nangaparbat3 Re: Grubasy 02.12.23, 11:55 Stary wątek, ale nic się nie zmieniło, otyłych nastolatków widzę coraz więcej. Dziwi mnie tylko, że w wątku kolejne osoby skupiają się na dziewczynach - może dlatego, że one śmią się ubierać w obcisłe ciuchy, a nie zakrywają namiotami. Tak czy inaczej chłopców z otyłością (nie mam na myśli nadwagi, tylko własnie otyłość) nie widuje mniej niż dziewczyn. Odpowiedz Link Zgłoś
seeview Re: Grubasy 02.12.23, 12:28 Chlopcy raczej nie wmawiaja nikomu, że ich otyłość jest piekna, męska i dzięki niej wyglądają jak prawdziwi mężczyźni, nie to co te chudzielce. Odpowiedz Link Zgłoś
larix_decidua77 Re: Grubasy 03.12.23, 11:55 Chyba żartujesz. Znam wielu facetów, nawet dorosłych, którzy twierdzą, że "facet to musi być facet a nie jakieś chuchro". Mężczyzna z bmi 25 nie jest uważany za grubego, kobietę z bmi 25 prawie nikt nie nazwie szczupłą. Mam męża z bmi 24 i ciagle ktoś komentuje że za chudy. Odpowiedz Link Zgłoś
okruchlodu Re: Grubasy 03.12.23, 12:47 "W Polsce nadmierną masę ciała stwierdza się obecnie u około 53% pełnoletnich osób, w tym u 62% mężczyzn i 46% kobiet". Tak więc panowie częściej mają problemy z wagą. Zgadzam się z tym, że od kobiet więcej się wymaga. Kobiety mieszczące się w BMI 25 często są określane jako zbyt grube, "przy kości". Jest taka społeczna presja, że kobieta powinna być bliżej dolnej granicy niż górnej. W tych dyskusjach koronny argument "zdrowie" nie ma sensu, więc przeważnie pojawia się "ale kiedyś może bardziej utyć". W drugą stronę, jeśli schudnie za bardzo lub nie ma cycka, tyłka też niedobrze bo za mało kobieca. Generalnie ciągle jeszcze jest duże przyzwolenie na komentowanie kobiecego wyglądu. Pojawia się kobiety- posłanka, reżyserka, aktorka, naukowczyni i można ocenić jej wygląd, ewentualnie sprowadzić jej wartość do tego czy ktoś by r****ł czy nie. Odpowiedz Link Zgłoś
seeview Re: Grubasy 03.12.23, 12:48 Tak, ale to dotyczy raczej wzrostu, ewentualnie mocnej postury, a nie tuszy. Czasami są głupie teksty w stylu "kto nie ma brzucha ten kiepsko rucha", ale takich panów łatwo jest sprowadzić na Ziemię. Z kolei faceci 165 cm 60 kg nie tworzą alternatywnej rzeczywistości w której to ich sylwetka jest seksi i męska. Odpowiedz Link Zgłoś
larix_decidua77 Re: Grubasy 03.12.23, 13:46 Wzrost to osobna sprawa. Mój mąż akurat jest wysoki i inni, zarówno wyżsi jak i niżsi, a także kobiety gadają że za chudy. O żadnej kobiecie, bez względu na wzrost, nikt nie powie że jest za chuda przy bmi 24. Nawet przy bmi 19 rzadko to usłyszy. Odpowiedz Link Zgłoś
seeview Re: Grubasy 03.12.23, 14:00 No nie, przy BMI 19 spokojnie to usłyszy. Ja przy BMI 20,40 czy jakoś tak, też to słyszę. Odpowiedz Link Zgłoś
bywalec.hoteli Re: Grubasy 02.12.23, 19:39 Ja obserwuje nowe zjawisko: grube dziewczyny w sporcie: grają np w siatkówkę co ciekawe nawet nieźle. Odpowiedz Link Zgłoś
bywalec.hoteli Re: Grubasy 03.12.23, 14:03 Przy czym to nie są klasyczne grybasy z wiszącym brzuchem: raczej aby z wielkim żadem i gruszkowatą resztą. Nie wiem jak to funkcjonuje że się nieźle ruszają Odpowiedz Link Zgłoś
larix_decidua77 Re: Grubasy 03.12.23, 14:51 Teraz zaczyna się zwracać uwagę na to, żeby sportowczynie miały na tyle normalną wagę żeby regularnie menstruowały. Wychudzone dziewczyny osiągają gorsze wyniki, są bardziej narażone na kontuzje i złamania kości. Zaręczam ci, że dziewczyny, ktore obserwujesz nie mają nadmairu tkanki tłuszczowej, są w normie tylko jesteś nieprzyzwyczajony. Odpowiedz Link Zgłoś
bywalec.hoteli Re: Grubasy 03.12.23, 15:39 Nie sądzę by miały BMI w zakresie 20-25, raczej 30-35. To nie jest norma, ewidentna nadwaga a może nawet otyłość Odpowiedz Link Zgłoś
larix_decidua77 Re: Grubasy 03.12.23, 15:46 bywalec.hoteli napisał: > Nie sądzę by miały BMI w zakresie 20-25, raczej 30-35. Pokaż mi te siatkarki z wagą powyżej 100 kg. Odpowiedz Link Zgłoś
seeview Re: Grubasy 03.12.23, 15:43 Zależy jaki sport, nie przy każdym można się utuczyć żeby sprzyjać poprawności. Odpowiedz Link Zgłoś
larix_decidua77 Re: Grubasy 03.12.23, 15:45 Nie utuczyć tylko osiągnąć wagę w normie. Odpowiedz Link Zgłoś
seeview Re: Grubasy 03.12.23, 16:13 Norma dla sportowców jest inna niz dla przecietnych ludzi i zależy od dziedziny sportu. Przy czym nie chodzi o bycie jak najchudszym - naprawdę trzeba tłumaczyć takie rzeczy? Odpowiedz Link Zgłoś
larix_decidua77 Re: Grubasy 03.12.23, 16:36 seeview napisała: > Norma dla sportowców jest inna niz dla przecietnych ludzi i zależy od dziedziny > sportu. Oczywiście, że są inne, mają prawo ważyć więcej, ponieważ mają dużo mięśni. Żadna norma nie jest normą, jeśli doprowadza do zaniku menstruacji. Odpowiedz Link Zgłoś
larix_decidua77 Re: Grubasy 03.12.23, 15:50 seeview napisała: > Zależy jaki sport, nie przy każdym można się utuczyć żeby sprzyjać poprawności. Uważasz, że osiagnięcie minimalnej wagi, która pozwala na utrzymanie miesiaczki za utuczenie? Masz zaburzebia odżywania? Odpowiedz Link Zgłoś
seeview Re: Grubasy 03.12.23, 16:11 Rozmawiamy w odnodze w której padło sformułowanie "grube dziewczyny w sporcie". Uważasz, że niegrubym kobietom zatrzymuje się miesiączka? Jesteś otyła i sobie racjonalizujesz? Odpowiedz Link Zgłoś
larix_decidua77 Re: Grubasy 03.12.23, 16:41 seeview napisała: > Rozmawiamy w odnodze w której padło sformułowanie "grube dziewczyny w sporcie". Tak i w tejże odnodze pisałam, że zaczyna się dążyć do normalnej wagi, która pozwala na utrzymanie menatruacji. A ty piszesz o zapasieniu. Przypominam, że chodzi o siatkarki. Pokaż mi otyłe siatkarki. > Uważasz, że niegrubym kobietom zatrzymuje się miesiączka? Jesteś otyła i sobie > racjonalizujesz? Tak ważę 100 kg żeby mieć okres🤦♀️. Grube dziewczyny w sporcie to może w zapasach i rzucie młotem. Większość jest zbyt szczupła, nie miesiączkują, szczególnie lekkoatletyczki. Jest to problem w polskim sporcie (oczywiście nie tylko), tak jak i w polskim balecie. Norma wagowa to nie jest zapasienie. Odpowiedz Link Zgłoś
seeview Re: Grubasy 03.12.23, 19:58 A siatkarski nie mają okresu? Twoim zdaniem mają wychudzone sylwetki? Odpowiedz Link Zgłoś
larix_decidua77 Re: Grubasy 03.12.23, 20:19 A weź przeczytaj wszystko po kolei, bo strzelasz a nie wiesz do kogo i po co. Odpowiedz Link Zgłoś
bywalec.hoteli Re: Grubasy 03.12.23, 20:01 Czyli np taka szczupła ale umięśniona Joanna Jozwik nie ma miesiączki? Co do siatkarek to ja mówię o amatorskiej siatkówce a nie zawodowej. W zawodowej nie ma raczej grubych osób. Zaskoczeniem jest to dla mnie że grube dziewczyny potrafią na boisku biegać czy skakać. Dotychczas grubi kojarzyli mi się z powolnością i szybką zadyszką. Nie jest moim celem sprawić komuś przykrość: mówię o nowym zjawisku socjologicznym. Odpowiedz Link Zgłoś
larix_decidua77 Re: Grubasy 03.12.23, 20:18 bywalec.hoteli napisał: > Czyli np taka szczupła ale umięśniona Joanna Jozwik nie ma miesiączki? Nie wiem, zapytaj pani Joanny. Jeżeli nie ma odpowiedniej ilości tkanki tłuszczowej, to nie ma okresu. > Co do siatkarek to ja mówię o amatorskiej siatkówce a nie zawodowej. W zawodowe > j nie ma raczej grubych osób. Pokaż zdjęcia lub filmy zawodniczek, nawet amatorek, mających BMI 30-35. Odpowiedz Link Zgłoś
bywalec.hoteli Re: Grubasy 03.12.23, 20:33 Nie mam zgody koleżanek z parkietu na publikację ich zdjęć a sam również uważam że tego nie mogę zrobić. Odpowiedz Link Zgłoś
larix_decidua77 Re: Grubasy 03.12.23, 20:51 Nie wiem czy ta osoba ma okres. Sądząc po widocznej ilosci tkanki tłuszczowej nie ma. Tak jak większość innych biegaczek. Odpowiedz Link Zgłoś
larix_decidua77 Re: Grubasy 03.12.23, 20:43 Tak myślałam. Poza wszystkim, grać w piłkę, korzystać z siłowni czy uprawiać inne sporty może każdy. Nie czyni to jednak z niego sportowca. To, że grupa kobiet z nadwagą postanowiła pograć w siatę nijak się ma do stwierdzenia: "nowe zjawisko - grube dziewczyny w sporcie". To, że grupa wsparcia dla otyłych zrobiła wycieczkę w Tatry, bynajmniej nie czyni z nich Taterników. Śpiewać każdy może A osobną kwestią jest własnie to, że zaczyna się w końcu walczyć z nadmiernym wychudzeniem min. lekkoatletyczek. Szuka się złotego środka, muszą być szczupłe, ale muszą też być zdrowe. Odpowiedz Link Zgłoś
jammer1974 Re: Grubasy 03.12.23, 18:52 A na siebie czasem patrzysz czy tylko innych ogladasz? Odpowiedz Link Zgłoś