masz te informacje, zapytam niedyskretnie.

              To nieprawda. Ogromne pieniądze zainwestowane są przez Rosjan na Zachodzie. Jako depozyty, nieruchomości, inwestycje, akcje itd. I wartość ileś lat (dekadę?) temu szacowano na ok. 4 biliony dolarów, biliony nie miliardy. Dziś mówi się o kilkunastu.
              To dlatego Zbigniew Brzeziński powiedział (zachowuję sens): u nas są pieniądze waszych elit, ich rodziny, dzieci itd. To czy są te elity - wasze czy nasze?

              Był czas, kiedy Polska również mogła pozyskać pieniądze części tych elit. To wiązało się ze sprzedażą gazu do Polski poprzez jakąś spółkę. Po 48% miały Polska i Rosja, 4% jeszcze inna spółka, której prezesem i udziałowcem był A.Gudzowaty. On też zwracał uwagę na to, że warto nie likwidować jej, bo rosyjscy udziałowcy będą lojalni bardziej w stosunku do Polski, niż Rosji.
              • ichi51e Re: Taka hipoteza 17.02.22, 14:55
                www.oenb.at/dam/jcr:85bcac54-66d2-4695-91be-22ffca269d4e/04_feei_Q3_21_European-banks-in-Russia.pdf
        • buldog2 Re: Taka hipoteza 16.02.22, 20:52
          Ależ bujda na resorach, inaczej nie mogę powiedzieć.
          W tej chwili USA są bliżej niż dalej wprowadzenia sankcji i wywołania ogromnych trudności gospodarczych i społecznych w Rosji, w tym konfliktów etnicznych. Jak staną budowy i firmy zorientowane na Zachód, rozpocznie się poważny kryzys, w tym żywnościowy (mnóstwo dodatków do produkcji żywności importuje się, nie wiem, czy najlepiej, ale tak jest). Miliony robotników z Azji stracą pracę. Zaczną się grabieże, już się zaczynały, kiedy pracy nie było 2-4 tygodnie przez covid. To wszystko wyciągają krytycy działań Putina w Donbasie.
          • buldog2 Re: Taka hipoteza 16.02.22, 21:49
            Robotnicy goście już sieją grozę:
            youtu.be/kiCtr20mEhw
          • alicia033 Re: Taka hipoteza 18.02.22, 10:30
            ROTFL
            nawet wybiórcza wie, że sankcje to sen wariata:
            wyborcza.biz/biznes/7,177151,28123328,wspolne-sankcje-zachodu-przeciw-rosji-to-na-razie-miraz.html
    • bistian Re: Taka hipoteza 16.02.22, 18:25
      literalnie napisał(a):

      > Putin mówi że wojska wycofał, Blinken na to że coraz więcej ich na granicy, kol
      > ejne panicznie sygnały o opuszczaniu Ukrainy przez obywateli kolejnych krajów.
      > I tak się zastanawiam, może Putin faktycznie przelicytował i teraz na rękę jest
      > zachodowi ciągnąć tę atmosferę napięcia (niezależnie od tego co się dzieje ter
      > az na granicy, czego oczywiście nikt nie wie na pewno), bo to go osłabia w dłuż
      > szym okresie.

      Ktoś już to wyjaśniał, to jest taktyka, odmienna od tej w 2014. Wtedy też wiedziano sporo, ale nie ujawniono, więc dla społeczności międzynarodowej, tamto wejście Rosjan było sporym zaskoczeniem. Teraz, USA gra wprost, pokazuje, że Putin się ustawił na linii, że tylko cofa ludzi, a sprzęt zostaje, pokazywane są zdjęcia satelitarne pokazujące sprzęt na linii i w gotowości. Dodatkowo, Rosjanie, również wstawiają filmy z przerzutów wojsk, Amerykanie to ujawniają. Stąd to wyłączenie internetu mobilnego poprzedniej nocy, to już moje zdanie. Możliwe, że się wczoraj rozmyślili, mają problem ze znalezieniem pretekstu i takim uzasadnieniem, żeby część opinii światowej, miała wątpliwości. Teraz, trudno powiedzieć, że się przechodziło z tragarzami i ktoś wzywał pomocy. Sytuacja jest rozwojowa, pomimo żartobliwych komentarzy
      • literalnie Re: Taka hipoteza 16.02.22, 18:27
        Pretekstu raczej nie potrzeba, przecież do zajęcia Krymu się do dziś nie przyznali. To nie ich ręką i już.
        • bistian Re: Taka hipoteza 16.02.22, 18:44
          literalnie napisał(a):

          > Pretekstu raczej nie potrzeba, przecież do zajęcia Krymu się do dziś nie przyzn
          > ali. To nie ich ręką i już.

          Mimo wszystko, potrzebują pretekstu. Rosjanie, zdają sobie sprawę, że Ukraina się dozbraja i za chwilę, będzie chciała uporządkować swoje sprawy. Poza tym, okaże się, że na Ukrainie, żyje się lepiej, niż w Rosji i do wielu Rosjan to dojdzie. Na powtórkę zielonych ludzików i że niby nie oni, nikt już się nie nabierze, szczególnie po tym, jak USA wszystko ujawnia, a po sankcjach, w Rosji będzie bieda.
          Teraz już takie czasy, nie nie można zerwać ze wszystkimi, nawet podczas wojny. Przecież, działają telefony, działa internet, jedna strona, drugiej piecze chleb, a ta druga dostarcza prąd czy paliwo, pomimo, że konflikt trwa w najlepsze.
          • literalnie Re: Taka hipoteza 16.02.22, 20:09
            Ale wtedy też przecież nikt się nie nabrał na zielonych ludzików.
            • buldog2 Re: Taka hipoteza 16.02.22, 21:51
              Jak to nie przyznali się? Przyznali się i są dumni.
          • buldog2 Re: Taka hipoteza 16.02.22, 21:45
            Rosjanie, zdają sobie sprawę, że Ukraina się dozbraja i za chwilę, będzie chciała uporządkować swoje sprawy.
            W jakim sensie? Wyda Rosji wojnę i odbierze Krym? Nie warto roztrząsać takich opowieści, Ukraina żeby miała nie wiem jak dobry rząd i nie wiem jak się starała, nie przewyższy potencjału wojskowego Rosji, jeśli tam pozostanie jakaś władza i obecne granice. W Rosji jest prawie 4 razy więcej ludności niż na Ukrainie. W Rosji są ogromne bogactwa, które mogą sfinansować zbrojenia, choćby nie na najwyższym poziomie technologicznym (tego zrobić nie da się, przede wszystkim ze względu na ograniczenia gospodarki). Ukraina ma jeszcze mniejsze możliwości i również ograniczenia we współpracy militarnej z Zachodem.
    • norra.a Re: Taka hipoteza 16.02.22, 18:27
      /O ile nie dojdzie do faktycznego ataku to Polska też /skorzysta na tym odczarowaniu dobrego wujka Putina.

      Chyba nawet Niemcy przejrzeli na oczy...
      • literalnie Re: Taka hipoteza 16.02.22, 18:29
        Nie sądzę żeby wcześniej byli ślepi. A czy przejrzeli na oczy to udowodnią dopiero gdy przeproszą się z atomem.
      • alicia033 Re: Taka hipoteza 16.02.22, 20:14
        norra.a napisała:

        > Chyba nawet Niemcy przejrzeli na oczy...

        niemiecki establishment siedzi głęboko w rosyjskiej kieszeni i wcale nie ma chęci jej porzucać, więc tego...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka