Dodaj do ulubionych

Czarnoskóry, Murzyn?

05.11.04, 16:09
Cześć Dziewczyny!
No właśnie, dałam mojej córce laleczkę i powiedziałam jej, że to
Murzyniątko... a potem pomyślałam, że właściwie nie wiem, jak się poprawnie
określa czarnoskórych, tak by nie robić im przykrości... i nie chciałabym,
żeby czarnoskóry kolega w przedszkolu został obrażony w ten sposób przez
córkę. Przez moje niedouczenie. I mam nadzieję, że nikogo w tej chwili nie
obrażam... ale pomocy! Jakie określenie jest poprawne, a czego w zupełności
nie powinno się używać?
Pozdrawiam,
Wychowana w jeszcze rasistowskim otoczeniu - mamaemilii
Obserwuj wątek
    • asiaasia1 Re: Czarnoskóry, Murzyn? 05.11.04, 18:18
      Mamoemilii ,
      Zapraszam na forum :
      forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=21149
      na którym dyskutujemy o podobnych problemach .
      Udzielają się tam również mamy dzieci mieszanych etnicznie .
      Osobiście , wolałabym , żeby Polacy przestali lub ograniczyli używanie słowa "
      murzyn ".
      Ma ono bardzo negatywną etymologię .
      Pozdrawiam Cię serdecznie ,
      Asia
      • cz.wrona Re: Czarnoskóry, Murzyn? 06.11.04, 00:37
        Myślę, że poprawny politycznie jest AFROAMERYKANIN, przynajmniej do niedawna
        był.
        • asiaasia1 Re: Czarnoskóry, Murzyn? 06.11.04, 00:43
          Ale nie każdy czarnoskóry facet jest Afroamerykaninem .
          Ktoś tutaj sensownie napisał :
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=21149&w=17293815&a=17374183
          • edytkus Re: Do Asiaasia 06.11.04, 05:15
            Pytalas kiedys o bajki i ksiazki wielojezyczne. W USA jest film animowany Dora the explorer gdzie
            jeden z bohaterow mowi po hiszpansku (proste slowa, dziecko latwo zalapie) i dla troche starszych
            dzieci Maya and Miguel
            www.hispanicprwire.com/news_in.php?id=701&cha=7
            • asiaasia1 Re: Do Asiaasia 06.11.04, 15:06
              Dziękuję za pamięć Edytkus ,
              Zrobię " zamówienie " smile))
              Pozdrawiam serdecznie !!!
              Asia .

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka