Dodaj do ulubionych

ALIMENTY -PODATEK!!!!!????

07.10.05, 07:27

Obserwuj wątek
    • e_r_i_n Re: ALIMENTY -PODATEK!!!!!???? 07.10.05, 08:36
      Od alimentow na dziecko nie placi sie podatku. Od alimentow na Ciebie - tak.
      Wpisujesz je do deklaracji rocznej.
      • westa4 Re: ALIMENTY -PODATEK!!!!!???? 07.10.05, 08:38

        --to znaczy że w rocznym rozliczeniu...czy mam co miesiąc płacić te 19%, możesz
        mi to szerzej rozwinąć....
        Z góry dziękuje...
        • e_r_i_n Re: ALIMENTY -PODATEK!!!!!???? 07.10.05, 08:40
          Nie jestem pewna, czy co miesiac odprowadzasz zaliczke. Na pewno sume roczna
          wpisujesz do PITa-37. Postaram sie to sprawdzic i na pewno napisze.
          • westa4 Re: ALIMENTY -PODATEK!!!!!???? 07.10.05, 08:49
            Oj byłabym wdzięczna bo ja wtych sprawach podatkowych jestem zielona a zwaliła
            mi sie ta wiadomośc na głowe....nikt o tym nigdzie nie mówi....
            To tylko 200 zł...kiedy on się fajnie bawi sad
            • e_r_i_n Re: ALIMENTY -PODATEK!!!!!???? 07.10.05, 09:04
              TataAdriana zacytowal Ci to:
              www.izbaskarbowa.lodz.pl/index.php?page=know&id=930
              Tak wiec wpisujesz tylko kwote 2400 do zeznania rocznego.
              • tataadriana Re: ALIMENTY -PODATEK!!!!!???? 07.10.05, 09:12
                możliwe. ze zbioru własnego interpretacji urzędów skarbowych smile w pracy muszę
                mieć smile
    • tataadriana Re: ALIMENTY -PODATEK!!!!!???? 07.10.05, 08:51
      Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od
      osób fizycznych (tekst jednolity: Dz.U. z 2000 r. Nr 14, poz.176 z późniejszymi
      zmianami) alimenty (z wyjątkiem alimentów na dzieci) stanowiące przychód z
      innych źródeł należy wykazać w rocznym zeznaniu podatkowym, łącznie z dochodami
      z pozostałych źródeł. W trakcie roku nie należy odprowadzać od nich zaliczek na
      podatek dochodowy ani składać dodatkowych dokumentów.
    • jagoda2 Re: ALIMENTY -PODATEK!!!!!???? 07.10.05, 23:00
      Skoro już mowa o podatkach...
      Czy mogę rozliczyć się z podatku za 2005 rok jako matka samotnie wychowująca
      dziecko, jeżeli rozwód uzyskałam we wrześniu br.?
      W świetle tego co napisaliście powyżej, alimentów na dziecko nie umieszcza się
      w deklaracji podatkowej - dobrze zrozumiałam?
      Z góry dziękuję.
      Jagoda
      • escribir Re: ALIMENTY -PODATEK!!!!!???? 08.10.05, 09:47
        Jak najbardziej możesz jako samotna matka. Alimentów na dziecko nie wykazujesz
        w zeznaniu.
        Pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka