Dodaj do ulubionych

witamina K

11.09.07, 17:43
Pani Moniko,
co z ta witamina K pani zdaniem, czy pokarm matki rzeczywiście nie zawiera
wystarczajacej ilości tej witaminy czy jest to wymysł firmy
farmaceutycznej???Mam 3 letnia córeczke (kamilam ja piersia)i powiem szczerze,
że nie słyszalam o podawaniu jej przez pierwsze 3 miesiace życia dziecka. Czy
to jakaś nowa moda???
Obserwuj wątek
    • luizka.s Re: witamina K 11.09.07, 22:28
      Dopisuje sie do pytania.

      Moja mala ma 3 tyg i mam dylemat, czy podawac czy nie podawac ta
      witamine. Niektorzy pediatrzy zalecaja inni nie.
      Pani Moniko, dziewczyny , a co Wy sadzicie na ten temat?
    • pucia14 Re: witamina K 12.09.07, 10:16
      tak to najnowsze zalecenia- stwierdzono,ze nie wystarcza 1 razowe podanie wit k
      po urodzeniu- i nalezy podawac vit w kroplach do 3 miesiaca dziecka.niektórzy
      pediatrzy juz sie do tego stosuja niektorzy nie maja o niczym pojecia.. ja
      podawałam. pozdrawiam
    • kaeira Re: witamina K 12.09.07, 12:44
      Też się bardzo chętnie dowiem, co na to p. Monika!

      Tu był o tym wątek:
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=570&w=67182428
      (W skrocie napisze o czym watek:

      Pojawily sie nowe polskie zalecenia, podawania dzieciom karmionym piersią w
      wieku od 2 tyg. do 3 mies. wit K.
      Z tego co ja wiem takich zaleceń nie ma w innych krajach. Owszem zaleca się
      kilka dawek doustnych - ale tylko dla tych dzieci, które nie dostały zastrzyku K
      po porodzie.

      Ja bym nie dawała. Jestem przeciwniczką podawania malenkim dzieciom witamin -
      tylko wit. D, i to nie za dużo, i w zaleznosci od konkretnego dziecka i pory roku.
    • malgogaj Re: witamina K 12.09.07, 14:43
      ja urodzilam w Belgii i podawałam wit K przez jakies 3 miesiące. Wszystkim
      dzieciom karmionym piersią przepisuje sie tutaj tą wit.
      • kaeira Re: witamina K 12.09.07, 14:51
        malgogaj napisała:
        > ja urodzilam w Belgii i podawałam wit K przez jakies 3 miesiące. Wszystkim
        > dzieciom karmionym piersią przepisuje sie tutaj tą wit.

        A widzisz, to ciekawe.

        A czy po porodzie byla tez podawana w zastrzyku (albo doustnie?)
        • malgogaj Re: witamina K 12.09.07, 14:54
          Tak, doustnie.
          • malgogaj Re: witamina K 12.09.07, 15:01
            Napisze dokładniej: podawałam wit K (Konakion) 2mg/1*tydzien. Pierwsza dawka w
            szpitalu. Nie była podawana wit K w zastrzyku.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka