Dodaj do ulubionych

jaka butelka dla noworodka

01.07.10, 19:35
poniewaz miałam problemy z karmieniem piesią pierszego dziecka
chciałabym kupic na wszelki wypadek butelkę i dla kolejnego dziecka.
rodzę niedługo i bardzo bym prosiła o porady i opinie którą butelkę
najlepiej kupić na początek. z góry dziękuje i pozdrawiam wszystkich
rodziców
Obserwuj wątek
    • joanka-r Re: jaka butelka dla noworodka 01.07.10, 19:53
      Avent z anatomicznym smoczkiem.
      • atrapcia Re: jaka butelka dla noworodka 01.07.10, 21:45
        My używamy Avent ze smoczkiem Avent air flex, ale my od 6 miesiąca...
    • aleksandra1977 Re: jaka butelka dla noworodka 01.07.10, 20:33
      sadze, ze na poczatek nie ma znaczenia, ktora wybierzesz.
      Sa dzieci, ktore akceptuja Avent, albo Tommee Tippee, a sa tez
      takie, ktorym odpowiadaja np. tylko smoczki Dr. Brown's, NUK,
      Canpol, czy MAM.
      Na pewno na poczatek kupilabym butelke najmniejsza jesli chodzi o
      pojemnosc (60ml, albo 120ml). Z wlasnego doswiadczenia wiem, ze
      wygodniej mi uzywac butelek o szerokiej szyjce niz waskiej.
      • koire-moress Re: jaka butelka dla noworodka 02.07.10, 10:19
        Z czego wynikały Twoje problemy w karmieniu? Może połozne w szpitalu
        mogłyby Ci ewentualnie pomóc lub mogłabyś skorzystac z pomocy
        konsultantki laktacyjnej? Czasami karmienie piersią to poczatkowy
        wysyiłek obu stron smile ale warto próbować!
      • fasol-inka Re: jaka butelka dla noworodka 02.07.10, 11:52
        60ml to tylko na parę dni starczy - zbędny wydatek imho
        • mamunia_kamila Re: jaka butelka dla noworodka 02.07.10, 12:56
          Ja uległam panice by butelki nie zawierały BISFENOLU A i zakupiłam w
          aptece butelkę wyprodukowaną z bezpiecznego tworzywa, nie
          zawierającego bisfenolu marki Dyduś. Nie musisz się więc przejmować,
          czy zbyt długo nie przechowujesz pokarmu lub napoju. Butelka posiada
          też nieuczulający smoczek, na to też warto zwrócić uwagę bo podobno
          silikonowe nie powodują alergii u dzieci tak jak gumowe. Każde
          dziecko ma jednak swoje własne upodobania co do butelek i smoczków
          także pewnie będziesz musiała przetestować sama.
          • easy_martolina84 Re: jaka butelka dla noworodka 02.07.10, 13:54
            Dr Brown.Kup od razu wieksza,bo 120 ml to Ci na 2 miesiace starczy.
    • bardzo-chce Re: jaka butelka dla noworodka 02.07.10, 14:25
      JW.

      polecam Dr Brown. to zdecydowanie najlepsza butelka.
      ja nakupowałam przed porodem nie wiadomo ile butelek reklamowanych jako super i the best a okazały się gniotem w porównaniu z Brwonem.
      • czarneoczy dr. Brown's 02.07.10, 14:30
        też polecam smile
        najpierw kupiłam TT, fajne i owszem, ale kiedy zaczęły się kolki (i to
        lajcikowe...) to jednak dr. Brown's lepsiejszy się okazał...
        cenowo na to samo wychodzi
        60ml nie kupuj, no chyba, że masz zamiar potem potomkowi na pamiątkę zachować i
        kwiczeć z zachwytu jaki to był maluśki i z jakiej maluśkiej buteleczki jadł
        mleczko wink
        120 potem się przydadzą na picie, Kluska od 2 miesiąca już korzysta z 240 ml
        (oczywiście nie pełnej...)
    • momlet Re: jaka butelka dla noworodka 02.07.10, 14:28
      moja córcia właściwie od urodzenia ( tj od powrotu ze szpitala )pije z butelki -
      my mieliśmy taki zestaw startowy z tommee tippee ( 2 butelki 150 ml i dwie 260
      ml + smoczki ). Kupiłam te butelki bo czytałam ze ich kształt pomaga w karmieniu
      mieszanym - nie miałam okazji tego sprawdzić ale czytałam że sporo mam tak karmi
      i skutkuje. Z kolei córa koleżanki nie tolerowała tych butelek i piła w
      Avenciesmile Powodzenia
      • fasol-inka Re: jaka butelka dla noworodka 02.07.10, 15:34
        dziewczyny - czym właściwie objawia się nietolerowanie przez dziecia danych
        butelek? nasz dostał tylko avent i nie było problemów od początku - karmię i
        butelka i piersią... właśnie wyrasta powoli z 125ml... będą na wodę
        • sueellen Re: jaka butelka dla noworodka 02.07.10, 16:00
          Twoj syn ma miesiac i wyrasta ze 125ml? Moja ma 6 miesiecy i nadal je ze 125ml...
          • fasol-inka Re: jaka butelka dla noworodka 02.07.10, 16:05
            mała poprawka - ma dwa miesiące prawie
            ano - ale jeszcze trochę pociągnie - od zeszłego tygodnia zjada po 120-130
            jednorazowo - po dłuższym spaniu i w nocy; w dzień jeszcze po około 100
    • karo.8 Re: jaka butelka dla noworodka 02.07.10, 16:10
      przecież na początku to nie ma znaczenia. w szpitalu podawali mojemu dziecku
      najzwyklejsza butla ze smoczkiem.zbędny wydatek na markowe butle.
      • limkashira Re: jaka butelka dla noworodka 03.07.10, 22:35
        odnosnie Tommee Tippee, jeśli się na nie zdecydujesz to zwróć przy
        zakupie uwagę, aby miały wyraźną miarkę. Ja piersze butelki TT
        kupiłam z przeźroczystą, prawie nie widoczną skalą. Matko ile ja sie
        nameczyłam,żeby prawidłowo mleko wymierzyć. uncertain
    • smutna_26 Re: jaka butelka dla noworodka 03.07.10, 22:53
      Z pierwszą córką też miałam problemy z karmieniem bo wyobraźcie sobie że dopóki
      nie dałam jej kilku łyków z butli to piersi sama nie wzięła a jak już się trochę
      napiła z butli to bez problemu piła z piersi i tak udało mi się ją karmic przez
      prawie pół roku. Miałam butelki z aventu i je sobie chwaliłam. W lutym urodziłam
      drugą córkę i bałam się ze historia się powtórzy i znowu kupiłam butelkę aventu
      ale tym razem mam tak że mała pije z piersi bez najmniejszego problemu od samego
      początku i nie potrafi pić z butelki, żadnej. Jak skonczy pół roku to będę
      próbować kubki niekapki. Może u Ciebie też tak będzie że z drugim dzieckiem nie
      będziesz miała problemów z karmieniem. Pozdrawiam!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka