Dodaj do ulubionych

problem z karmieniem

02.06.04, 20:14
mój synek, który w piątek skonczy 6 tygodni od paru dni chce ciagle pic z
piersi, tzn. pije po 15 minut z kazdej piersi, po czym po pol godzinie chce
znowu, ale w sumie z tych 15 minut to ssie efektywnie polowe czasu. po czym
przysypia i go probuje budzic i ssie i znow przysypia,mam wrazenie ze synek
sie przejada, bo po karmieniu ulewa dosc mocno, wczesniej tak nie
bylo.probuje go przetrzymac, ale to nie bardzo pomaga, on chce ssac, czy to
skok rozwojowy, co robic, pomozcie, karmienie stalo sie troche meczace
Obserwuj wątek
    • beetty1 Re: problem z karmieniem 02.06.04, 21:20
      Moje dziecko też chciało non-stop ssać. Myślałam, że się nie najada, ale takie
      małe dzieci tak mają. Ulewanie w mniejszych czy większych ilościach to też
      normalne o ile to nie jest chlustanie (ale to się rzadko zdarza). Jeśli będzie
      praawidłowo przybierało na wadze to nie masz się co marwić. Twój dzidziuś
      wyrośnie z tego za pare tygodni i będzie jadło co 3-4 godziny i wtedy będziesz
      się martwiła czy oby nie za mało je a twoje piersi będą tak przepełnione, że
      nie będziesz mogła już dłuzej czekać. Taka kolej rzeczy. Jeszcze chwilkę i sama
      będziesz doświadczoną mamusią.
      Życzę cierpliwości
      Beata
    • ania_son Re: problem z karmieniem 02.06.04, 22:33
      Myślę, że powinnaś sprawdzić, czy po tych 15 min. ssania z jednej piersi nadal
      jest w niej pokarm, bo jeśli tak, to powinien dalej ciągnąć z tej samej piersi,
      bo jak wiadomo pierwsza część pokarmu jest mniej pożywna ( wiecej glukozy), a
      dopiero później zaczyna się pokarm, w którym jest więcej tłuszczu. Być może
      spija z obu piersi tylko glukozę i dlatego jest wciąż głodny.
      Pozdrawiam, Ania

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka