Dodaj do ulubionych

Duchobiznesy

27.10.22, 10:04
Z ostatnich kilku tygodni - szamanka Tamara i lecznicze czaszki (dawniej blogerka od mody), nawrócony Amaro i agroturystyka, gdzie 4x w miesiącu 12 wybrańców (jak apostołów!) będzie mogła posłuchać jego historii (dawn. kucharz), Edyta Górniak i jej wywody oraz płyta z muzyką uzdrawiającą duszę (Edyta zostaje w muzyce przynajmniej) oraz - największe kuriozum dla mnie - Jakóbiak, którego znałam właściwie tylko jako youtubera namolnie łażącego za znanymi ludźmi. Tymczasem on sam powiedział o sobie: był tak bardzo nieszczęśliwy sam ze sobą, że pragnął ogrzewać się w blasku "gwiazd", a kiedy to z Ellen (czymkolwiek to nie było) nie wyszło - przeszedł załamanie, uspokoił się i dał sobie prawo do tego, żeby sprzedawać ludziom swoje medytacje czy złote myśli za ponoć ponad 1000 zł oraz twierdzi, że kogoś uzdrowił (!!!).
Mnóstwo przemyśleń mi się kłębi w głowie w związku z tym. Uważam, że:
- ci ludzie są albo chorzy (jeśli wierzą w swoją wyjątkowość) albo bardzo bardzo źli
- to powinno chyba być karalne
- kto za to płaci (??!!) - ja rozumiem zagubienie i poszukiwanie duchowości, ale wykłady buddyjskie, wróżki tarota czy jakieś mantry są za darmo na youtube, wszystko jest dostępne, czegokolwiek ktoś szuka
- kto na jowisza chce być jak Łukasz J??
- już wolę kołczów, nawet z poradami a la Paulina S, ich pomysły dotyczą przynajmniej spraw przyziemnych, typu rozstanie czy kariera.
Ech. Genesis na dzień dobry:
www.youtube.com/watch?v=35K6vQRt67g
Obserwuj wątek
    • borsuczyca.klusek Re: Duchobiznesy 27.10.22, 10:25
      Ale właśnie działalność takich ludzi jak Jakóbiak ma genezę w różnych gówno kołczingach. Górniak też kołczinguje na swoim kanale YT tylko bardziej duchowo, ale to są dwie strony tego samego medalu.

A kto za to płaci? No cóż może ci sami, którzy swego czasu wydzwaniali do TV po pozdrowienie anielskie 🤷‍♀️
      • nowyczlowiekforumu Re: Duchobiznesy 27.10.22, 13:39
        Jest coś takiego jak pozdrowienie anielskie????
        • borsuczyca.klusek Re: Duchobiznesy 27.10.22, 13:46
          Pomerdało mi się 😅
          Pozdrowienie anielskie to po prostu zdrowaś Mario.
          A mnie się go głowie kołatał wróżbita Dawid i jego "uzdrowienie anielskie" . Niestety chłop musiał zakończyć karierę po tym jak wyszło, że wcześniej próbował sił w branży dla dorosłych.
          • nowyczlowiekforumu Re: Duchobiznesy 27.10.22, 13:48
            Hahaha już myślałam że katolicy wymyślili coś nowego 😀
    • alpepe Re: Duchobiznesy 27.10.22, 10:29
      No i największy ich grzech, to to, że próbują robić konkurencję oficjalnemu Kościołowi w Polsce.
      • asia.sthm Re: Duchobiznesy 27.10.22, 11:21
        alpepe napisała:

> No i największy ich grzech, to to, że próbują robić konkurencję oficjalnemu Koś
        > ciołowi w Polsce.

Otozto, kosciol traci monopol i to jest nie do wybaczenia big_grin
        Chociaz Kosciol nigdy nie zajmowal sie duchowoscia ani zadnym rozwojem ale glownie kagancem, zniewoleniem i co łaska na tacę.
      • zula_spod_wawelu Re: Duchobiznesy 27.10.22, 13:24
        "No i największy ich grzech, to to, że próbują robić konkurencję oficjalnemu Kościołowi w Polsce."
        Eee, nie zgadzam się. Szkodzą konkretnym ludziom, jak baba od 3 zdrowasiek w piecu. Są niebezpiecznymi oszustami. Żerują na ludzkiej słabości. Kościół zapewne się cieszy, że oto pojawia się kolejne zjawisko, przeciwko któremu można się zjednoczyć.
        • alpepe Re: Duchobiznesy 27.10.22, 14:00
          Okey, a Kościół niby nie szkodzi konkretnym ludziom?
          • zula_spod_wawelu Re: Duchobiznesy 27.10.22, 15:23
            Kościół i jego działalność nie są w ogóle przedmiotem mojego wpisu. Odnoszę się tylko do Twojego kąśliwego stwierdzenia, że niby działalność duchobiznesmenów ma swe plusy - szkodzenie kościołowi (tak, wiem, że z dużej).
            • alpepe Re: Duchobiznesy 27.10.22, 15:42
              Najwyraźniej niezbyt precyzyjnie się wyraziłam. Otóż różnicy nie ma, a nawet wychodzi na plus prywatnym szamanom niezrzeszonym.
    • g.r.uuu Re: Duchobiznesy 27.10.22, 10:35
      Za to przynajmniej płacą ludzie prywatni dobrowolnie z prywatnych pieniędzy. Za jeden konkretny duchobiznes płaci państwo i to jest dopiero skandal.
      • nie_ma_niebieskich Re: Duchobiznesy 27.10.22, 12:28
        g.r.uuu napisała:

> Za
        > jeden konkretny duchobiznes płaci państwo i to jest dopiero skandal.

👍
        • livia.kalina Re: Duchobiznesy 27.10.22, 15:54
          Państwo jak państwo- my płacimy.
    • daniela34 Re: Duchobiznesy 27.10.22, 11:08
      zula_spod_wawelu napisała:

> - kto za to płaci (??!!) - ja rozumiem zagubienie i poszukiwanie duchowości, al
      > e wykłady buddyjskie, wróżki tarota czy jakieś mantry są za darmo na youtube, w
      > szystko jest dostępne, czegokolwiek ktoś szuka
      > - kto na jowisza chce być jak Łukasz J??

Za te specyficzne "usługi" iferowane przez celebrytów od siedmiu boleści w rodzaju pana Amaro czy pani Hejoo Tamary płacą moim zdaniem osoby, które tak bardzo chcą się zetknąć z kimś sławnym (nawet tak miernie sławnym jak pan Amaro), że zapłacą za możliwość kontaktu.
      • martishia7 Re: Duchobiznesy 27.10.22, 11:26
        To też. Ale imho to jest pokłosie laicyzacji w opcji "focha na kościół" u ludzi, którzy mają taki moduł w mózgu, że jakiejś tam "metafizyki" potrzebują. Czymś muszą to wypełnić.
        • simply_z Re: Duchobiznesy 27.10.22, 11:36
          Ogolnie ludzie potrzebuja metafizyki, dlatego taka popularnoscia cieszy sie joga czy kursy medytacji.
          • nie_ma_niebieskich Re: Duchobiznesy 27.10.22, 12:27
            simply_z napisała:

> Ogolnie ludzie potrzebuja metafizyki, dlatego taka popularnoscia cieszy sie jog
            > a czy kursy medytacji.
            Też tak uważam. Człowiek ma w sobie tę duchowość czy metafizykę, taka kondycja ludzka. Kościół... wiadomo. Szamani od siedmiu boleści (nie ubliżając tym prawdziwym, którzy zdarza się, ze są b. mądrzy i mają wykształcenie na renomowanych uczelniach - książka taka była, wywiady z nimi, bardzo fajna), tak więc... "Szamani" od siedmiu boleści to to samo co kk, tyle że nie zawsze są żądni kasy, ale swoim "uduchowieniem" dmuchają sobie ego. A ludzie, jak to ludzie... Po ludzku... Nie ma co oceniać.
            To jest trochę droga bez wyjścia. Oficjalna religia skompromitowana, z drugiej strony jacyś "mistrzowie" wannabe... Jeśli ktoś jest świadom swojego życia duchowego i potrzeb w tym zakresie, to naprawdę trudno mu może być wyłonić sensowne autorytety, pamiętając o tym, że podczas takich poszukiwań sceptycyzm jest wręcz obowiązkowy, nieodzowny.
          • zula_spod_wawelu Re: Duchobiznesy 27.10.22, 13:29
            "Ogolnie ludzie potrzebuja metafizyki, dlatego taka popularnoscia cieszy sie joga czy kursy medytacji."
            Na pewno. Tylko, że - np. ja też trochę szukam, lubię ogę i lubię zapalić te świeczki przodkom w listopadzie itd., ale nadal - udawanie się do "oświeconych" celebrytów mnie szokuje tak jak wkładanie Rozalki do pieca. To musi być coś więcej, niż potrzeba duchowości.
            • simply_z Re: Duchobiznesy 27.10.22, 13:51
              Ludzie w swej masie sa glupi, gdyby nie byli, nie obserwowaliby celebrytow.
        • lella_two Re: Duchobiznesy 27.10.22, 11:38
          Nie uważam, by miało to związek z laicyzacją, raczej z niepewnymi czasami i ogólnym niedouczeniem społeczeństwa. Coś jak nowe średniowiecze, w ktorym oficjalny Kościół miał się doskonale , a ludziom i tak waliło na dekiel. Raczej wszechobecność Koscioła nasila klimaty sprzyjajace odklejeniu od rzeczywistości.
        • hanusinamama Re: Duchobiznesy 27.10.22, 11:48
          I bardzo dobrze. Wtedy płąci ze swoijej kieszeni kto tego "potrzebuje". A nie jak teraz ja płace na organizację, która moim zdaniem jest bardzo szkodliwa.
    • nangaparbat3 Re: Duchobiznesy 27.10.22, 11:42
      Mój ulubieniec to Zbyszko PAtyk, bierze (brał 5 lat temu) 35 PLN za minutę gadania z nim na wizji.
      Myślę jednak, że człowiek, jako gatunek, ma zasadniczy problem z poradzeniem sobie z rozziewem między wyobrażeniami i pragnieniami a rzeczywistością, a w naszych czasach zwłaszcza z tym, że nie na wszystko ma wpływ. Żadne odkrycie, każda religia to wie i pomaga zaakceptować i życ z tym, może gdybyśmy byli dla siebie bardziej życzliwi nie byłoby to takie potrzebne.
      • zula_spod_wawelu Re: Duchobiznesy 27.10.22, 13:31
        Samotność?
    • yenna_m Re: Duchobiznesy 27.10.22, 12:00
      Te klimaty, z pograniczu okultyzmu, szamanstwa i religii (w dodatku osadzonych w roznych systemach religijnych) są teraz bardzo na topie. Co druga pani to wiedźma, kazda z nich odprawia rytuały, co najmniej okadzanie mieszkania czy kapiel oczyszczającą.
      I mamy to, co mamy.
      • borsuczyca.klusek Re: Duchobiznesy 27.10.22, 12:26
        A pamiętacie okadzanie waginy szałwią 🤭🤭🤭
      • dramatika Re: Duchobiznesy 27.10.22, 13:04
        yenna_m napisała:

> Co druga pani to wie
        > dźma, kazda z nich odprawia rytuały, co najmniej okadzanie mieszkania czy kapie
        > l oczyszczającą.

Sieroty po katolicyzmie.
        Katolicyzm to jeszcze jakoś trzymał za mordę i wbrew lewackiej propagandzie jest religią najbardziej racjonalną z istniejących, z wbudowanym zakazem wszelakich okultyzmów, magii, tarotów czy choćby zwykłych zabobonów.
        • zula_spod_wawelu Re: Duchobiznesy 27.10.22, 13:32
          To biznesowa niechęć do konkurencji a nie żaden racjonalizm...
          • dramatika Re: Duchobiznesy 27.10.22, 13:38

> To biznesowa niechęć do konkurencji a nie żaden racjonalizm...

Zwalczanie konkurencji to racjonalizm smile
            • zula_spod_wawelu Re: Duchobiznesy 27.10.22, 13:42
              Ok, ale jest to jedyny racjonalizm w wykonaniu tej firmy.
              • dramatika Re: Duchobiznesy 27.10.22, 13:56

> Ok, ale jest to jedyny racjonalizm w wykonaniu tej firmy.

Nieracjonalni to są antyklerykałowie, którym emocje nie pozwalają na dostrzeżenie zalet tego systemu. A potem zdziwienie, że ludziom odwala z powodu ufo, new age czy innych scjentologii smile Takie rzeczy, jeśli ktoś jest słaby psychicznie, potrafią bardzo przeorać mózg i dla takich ludzi katolicyzm był zdrowym bezpiecznikiem. Dlatego jak komuś by zależało, aby rozwalić jakieś społeczeństwo, to najlepiej to zrobić likwidując jego religię smile
                • zula_spod_wawelu Re: Duchobiznesy 27.10.22, 15:29
                  Nie wiem, co myślą antyklerykałowie, ja tematu ani nie popieram ani nie zwalczam, kościół dla mnie istnieje o tyle, o ile staje mi na drodze.
                  A religie - co pokazuje historia - likwidują same siebie. W pewnym momencie ich przedstawiciele sami przestają ją praktykować i staje się to widoczne dla wszystkich.
                  Nie wiem, jesteśmy już na takim etapie ewolucji, że chyba możemy wypracować zasady moralne bez religii?
    • sumire Re: Duchobiznesy 27.10.22, 12:02
      Cóż, mieliśmy tu przed chwilą wątek o mikrodozowaniu muchomorów dla zdrowotności, więc - z jednej strony ludzka naiwność jest ogromna, z drugiej megalomania i cynizm wszelkich influęserów też są ogromne. Toteż spieniężają swoje popierniczone pomysły.

Ale ten pomysł Amaro z 12 wybrańcami... On się nie boi, że po którejś z tych kolacji jeden z gości go w ogródku pocałuje i wszyscy wiemy, co dalej nastąpiło?
      • woman_in_love Re: Duchobiznesy 27.10.22, 12:04
        seks analny?
        • lella_two Re: Duchobiznesy 27.10.22, 12:18
          Będziemy mieli przynajmniej cztery wersje wydarzeń😁
          • martishia7 Re: Duchobiznesy 27.10.22, 12:24
            O jak prychłam big_grin
          • borsuczyca.klusek Re: Duchobiznesy 27.10.22, 12:27
            Wersji było więcej tylko te niewygodne trafiły do kosza 🙄
      • pani_tau Re: Duchobiznesy 27.10.22, 12:34
        Gorzej będzie, jeśli Amaro zamieni się w żabę.
        Albo lepiej, zależy jak patrzeć.
    • borsuczyca.klusek Re: Duchobiznesy 27.10.22, 12:35
      O jeszcze ta pani mi się przypomniała:

mayaori.com/shop/czyszczenie-energii-seksualnej-po-poprzednich-partnerach/
      • zula_spod_wawelu Re: Duchobiznesy 27.10.22, 13:34
        Fakt! XD
    • pani_tau Re: Duchobiznesy 27.10.22, 12:44
      Jakobiak chce być na miejscu tych sławnych ludzi, z którymi prowadził wywiady i zarabiać więcej niż oni, najlepiej więcej niż oni razem wzięci.
      A po numerze z fałszywą Ellen i tak musiał się przebranżowić.
      Na pewno jest zdolny do wielu rzeczy i nie bierze jeńców, co stwierdzam na podstawie wywiadu, w którym na moment stracił nad sobą kontrolę.

Edyta Górniak, w przeciwieństwie do Jakobiaka zdaje się wierzyć w to co mówi, jej trochę współczuję.
      • asia.sthm Re: Duchobiznesy 27.10.22, 12:55
        > Edyta Górniak, .... zdaje się wierzyć w to co mówi, jej trochę współczuję.

Ona w to wszystko swiecie wierzy. To jedna z tych co za swoja wiare sa w stanie zycie oddac, a wczesniej dokonac najwiekszej niegodziwosci czy okrucienstwa jesli tylko uwierza, ze tak trzeba. Bardzo niebezpieczny typ.
        • dramatika Re: Duchobiznesy 27.10.22, 12:58
          asia.sthm napisała:

> > Edyta Górniak
          > Bardzo niebezpieczny typ.

🤣
      • zula_spod_wawelu Re: Duchobiznesy 27.10.22, 13:38
        O, Jakóbiak był też w Azja Express, gdzie najeżdżał cały czas na jakiegoś gościa pod szyldem: czemu jesteś takim beznadziejnym przegrywem, dlaczego nie jesteś taki zaje***** jak ja??? Pamiętam ciarki żenady.
        • simply_z Re: Duchobiznesy 27.10.22, 13:54
          Jakobiak od dziecka mial parcie na szklo...pamietam jakies artykuly z Bravo na temat chlopaczka goniacego za autografami od celebrytow.
          • zula_spod_wawelu Re: Duchobiznesy 27.10.22, 15:34
            Ja to nieszczęśliwe dziecko widzę cały czas. To jest w sumie smutne. No ale - gratuluję, JEŚLI doszedł do siebie, odnalazł ten spokój, ale pomysł na sprzedaż tego jest tak zły, że w sumie świadczy o tym, że jednak do siebie nie doszedł, czyli nie powinien niczego podobnego oferować. Albo inaczej - jest bardzo złym człowiekiem, jakkolwiek staromodnie to nie zabrzmi.
    • 7katipo Re: Duchobiznesy 27.10.22, 13:34
      Land of confusion 😁
      • zula_spod_wawelu Re: Duchobiznesy 27.10.22, 13:38
        Też, jasne smile
    • nowyczlowiekforumu Re: Duchobiznesy 27.10.22, 13:41
      Kiedyś był też Stachurski żyjący w piramidzie.
      • zula_spod_wawelu Re: Duchobiznesy 27.10.22, 13:44
        O ile na tym nie zarabiał, nie mam nic do prywatnych piramid w ogródkach. Niezła architektura smile
      • borsuczyca.klusek Re: Duchobiznesy 27.10.22, 13:48
        Tak i żywił się energią kosmosu 😉
        Wtedy chyba też powstała doskoza 🤔
        • alpepe Re: Duchobiznesy 27.10.22, 14:03
          Uwielbiam doskozę big_grin
    • tanebo001 Re: Duchobiznesy 27.10.22, 16:05
      Ale zwłaszcza na youtube jest tego zatrzęsienie. Już pisałem na ematce o szkołach uwodzenia w necie. Przykład

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka