Dodaj do ulubionych

Okres 9 dzień

27.08.22, 12:03
Witam. Czy miała któraś z Was kiedyś problem z przedłużającym się okresem? Mam go już 9 dzień. Nie jest to plamienie tylko żywa czerwona krew. Nie jakoś bardzo obficie. Nigdy wcześniej tak nie miałam. Problemów z krzepliwością nie mam. Ginekologiczne badana byłam w lutym i wszystko było w porządku. Co może być powodem?
Obserwuj wątek
    • daniela34 Re: Okres 9 dzień 27.08.22, 12:06
      A jakieś leki bierzesz? Chorowałaś ostatnio? Bo ja takie cyrki miałam po chorobach (nie ćhodzi o covid, covida nie miałam, chyba że teraz właśnie przechodzę).
      • grawruletke Re: Okres 9 dzień 27.08.22, 12:13
        Nie brałam żadnych leków. Na nic nie choruję. Nie byłam nawet przeziębiona.
    • vivi86 Re: Okres 9 dzień 27.08.22, 12:08
      USG ginekologiczne
    • alpepe Re: Okres 9 dzień 27.08.22, 12:29
      pewnie mięśniaki
      • vivi86 Re: Okres 9 dzień 27.08.22, 14:15
        Tak myślę, ale nie jestem lekarzem.
      • grawruletke Re: Okres 9 dzień 27.08.22, 14:40
        A czy mając mięśniaki występują również nieregularne cykle? Od maja takie miewam.
        • aqua48 Re: Okres 9 dzień 27.08.22, 18:41
          Polipy dają podobne objawy. Biegusiem do ginekologa z USG.
    • grawruletke Re: Okres 9 dzień 27.08.22, 12:29
      Mam 42 lata. Czy to może wróżyć już początek menopauzy?
      • snakelilith Re: Okres 9 dzień 27.08.22, 13:05
        Jeżeli już, to nie menopauzy, a początku okresu przekwitania, który może potrwać jeszcze z 10 lat, więc nie panikuj. To mógł być po prostu bezowulacyjny cykl, przez co nie wytworzyło się ciałko żółte i brakuje ci w drugiej połowie cyklu progesteronu. Przez co endometrium zbudowało się trochę grubsze niż zawsze i potrzebujesz dłużej, by to wszystko złuszczyć. To najprostsza wersja. Z wiekiem cyklów bez owulacji ma się coraz więcej.
        Może być jednak coś innego, polip, mięśniak, inne zaburzenia hormonalne. Idź do lekarza i zrób sobie USG. Możesz też zbadać hormony - estradiol, progesteron i FSH na tydzień przed następną planowaną miesiączką (około 21 dzień cyklu), by sprawdzić, czy coś się zaczyna zmieniać w kierunku przekwitania.
    • majenkir Re: Okres 9 dzień 27.08.22, 16:02
      Jak byłam bardzo młoda to i bywało po 2 tygodnie 😭😭. Starość jednak ma jakieś plusy 😉
    • rozwiane_marzenie Re: Okres 9 dzień 27.08.22, 17:41
      Tak miałam gdy rozpoczynała się menopauza. Miesiączki przedłużały się czasami nawet do 20 dni.
    • iza232 Re: Okres 9 dzień 27.08.22, 17:51
      Może to być menopauza. Jestem starsza o 10 lat i też mam cyrki z okresem. Cykle albo 68 dni albo 17 dni. Przy tym zamiast miesiączki mam krwotoki. W poniedziałek idę do ginekolog, niech mi włączy HTZ, bo się wyko;ńczę. Tobie też radzę. Takie przedłużające się krwawienie, nie jest zdrowe dla organizmu.
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Okres 9 dzień 28.08.22, 08:14
      Mi przed wylotem na wakacje spóźnił się okres o 2 tygodnie, coś co nigdy się nie zdaża, następny dostalam po kolejnych 2 tygodniach.
      Akurat z przerwą na wakacje 👍
      W dodatku w piersi znalazłam 2 gulki - tak nagle, nawet się nie zestresowalam tylko ostro wq....
      Oczywiscie bylam na usg - niegroźne torbiele, inna gulka którą miałam od 3 lat i była tuszczakiem znikła.
      Następny okres dostalam normalnie po 30 dniach teraz czekam na kolejny wyglada, ze będzie w terminie.
      Ehhhh .... starosć mam 44 lata.
      I kiedyś tak ze 2 lata temu też miałam jeden okres trwający 2 tygodnie, kolejne już zwyczajne.
    • grawruletke Re: Okres 9 dzień 28.08.22, 08:44
      Dzięki kobiety. Jestem zapisana do ginekologa już na jutro. Wizyta prywatna oczywiście. Mam jednak pytanie. Czy podczas okresu zrobią mi USG dopochwowe? Narobię bałaganu przecież. Krew się leje. Dzisiaj bardziej niż wczoraj. Czy może lepiej wybrać się w tym przypadku na SOR. Boję się że lekarz nie chcąc robić sobie kłopotów po prostu mnie nie zbada. Nigdy nie byłam w takiej sytuacji. Zawsze wiadomo szłam w przerwach między okresami.
      • princesswhitewolf Re: Okres 9 dzień 28.08.22, 08:58
        Nie dopochwowe. Poza tym na badania hormonalne cie wysla a potem sie dowiesz ze niedlugo meno....
      • headonshouldersbaby Re: Okres 9 dzień 28.08.22, 16:58
        nie takie rzeczy widzial, owszem dopochwowe zeby wszystko dokladnie obejrzec wlacznie z szyjka macicy.. nie zobaczysz przez brzuch wszystkiego.
      • b.bujak Re: Okres 9 dzień 28.08.22, 18:29
        grawruletke napisała:

> Dzięki kobiety. Jestem zapisana do ginekologa już na jutro. Wizyta prywatna ocz
        > ywiście. Mam jednak pytanie. Czy podczas okresu zrobią mi USG dopochwowe? Narob
        > ię bałaganu przecież. Krew się leje. Dzisiaj bardziej niż wczoraj. Czy może lep
        > iej wybrać się w tym przypadku na SOR. Boję się że lekarz nie chcąc robić sobie
        > kłopotów po prostu mnie nie zbada. Nigdy nie byłam w takiej sytuacji. Zawsze w
        > iadomo szłam w przerwach między okresami.

nic się nie martw, idź - lekarz zrobi wywiad i zdecyduje jak i kiedy cię zbadać;
        jak trzeba to robi się USG dopochwowe rownież w czasie krwawienia (miałam kiedyś w czasie krwotoku), rozumiem dyskomfort, lekarz (i gabinet) na pewno jest na to przygotowany, że nie zawsze jest czysto
    • ta Re: Okres 9 dzień 28.08.22, 09:10
      Sprawdź jeszcze hormony tarczycy.
      Przy niedoczynności mogą być obfite krwawienia
      i rozregulowany cykl.
    • fibi00 Re: Okres 9 dzień 28.08.22, 09:14
      Miałam raz krwawienie trwające bite 7 dni ale podejrzewam że było to poronienie. Okres mi się spóźniał już ponad tydzień i kiedy już chciałam kupić test zaczął mi się okres. Tyle że był obfity i długi -wnioskuję że było to poronienie. Oczywiście nie twierdzę że u ciebie jest to samo, tylko piszę co u mnie było powodem długiego i obfitego krwawienia.
    • black_halo Re: Okres 9 dzień 28.08.22, 09:23
      Stres, pogoda, choroby - wszystko ma wplyw na cyckl miesiaczkowy. Ja ostatnio mialam wyjatkowo obfite krwawienie ale skladam to na dwa wyjazdy w ciagu miesiaca, pewnie jakas bezobjawowa infekcje bo polowa biura aktualnie na cos choruje i ogolny poziom stresu.
    • grawruletke Re: Okres 9 dzień 28.08.22, 18:34
      Nie szczepiłam się trzecią dawką. Od drugiej minęło 14 miesięcy.
      • go-jab Re: Okres 9 dzień 28.08.22, 20:04
        To pewnie w takim razie jakies zwykle zachwianie, ale do sprawdzenia…

Ciekawe czemu moje pytanie o szczepionke zniknelo… cenzura czy inne licho?

🤔
        • gallanonim2022 Re: Okres 9 dzień 29.08.22, 09:08
          Na kobiecym, feministycznym forum nie mozna pisac o jednej z mozliwych przyczyn zaburzen miesiaczkowania. Ale tylko o jednej, o wszystkich innych mozna.
    • mebloscianka_dziadka_franka Re: Okres 9 dzień 28.08.22, 22:13
      Tak, miałam jako nastolatka. Po jakichś dwóch tygodniach matka w końcu zdecydowała się ze mną wybrać do ginekologa. Niestety nie mam pojęcia co mi przepisał, ale przeszło. Potem już było wszystko normalnie. Nie wiem czym to było spowodowane.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka