Dodaj do ulubionych

Proszę o pomoc

01.02.07, 20:46
mam dwa pytania: 1) za dwa miesiące wracam do pracy, kiedy córunia skończy
już 6 miesięcy. Jak na razie pieknie pije z cyca. Planuję więc włączyć od 6
mies. laktator ale nie wiem, czy uczyć ją picia ze smoczka czy z niekapka
(nie wyobrażam sobie jak dziecko bedzie piło, czy może odrzucić definitywnie
smoczek, robiłam już próby). A szkoda byłoby mi przerywać karmienie na czas
bycia w pracy 2) Mimo pieknego picia dziecinka niestety budzi się w nocy i...
czuwa, tak między 3-5.00. Podobno tak dzieci mają. Ja z kolei do pracy musze
wstać o 6.00. (no, mam jeszcze 2 miesiące). Po takiej nocnej jeżdzie to praca
moja nie ma sensu bo zaryję nosem. Czy sprawa długiego spania dziecka w nocy
to kwestia czasu, czy mozna poeksperymentować jakieś sposoby zasypiania,
albo "najadania" się więcej przed spaniem? Prosze o radę
Obserwuj wątek
    • monika_staszewska Re: Proszę o pomoc 02.02.07, 16:08
      Odciągnięte mleko można podawać butelką z ustnikiem, kubkiem z dziobkiem
      (kapkiem lub niekapkiem) czy ze zwykłego malutkiego, raczej plastikowego,
      łyżeczką, a są i takie Stworki, które chcą pić przez słomkę. Ponieważ córcia
      będzie miała sześć miesięcy można też rozważyć wprowadzenie nowości powiedzmy
      na 2-3 tygodnie przed Pani powrotem do pracy. Wtedy będzie mogła dostawać
      również posiłek bezmleczny w czasie, kiedy mamy nie ma.
      Niestety nocne karmienia to raczej standard w drugim półroczu czy nawet
      wcześniej, ale na nocne zabawy godzić się nie trzeba. Oczywiście na siłę nie da
      się uśpić dziecka, ale jeśli staramy się pokazywać dziecku, że noc to pora
      odpoczynku (nie zapalamy światła, nie dajemy nabrać na "rozmowę" wymianę
      uśmiechów, jeśli dziecko chce jeść dajemy pierś i zamykamy oczy) idea nocnego
      czuwania powinna się szybko skończyć. Ale karmienie czy choćby pobudka na
      przytulenie raczej zostanie, szczególnie jeśli w dzień będzie mamy trochę
      mniej.
      pozdrawiam :)
      monika staszewska

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka