Dodaj do ulubionych

Disneyland?

31.07.22, 21:43
Rozważamy wyjazd do Paryża i tegoż przybytku. Mam kilka pytań:
1 czy da się łatwo dojechać z miasta do Parku? Autobusem czy metrem czy lepiej ( dla komfortu) kupić bilet z transportem, bo chyba takie też są.

2 czy jest sens kupić bilet na jeden dzień? Jeśli tak to jaki rejon parku jest fajny dla wczesnych nastolatków ?

3 wszystkie inne rady będą mile widziane.

Dziękuję wink
Obserwuj wątek
    • alba27 Re: Disneyland? 31.07.22, 22:21
      Byliśmy kiedyś 4 dni. Mieszkaliśmy na terenie parku więc z dojazdem nie pomogę ale 1 dzień to za mało. 2 to absolutne minimum i najlepiej żeby to nie był weekend bo wtedy ludzi jest dwa razy tyle. Wieczorem jest jakaś parada i pokaż laserów i to było bardzo fajne, polecam. Nie wiem jak stoicie z kasą ale na terenie parku w knajpach pieruńsko drogo😉
      • akn82 Re: Disneyland? 31.07.22, 22:37
        Byłam tam kiedyś jako dziecko i pamietam te ceny kosmiczne. Nawet jako dziecko się zastanawiałam czy naprawdę i jak bardzo chcę teraz jeść obiad wink
      • myszu13 Re: Disneyland? 31.07.22, 22:37
        Polecasz hotele na terenie parku? Warto?
      • akn82 Re: Disneyland? 31.07.22, 22:39
        No właśnie jaki hotel w parku jest sensowny? Miałam nadzieje na budżetową wersje tego wyjazdu ale choćbym nie wiem jak liczyła to tanio nie będzie. Wiec może postawić na wygodę…
        • kropkaa Re: Disneyland? 31.07.22, 22:44
          Mieszkańcy hotelu mogą rozpocząć 1h przed otwarciem parku i mają dużo fast passów.
    • mikawi Re: Disneyland? 31.07.22, 22:28
      W Disneylandzie nie byliśmy, ale na przykładzie Legolandu oraz polskich dużych parków rozrywki mogę absolutnie odradzać bilet jednodniowy. Pierwszy dzień dajemy sobie na rozeznanie co i jak i pierwszy „objazd” atrakcji, drugi dzień jest konieczny, zdarzał się i trzeci na tzw dobitkę (nas dorosłych, bo dzieci dość nie miały).
      • krolewska.asma Re: Disneyland? 01.08.22, 09:59
        Bez przesady z tym zachwytem Legolandem

Może 40 lat temu to było wielkie wow i takie pozostało w naszej opinii- dzieci PRL

Teraz takie atrakcje jak w Legolandzie to widziałam nawet w Katowicach na publicznym placu zabawwink))

jedyne co fajne tam to ta otoczka marki Lego i te figurki z klocków , ale spokojnie moim zdaniem jeden dzień na ten park wystarczy dla dzieci które cokolwiek w życiu już widziały i różne place zabaw zaliczyły, byliśmy dwa dni i już wiało nuuuuda
        • pyza-wedrowniczka Re: Disneyland? 01.08.22, 10:56
          My bylismy w Legolandzie w zeszłym roku z 9-latkiem. W wakacje. Jeden dzień w zupełności wystarczył, może z jakąś jedną czy dwie atrakcje byśmy jeszcze chcieli zrobić, ale na pewno nie zostać na drugi dzień.
          • krolewska.asma Re: Disneyland? 01.08.22, 10:58
            Dokładnie park taki se w 2022 r. nie robi żadnego wrażenia , za to hotel super nawet dla tego hotelu- zamku warto pojechać I nawet nie wchodząc do parku już zaliczy się największe atrakcjewink))
          • geoardzica_z_mlodymi Re: Disneyland? 01.08.22, 11:27
            Trzy lata temu byłam w Legolandzie w Billund z 9- latkiem. Jeden dzień był na park, drugi na Lego House - obowiązkowo z restauracją. W międzyczasie aquapark i wycieczki po okolicy. Byliśmy 3 lub 4 dni.
    • kanna Re: Disneyland? 31.07.22, 22:32
      Jak ja jechałam, to był pociąg (lub metro, nie pamiętam, tam metro po wierzchu jeździ) z Paryża.
      Niektóre składy miały nawet siedzenia z Myszką Micky, nasz nie.
      • akn82 Re: Disneyland? 31.07.22, 22:35
        Ile czasu zajal ci dojazd z miasta do Parku?
        • tygryskowata Re: Disneyland? 31.07.22, 23:37
          Niecałą godzinę, ale to w zależności, gdzie masz hotel w Paryżu. Można też zanocować w pobliskim miasteczku (co 20 minut jest bus do Disneylandu) - mają duże centrum handlowe z mega akwarium (foki i inne cuda), to taka dodatkowa atrakcja dla dzieciaków.
          • akn82 Re: Disneyland? 01.08.22, 12:25
            Dziękuje a co to za miasteczko ? Może jakiś hotel możesz polecić?
            • tygryskowata Re: Disneyland? 01.08.22, 23:13
              Miasteczko z tym ogromnym centrum handlowym do Serris; hotelu nie polecę - finalnie wybrałam apartament, który dla nas w tym wypadku był idealny; ale warto wybrać nocleg blisko przystanku autobusowego, z którego kursują busy do Disneylandu.
    • kropkaa Re: Disneyland? 31.07.22, 22:43
      Jest pociąg. Albo parking, nie wiem, ile teraz kosztuje, kilka lat temu 25 eur za dzień. I nie, nie da się ominąć.
      1 dzień to za malo. Są 2 parki, jednego dnia możecie kupić bilet do obu, a kolejnego do jednego.
      Jeśli pojadę drugi raz, biorę hotel przy Disneylandzie.
      Jedzenie drogie, co do picia - są poidełka z wodą.
    • pomozeciepomozemy Re: Disneyland? 31.07.22, 23:09
      To ja się wyłamię i przedstawię plan ekonomiczny. Są dwa parki, ale jeden, o ile pamiętam, jest bardziej "Disney'owski", a drugi... Pixarowski? producencki? - nie pamiętam, ale podarowałyśmy sobie ten drugi, gdyż wydawał się nam w owym czasie (dziecko poniżej 10 r. życia) mniej ciekawy. Jeden dzień wystarczył, choć bez rollercoasterów - na dwa z nich dziecko było za małe (min. 140 cm), a trzeci akurat był w remoncie (podobnie jak dwie-trzy inne atrakcje, bywa). Czasu na resztę zasadniczo starczyło, nawet na powtórki - byliśmy jednak zimą, więc i kolejki były mniejsze. Bilety też były w promocji typu "dwa parki w cenie jednego" więc po prostu kupiliśmy bilety na jeden park i tyleż zobaczyliśmy. Plan parków jest dostępny w sieci - obejrzyjcie atrakcje i sami oceńcie co dla Was jest atrakcyjne i czy warto robić dwa parki (choć pewnie przy normalnej cenie za dwa parki - owszem).

Dojazd z Paryża RER-em zdaje się A, myślę, że blizej pół godziny niż godzinę, przystanek praktycznie przed parkiem rozrywki. O ile pamiętam miałam bilet na komunikację w Paryżu na wszystkie strefy (bilet kupowany także pod kątem lotniska) więc i Eurodisney się załapał, a dziecku kupiłam bilet osobno, przy czym ono się łapało jeszcze na bilet ulgowy.
      • kropkaa Re: Disneyland? 31.07.22, 23:17
        Disneyland i Walt Disney Studio Park.
        Dla nastolatków jak najbardziej.
        • pomozeciepomozemy Re: Disneyland? 31.07.22, 23:31
          Tak, tak, właśnie sobie doczytuję co nowego. W 2023 w WDSP ma powstać Arendelle... wink

Z tipów - myśmy olały paradę i jak tylko ruszyła to pognałyśmy do tych atrakcji, w których były najdłuższe kolejki. A najdłuższe kolejki są często do atrakcji, które mają małą przepustowość - małe łódeczki, mało miejsca na karuzeli.
          • kropkaa Re: Disneyland? 31.07.22, 23:33
            Ale parada jest super! Bajka na żywo.
            • pomozeciepomozemy Re: Disneyland? 31.07.22, 23:37
              Powiadasz, że znów mnie coś w życiu ominęło? Cóz, muszą mi starczyć wizualizuacje i fajerwerki na sam koniec...
      • berdebul Re: Disneyland? 01.08.22, 10:02
        Podpisuję się. Byliśmy jeden dzień i wszyscy mieli dosyć. Jesień, rok szkolny, kolejki małe, wyjeździlismy sie na wszystkim do oporu.
    • lady.madrugada Re: Disneyland? 31.07.22, 23:34
      Wróciliśmy dwa tygodnie temu, dzieci w podobnym wieku. Bilet dwudniowy do obu parków, na jeden dzień moim zdaniem nie ma sensu. Nastawcie się na tłumy, kolejki są wszędzie, ale idą dość sprawnie. Spaliśmy (airbnb) w Lagny-sur-Marne, autobus do Disneylandu jechał 15 minut (pod samo wejście), pociąg do Paryża - pół godziny.

Jeśli masz pytania o jakieś konkretne rzeczy, chętnie odpowiem.
    • agus-ka Re: Disneyland? 01.08.22, 02:02
      Tak jak dziewczyny piszą dojazd Rer. W części studio jest najdziwniejsza atrakcją jaka widziałam w parkach europejskich, winda. Polecam, wrażenie lepsze niż na rollcosterach.
      Dodam jeszcze, że obok Paryża jest też park Asterix a, który jest mniej oblegany i znany, za to atrakcje ma ciekawe, rollcostery lepsze niż w Disneyland
      • tokyocat Re: Disneyland? 01.08.22, 12:54
        W parku Astérix jest swietny hotel, warto tam spedzic dwa dni. Atrakcje sa drewniane. Super jest.
    • ursgmo Re: Disneyland? 01.08.22, 09:37
      Z autobusem nie pomogę, metro jest przy parku. My akurat byliśmy samochodem. Bilet na jeden dzień nie ma sensu, choć zależy to ile chce się zobaczyć no i od terminu. Jak byłam pierwszy raz byłam w czerwcu po zakończeniu roku szkolnego, kolejki były masakryczne i dwa dni starczyły nam tylko na jeden park . Przy drugim pobycie koniec sierpnia- wrzesień kupiliśmy bilety roczne i byliśmy prawie dwa tygodnie . Oczywiście łączylismy to ze zwiedzaniem Paryża, odpoczynkiem przy basenie ( mieszkaliśmy w domkach na campingu vacansoleil ). Do parku jeździliśmy na pół dnia i to było optymalne. W wrześniu zrobił się przyjemny luz i kolejki bardzo się zmniejszyły. Wybrać tylko jeden park jest bardzo trudno, każda cześć ma do zaoferowania coś dla każdego. Ta starsza część jest bardziej bajkowa, druga filmowa. Mój mąż i syn woleli filmową, ja z najmłodsza córka uwielbiamy klimat bajkowy. Mamy nadzieje wybrać się w przyszłym roku, maja otworzyć Arendelle.
    • princesswhitewolf Re: Disneyland? 01.08.22, 09:51
      Conajmniej 2 dni bo sa 2 parki. Poza tym sa koszmarne kolejki wiec nawet dluzej

Tam jada i autobusy i pociag jak i jest parking
    • krolewska.asma Re: Disneyland? 01.08.22, 09:53
      Podpinam się
      Czy ktoś wie kiedy skończy się remont hotelu disneyland?
      Rozgrzebane to chyba od 10 lat, żadnego info kiedy otworzą , nikomu nie zależy żeby trzepać wielka kasę ?
      Przez to praktycznie nie ma ciekawego noclegu i wyjazd bez sensu
    • cosinuss Re: Disneyland? 01.08.22, 11:46
      10 lat temu byłam tydzień i mieszkałam w hotelu "resortowym", ale wtedy córka miała 8 lat i łaskawie na 1 dzień zgodziła się na zwiedzanie Paryża. 2 lata temu za to byłyśmy tydzień w Paryżu i 1 dzień w Disneylandzie smile
      Jak już dziewczyny pisały: dojazd kolejką ok 30 min. Zostałyśmy na wieczorny pokaz fajerwerków, a był początek lipca, czyli zaczął się po 22. Nerwowo sprawdzałyśmy jak będzie z powrotem, ale okazało się, ze zdążyłyśmy przedostatnim metrem do mieszkania ( powrót był z przesiadką). Pociągi powrotne są podstawiane po pokazach chyba w sposób ciągły, więc luz, a pokaz jest boski ( kiedy statek piratów z Karaibów strzela z dział, to dostajesz podmuch ciepła i zapach siarki, a potem lekki rozbryzg wody ( oczywiście gdziekolwiek stoisz).
      Kolejki są spore, ale można ogarnąć fastpassy do najbardziej obleganych, być na otwarcie, warto zainstalować aplikację parkową, która pokazuje gdzie ile się czeka i często są zaskakujące luki na atrakcjach. Po 18 robi się luźniej, a po 20 to już w godzinę można było wejść wszędzie po kolei bez stania.
      Disneyland jest najładniejszym parkiem, atrakcje ma ładne przede wszystkim, rollercoastery średnie, bo nie o to tam chodzi. Ja wzięłam bilet łączony, bo absolutnie musiałam jeszcze raz spaść windą ( tower of terror).
      No i z rzeczy praktycznych: kup e ticket, kosztuje o 30-40% taniej. Ja byłam chyba jedyną, która kupiła normalnie w kasie za ponad 100e od osoby.
      Jasne, że jeden dzień to mało, ale bierz podwójny smile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka