e_r_i_n Re: ALIMENTY -PODATEK!!!!!???? 07.10.05, 08:36 Od alimentow na dziecko nie placi sie podatku. Od alimentow na Ciebie - tak. Wpisujesz je do deklaracji rocznej. Odpowiedz Link Zgłoś
westa4 Re: ALIMENTY -PODATEK!!!!!???? 07.10.05, 08:38 --to znaczy że w rocznym rozliczeniu...czy mam co miesiąc płacić te 19%, możesz mi to szerzej rozwinąć.... Z góry dziękuje... Odpowiedz Link Zgłoś
e_r_i_n Re: ALIMENTY -PODATEK!!!!!???? 07.10.05, 08:40 Nie jestem pewna, czy co miesiac odprowadzasz zaliczke. Na pewno sume roczna wpisujesz do PITa-37. Postaram sie to sprawdzic i na pewno napisze. Odpowiedz Link Zgłoś
westa4 Re: ALIMENTY -PODATEK!!!!!???? 07.10.05, 08:49 Oj byłabym wdzięczna bo ja wtych sprawach podatkowych jestem zielona a zwaliła mi sie ta wiadomośc na głowe....nikt o tym nigdzie nie mówi.... To tylko 200 zł...kiedy on się fajnie bawi Odpowiedz Link Zgłoś
e_r_i_n Re: ALIMENTY -PODATEK!!!!!???? 07.10.05, 09:04 TataAdriana zacytowal Ci to: www.izbaskarbowa.lodz.pl/index.php?page=know&id=930 Tak wiec wpisujesz tylko kwote 2400 do zeznania rocznego. Odpowiedz Link Zgłoś
tataadriana Re: ALIMENTY -PODATEK!!!!!???? 07.10.05, 09:12 możliwe. ze zbioru własnego interpretacji urzędów skarbowych w pracy muszę mieć Odpowiedz Link Zgłoś
tataadriana Re: ALIMENTY -PODATEK!!!!!???? 07.10.05, 08:51 Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jednolity: Dz.U. z 2000 r. Nr 14, poz.176 z późniejszymi zmianami) alimenty (z wyjątkiem alimentów na dzieci) stanowiące przychód z innych źródeł należy wykazać w rocznym zeznaniu podatkowym, łącznie z dochodami z pozostałych źródeł. W trakcie roku nie należy odprowadzać od nich zaliczek na podatek dochodowy ani składać dodatkowych dokumentów. Odpowiedz Link Zgłoś
jagoda2 Re: ALIMENTY -PODATEK!!!!!???? 07.10.05, 23:00 Skoro już mowa o podatkach... Czy mogę rozliczyć się z podatku za 2005 rok jako matka samotnie wychowująca dziecko, jeżeli rozwód uzyskałam we wrześniu br.? W świetle tego co napisaliście powyżej, alimentów na dziecko nie umieszcza się w deklaracji podatkowej - dobrze zrozumiałam? Z góry dziękuję. Jagoda Odpowiedz Link Zgłoś
escribir Re: ALIMENTY -PODATEK!!!!!???? 08.10.05, 09:47 Jak najbardziej możesz jako samotna matka. Alimentów na dziecko nie wykazujesz w zeznaniu. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś