Dodaj do ulubionych

Pytanie dla Poznaniaków

30.11.22, 12:10
Będę w sobotę w Poznaniu. Co można w tym dniu zobaczyć/zwiedzić? Najlepiej atrakcje darmowe ewentualnie za niewielką opłatą. Będę z trójką nastolatków.
Obserwuj wątek
    • woman_in_love Re: Pytanie dla Poznaniaków 30.11.22, 12:17
      bywalca
    • kurt.wallander Re: Pytanie dla Poznaniaków 30.11.22, 12:20
      Mojej córce z koleżankami podobało się w muzeum rogala, ale nie wiem, jaki jest koszt wizyty i warsztatu robienia rogali.

• podaje_haslo_okon Re: Pytanie dla Poznaniaków 30.11.22, 12:26
      Ja co prawda nie wiem co można zwiedzić z nastolatkami (ja się lubię szwędać po starych dzielnicach typu Jeżyce czy Wilda i zaglądać do małych kawiarenek, ale to może nie być atrakcyjne zajęcie dla młodzieży). Natomiast chciałam ostrzec,że Poznań jest potwornie rozkopany, przynajmniej w centrum. Byłam ostatnio i zabookowałam hotel w okolicach Starego Rynku i wszędzie chodziłam naokoło, bo na rynku są wąskie gardła i ciężko się chodzi.
      • renia266 Re: Pytanie dla Poznaniaków 30.11.22, 13:02
        Kocham Poznań ale zdecydowanie odradzam Poznań teraz. Jest cały rozkopany od Dworca po Rynek. Komunikacja też nie działa jak powinna bo główne linie w remoncie i w centrum i poza. Wiec pozostaje chodzenie w błocie obok wykopów. Gastronomia i sklepy padają, ciąglę się coś zamyka. Najpierw pandemia teraz absurdalny remont. Już lepiej gdzieś w okolice? Może np. wnętrza pałacu w Rogalinie, pięknie odnowiony, warto. PS. ja też lubię Jeżyce i Wildę. takie wałęsanie się tam, cudowne dzielnicesmile
        • jagoda2 Re: Pytanie dla Poznaniaków 30.11.22, 13:23
          Jestem Poznanianką i niestety, z bólem serca, muszę podpisać się pod Twoim słowami: omijajcie Poznań dopóki remonty się nie skończą, bo będziecie zawiedzeni, rozczarowani, a nawet porządnie wkurzeni.
          Szkoda, żeby niezłe w sumie miasto, miało zapisać się tak źle w Waszych wspomnieniach. Naprawdę lepiej odczekać i przyjechać, jak już ten cały poznański remontowy bałagan zakończy się. Dodatkowo aura też raczej teraz niesprzyjająca spacerom i wędrówkom po mieście.
      • purchawka2020 Re: Pytanie dla Poznaniaków 30.11.22, 15:07
        Byłam rok temu i tez było rozkopane. Ileż można remontować?
        Zwiedzałam Muzeum Narodowe (była wystawa Hammershoia) , przy okazji Ostrów Tumski, palmiarnia, w parku oglądałam Abakany, obejrzałam ten stary browar zamieniony w świątynię konsumpcji i w sumie tyle.
        Trudno było spacerować bo zima, ciemno i wykopki dosłownie wszędzie.
        Latem na pewno jest przyjemniej.
    • jednodniowa80 Re: Pytanie dla Poznaniaków 30.11.22, 13:00
      Obecnie trwa jarmark bozonarodzeniowy, można przejechać się na diabelskim młynie. Na hali mtp jest też ciekawa wystawa Body Worlds (plastynacja ciał Gunthera von Hagensa).
      • raczek47 Re: Pytanie dla Poznaniaków 30.11.22, 15:24
        Doradzasz jej diabelski młyn na jarmarku,kiedy dziewczyna pisze,źe chce jak najtaniej albo w ogóle bez kosztów? 🙂
        Sam jarmark (ten na targach) jest też w ogóle beznadziejny.
    • emateczka Re: Pytanie dla Poznaniaków 30.11.22, 13:04
      Spytam z ciekawości, z sympatią i bez złośliwości - czy jesteś z Podlasia? wink
      • alina460 Re: Pytanie dla Poznaniaków 30.11.22, 15:03
        Chodzi Ci o "dla" zamiast "do"?
        • emateczka Re: Pytanie dla Poznaniaków 30.11.22, 19:13
          Oczywiście wink wiem, że to trochę nietypowe użycie, w sumie można by i tak spytać "po polsku", ale jednak...
      • kasiaasia1 Re: Pytanie dla Poznaniaków 30.11.22, 20:02
        Nie, nie jestem z Podlasia. I też z ciekawości, z sympatią i bez złośliwości spytam dlaczego akurat z Podlasia?
        • kk345 Re: Pytanie dla Poznaniaków 30.11.22, 20:22
          Bo reszta kraju miałaby "pytanie do", nie "pytanie dla"...
          • mmk9 Re: Pytanie dla Poznaniaków 01.12.22, 08:31
            Jakby była z Podlasia, napisałaby: "powiedzcie dla mnie". Czyżby pytanie nie mogło być równie dobrze "dla", jak "do" ?
            • kk345 Re: Pytanie dla Poznaniaków 01.12.22, 13:47
              Nie, pytanie jest DO, chyba, że bierzesz udział w teleturnieju, to jest pytanie dla gracza numer trzy.
        • emateczka Re: Pytanie dla Poznaniaków 05.12.22, 21:54
          Spytałam, bo użycie "dla" było nieco nietypowe wink nie bardzo też typowe dla Podlasia, fakt, ale jednak.
          Jestem wielką fanką dialektów, gwar i lokalnych powiedzonek wink
    • slonko1335 Re: Pytanie dla Poznaniaków 30.11.22, 13:05
      Centrum Szyfrów Enigma za 40zeta
      • arthwen Re: Pytanie dla Poznaniaków 30.11.22, 18:18
        Tak, ja też polecam, byliśmy ostatnio, tylko jak się chce pobawić wszystkim, to trzeba sobie sporo czasu zarezerwować, myśmy w 2,5 godziny się nie wyrobili wink
    • kadfael Re: Pytanie dla Poznaniaków 30.11.22, 13:15
      W Muzeum Narodowym jest wystawa obrazów Malczewskiego ze zbiorów z muzeum w Lwowie. Przepiękna. W dodatku w tym tygodniu z racji jubileuszu muzeum bilety są bardzo tanie. Normalny coś ze 2 zł. Natomiast na Targach i obok muzeum jest jarmark świąteczny jeśli się lubi te klimaty.
    • lea_233 Re: Pytanie dla Poznaniaków 30.11.22, 15:16
      Muzeum Instrumentów muzycznych, jedyne w Polsce i jedno z kilku be Europie
    • bywalec_hoteli Re: Pytanie dla Poznaniaków 30.11.22, 15:19
      teraz to nic nie polecę, bo Poznań w remoncie
      • kasiaasia1 Re: Pytanie dla Poznaniaków 30.11.22, 20:09
        Akurat termin i miejsce wyjazdu nie ulegnie zmianie. Ja jadę służbowo a młodzież pozwiedzać/poszwedać się. Myślę że na pewno pójdą na jarmark. Może ktoś orientuje się czy są w tym czasie jakieś pokazy, spektakle ?
        Ucieszyły się też na wystawę w muzeum narodowym. 😁
        Centrum szyfrów z pewnością fajne ale aktualnie wydatek 3x40 zł to zbyt dużo dla mnie 😕
        • slonko1335 Re: Pytanie dla Poznaniaków 30.11.22, 20:12
          40 zł kosztuje bilet rodzinny
        • kk345 Re: Pytanie dla Poznaniaków 30.11.22, 20:24
          Muzeum rogala? Muzeum pyry? Fajne jest też Muzeum poznańskiego czerwca w Zamku
        • arthwen Re: Pytanie dla Poznaniaków 30.11.22, 21:44
          40 kosztuje bilet rodzinny, a jak byliśmy tydzień temu, to w ogóle byla jakaś promocja i za rodzinny zapłaciliśmy 20 zł...
          • slonko1335 Re: Pytanie dla Poznaniaków 30.11.22, 21:51
            Polska za pół ceny była przez 2 ostatnie weekendy.
          • kasiaasia1 Re: Pytanie dla Poznaniaków 01.12.22, 07:24
            40 zł za rodzinny to sporo zmienia dla mnie. Zrozumiałam że za osobę i to by było trochę drogo jak dla mnie.
    • shellyanna Re: Pytanie dla Poznaniaków 30.11.22, 20:40
      Lumina park i podobno jarmark.
      Lumina dupy nie urywa, ale tłumy walą.
    • livia.kalina Re: Pytanie dla Poznaniaków 30.11.22, 21:48
      Za darmo jest ścieżka w koronie drzew obok Nowego ZOO. NIe wiem jaki autobus tam jeździ, w sezonie jeździ tam maltanka ale niestety teraz nie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka