mamaemilii
05.11.04, 16:09
Cześć Dziewczyny!
No właśnie, dałam mojej córce laleczkę i powiedziałam jej, że to
Murzyniątko... a potem pomyślałam, że właściwie nie wiem, jak się poprawnie
określa czarnoskórych, tak by nie robić im przykrości... i nie chciałabym,
żeby czarnoskóry kolega w przedszkolu został obrażony w ten sposób przez
córkę. Przez moje niedouczenie. I mam nadzieję, że nikogo w tej chwili nie
obrażam... ale pomocy! Jakie określenie jest poprawne, a czego w zupełności
nie powinno się używać?
Pozdrawiam,
Wychowana w jeszcze rasistowskim otoczeniu - mamaemilii