Dodaj do ulubionych

co sie dzieje?

09.11.07, 19:17
moj synus ma 4,5mies karmie od samego poczatk tylko piersia maly
dobrze przybiera na wadze mamy juz sporo nocy przespanych w calosci
maly zasypia o 6(po zmianie czasu) budzi sie o 4 i o 6 na
jedzonko.od pewnego czasu spi nerwowo budzi sie wieczorem kilka razy
z placzem dostaje piers i zasypia na godz lub krocej w nocy tez juz
nie ma reguly tak jak kiedys-a trwalo to dobre 2 mies.czym moze to
byc spowodowane?dodam tylko ze maly malo spi w dzien w sumie
ok.3godz to duzo jak na niego.czy moj pokarm stracil na wartosci?
prosze o pomoc i pozdrawaim
Obserwuj wątek
    • awonas Re: co sie dzieje? 09.11.07, 21:19
      Sporo wątków na ten temat było na tym forum i chyba jeszcze na Niemowlę. Wrzuć
      hasło w wyszukiwarkę.
      Powodów może być sporo, ale na pewno nie ten, że Twój pokarm stracił na
      wartości. O to nie bój się.
      Ja wspomnę o tym, że czytałam, że wiele mam ma ten problem. Nagle dzieci
      przestają dobrze spać w nocy. Moje dzieciątko przestało spać dobrze w nocy z 18
      na 19 września. Pamiętam tę noc. Kończył właśnie 3 miesiąc. Najczęściej dzieje
      się to w okresie 4-6 miesiąc lub gdy mama idzie do pracy. Może dziecko
      potrzebuje nocnego mleczka, bo jest tłuściejsze i potrzebne do rozwoju mózgu.
      Bliskości rodzica.
      Ja na razie nie walczę z pobudkami i podaję pierś na żądanie. Chociaż z rana są
      już prawdziwe cyrki, wtedy odsuwam się i czasem zaśnie lub zmieniam pierś, bo
      akurat ta mu nie pasuje.
      Mam nadzieję, że dostaniesz linki do stron, które o tym piszą, bo ja nie umiem.
      Na gazecie jest "8 powodów nocnych pobudek" czy coś takiego, ale nie dotyczą
      mego maluszka.
      Powodzenia
    • akropka_m Re: co sie dzieje? 10.11.07, 01:14
      witam moge sie podzielic swoimi doswiadczeniami.mam 16 miesieczna
      core.u nas bylo podobnie.przede wszystkim pokarm nie traci na
      wartosci poprostu twoj smyk rosnie i potrzebuje coraz wiecej kalorii
      a to zapewnia mu nocne mleczko.moja ola czsami budzila sie co pol
      godz na jedzenie .trwalo to miesiac pozniej znow spala cala
      noc .pozniej znow co 2 godz.nie ma reguly.potrzeba duzo cierpliwosci
      i czulosci bo dziecko w tym wieku zaczyna powolutku zdawac sobie
      sprawe ze nie jest juz czescia mamy.polecam duzo przytulania .
    • zaisa Re: co sie dzieje? 10.11.07, 05:44
      I maluch coraz bardziej interesuje się światem. A w nocy mózg "trawi"
      dostarczone w ciągu dnia bodźce i może też stąd być niespokojny sen synka.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka