Dodaj do ulubionych

Karcher do okien

11.11.22, 20:37
Posiada ktoś? Jak się sprawdza? Jesteście zadowoleni? Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Poproszę o opinie
Obserwuj wątek
    • krwawy.lolo Re: Karcher do okien 11.11.22, 20:45
      Jestem w posiadaniu.
      Jest dużym udogodnieniem, niemniej do doskonałości mu daleko.
      Niestety, trzeba jeszcze po nim poprawiać.
      Bynajmniej nie od razu. Smugi wyłażą po kilku minutach.
      • krwawy.lolo Re: Karcher do okien 11.11.22, 20:50
        P.S.
        Rozbawiło mnie swego czasu, że w Ojczyźnie Lecha Błogosławionego nazwę Kärcher wymawia się [karczer].
        • pepsi.only Re: Karcher do okien 13.11.22, 10:08
          U nas wymawia się to raczej [kerszer]
          • krwawy.lolo Re: Karcher do okien 13.11.22, 17:16
            forvo.com
    • nena20 Re: Karcher do okien 11.11.22, 21:06
      Mam viledy, jest ok. Nieco szybciej można umyć okna.
      • sabek81 Re: Karcher do okien 12.11.22, 07:44
        Ja ma, drugi raz bym nie kupila, smugi jak byly od zwyklej sciagaczki tak są, jedyny plus, że wciąga ściąganą wodę i nie kapie.
    • kloi0505 Re: Karcher do okien 11.11.22, 21:07
      Ja posiadam. Nie używam, bo doszłam do wniosku, że ścierą do szyb myje się znacznie lepiej i szybciej. Ok. 1500 złotych wywalone w błoto.
      • krwawy.lolo Re: Karcher do okien 11.11.22, 21:08
        Dlaczego tak drogo? Myjka Kärchera do okien kosztuje 50 ełro.
      • fibi00 Re: Karcher do okien 12.11.22, 08:56
        kloi0505 napisał(a):

> Ja posiadam. Nie używam, bo doszłam do wniosku, że ścierą do szyb myje się znac
        > znie lepiej i szybciej. Ok. 1500 złotych wywalone w błoto.

Jakie 1500zł? Przecież ta myjka kosztuje koło 250zł?
        • kloi0505 Re: Karcher do okien 13.11.22, 17:44
          Ale ja mam nie tylko myjkę.
    • kotejka Re: Karcher do okien 12.11.22, 08:59
      Miałam,.szybko się.zepsula,.chyba jej woda zaszkodziła
      Serio
      Mój ulubiony zestaw to gumowa ściągacza i żółta ściereczka.actifibre z viledy za 15 zl
    • fibi00 Re: Karcher do okien 12.11.22, 09:05
      Moja mama ma z karchera , ja kupiłam z Viledy ale nie byłam zadowolona bo zostawiała smugi. Ale moja szwagierka miała najpierw z karchera potem kupiła z Viledy i twierdzi że kompletnie nie widzi różnicy, smug nie zostawia a połowa ceny. Może ja miałam jakaś wadliwą gumę w tej myjące?
      Teraz kupiłam myjkę z Leifheit czy jakoś tak, z Lidla i w sumie jestem zadowolona.
      No i tak jak już wyżej wspomniano, to nie jest tak że machnie się szybę wodą z płynem i potem myjką i gotowe. Nie. Jak już się przejedzie myjką to trzeba jeszcze przetrzeć szybę suchą ścierką dookoła bo przy samej ramię okna myjka nie zbiera i w tym miejscu zostaną później smugi. Aha, i ja myję szybę wodą z płynem Clin i potem już tylko myjką i suchą ścierką dookoła ramy. Wcześniej myłam wodą z płynem , potem psikałam sprayem do szyb i leciałam na sucho. Moim zdaniem po myjce jest mniej smug, i jednak trochę mniej roboty.
    • b-b1 Re: Karcher do okien 12.11.22, 09:05
      Jestem gadżeciara- więc posiadam, ale nie polecam. Szybciej i dokładniej myję szmatkami do szyb i luster.
    • koperek85 Re: Karcher do okien 13.11.22, 09:18
      Mam nie używam. Jest okropny i zostawia same pionowe paski. Szybciej mi się ściąga brud ściągaczką plus ściereczka
      • pasquda77 Re: Karcher do okien 13.11.22, 09:41
        Mam i potwierdzam - zostawia smugi, qrwicy można dostać, żałuję, że kupiłam.
        • ivaz Re: Karcher do okien 13.11.22, 10:05
          też potwierdzam, mam i nie używam, to nie myje tylko ściąga wodę, zostawiając smugi. Wolę żółtą ściereczkę viledy (actifibre), tania a dużo lepsza, mycie bez smug.
      • fibi00 Re: Karcher do okien 13.11.22, 10:16
        Smugi zostają jeśli na okno akurat świeci słońce i szybko schnie. Tylko w takim przypadku zostają mi smugi po myjce więc staram się myć wtedy kiedy akurat szyba nie jest nagrzana od słońca. Akurat w moim przypadku mniej smug (a praktycznie wcale ich nie ma) jest po myjce niż po klasycznym myciu okien. Ale każdy ma swój patent na mycie szyb bez smug 😉
    • pepsi.only Re: Karcher do okien 13.11.22, 10:12
      Posiadam, i nie lubię.
      Umycie zwykłą ściągaczką do szyb, i szmatką, zajmuje mi dokładnie tyle samo czasu, i pochłania dokładnie tyle samo energii, co myjką. Tym bardziej, że podczas mycia karcherem wypina mi się ta górna część (zaczepy nie trzymają, czy oś w tym stylu) , więc muszę pilnować, żeby mi nie spadła (mieszkam na piętrze, bo już nie raz leciałam na dół...)
    • pepsi.only Re: Karcher do okien 13.11.22, 10:13
      Za to uwielbiam płyn do mycia szyb, dołożony był do tej myjki.
      Już dokupiłam sobie na allegro sporą butlę, i teraz tylko tym zamierzam myć szyby.
    • joasia33 Re: Karcher do okien 13.11.22, 15:14
      My mamy Electrolux. Z dodatkową teleskopową, bardzo długą rączką. Do tego specjalny koncentrat do mycia. Okna myje mąż i uwielbia to ustrojstwo. Smugi są tylko wówczas, gdy świeci słońce lub jest za ciemno. Okna mamy wielkie, niektóre przepotwornie się brudzą (od strony ciągle robionego ogrodu i tarasu - kurz), więc opracował system: najpierw leje wodą z węża, spłukując pierwszą warstwę brudu, a potem leci z myjką. smile
    • jednoraz0w0 Re: Karcher do okien 13.11.22, 17:21
      Mam i jak jest naładowany to używam (na umycie wszystkich okien nie wystarczy jedno ładowanie), najlepszy z tego jest płyn.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka