14.01.07, 05:47
Czy Sinlac można podawać też na mleku - chodzi mi o moje własne, odciągnięte.
Wg przepisu robi się go na wodzie, ale pediatra powiedział, że mogę tez na
mleku... ktoś się z tym spotkał?
Obserwuj wątek
    • smallwitch Re: Sinlac 14.01.07, 21:28
      Hej
      Nie można rozrabiać Sinlacu w mleku, nawet w kobiecym. To jest wersja oficjalna, którą usłyszałam dzwoniąc do Nestle. Powiedziano mi, że Sinac na mleku ma nieodpowiednią dla organizmu osmolarność i może źle wpłynąć na nerki...
      • loorien Re: Sinlac 14.01.07, 21:58
        apropo sinlacu bo dzis dałam mojemu bąblowi po raz pierwszy
        czy tez macie wrażenie ze nie da sie tego rozrobić jak normalnej kaszki tylko
        nawet po wymieszaniu jest to po prostu woda z kawalkami kaszki odzielnie? no
        chyba że coś źle robie, ale wydaje mi sie ze wg przepisu
        • erudy Re: Sinlac 14.01.07, 22:38
          loorien - odmierz wodę, wlej do miseczki i cały czas mieszając dodawaj po trochu
          Sinlaca (ja już nie odmierzam tylko sypię "na oko", tyle, żeby było gęste). Woda
          musi być ciepła. Tym sposobem udaje mi się zrobić gęstą, gładką masę Sinlakową -
          bez grudek :)
      • dorkor33 Re: Sinlac 14.01.07, 22:21
        ok, dzięki. A cóż to takiego ta osmolarność???
        • smallwitch Re: Sinlac 15.01.07, 09:32
          pl.wikipedia.org/wiki/Osmoza
          aneksy.pwn.pl/biologia/1474258_1.html
          generalnie chyba chodzi o to, że Sinlac na mleku ma za wysokie stężenie białka i pewnie innych składników też...
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka