28.01.12, 12:02
Po jakim czasie zaczyna działać?
--
Lena Laura 09.12.2011
Aleksander 19.08.2010 (*17tc)
Maksymilian 10.10.2008
Obserwuj wątek
    • leneczkaz U nas taki zestaw 29.01.12, 11:01
      Rano dicoflor, wieczorem biogaja a przed każdym karmieniem delicol ... piana z pupci jak była tak jest crying
      --
      Lena Laura 09.12.2011
      Maksymilian 10.10.2008
      • e-kasia27 Re: U nas taki zestaw 29.01.12, 11:35
        Delikol powinien działać natychmiast, z założenia.
        Daje się go przed każdym karmieniem mlekiem(może za mało dajesz? czy dziecko miało jakieś badania w kierunku nietolerancji laktozy?), aby pomagał trawić laktozę zawartą w mleku.
        Jeśli nie działa, to znaczy że problemem nie jest nietolerancja laktozy, ale coś innego.
        Może alergia?
        • leneczkaz Re: U nas taki zestaw 29.01.12, 11:56
          Nie jem mleka i niedługo zacznę już odżywiać się energią słoneczną. Badań nie miała, bo tak gorzej jest od tygodnia- myślałam, że minie. Delicol daję przed każdym karmieniem - 8 kropli.

Dziś zacznę jeszcze odciągać mleczko pierwszej fazy przed karmieniem.. Jak już to nie pomoże to znaczy, że nie laktoza uncertain
          --
          Lena Laura 09.12.2011
          Maksymilian 10.10.2008
          • e-kasia27 Re: U nas taki zestaw 29.01.12, 12:07
            Spróbuj takiej diety.

Dieta przeciwalergiczna dla matki karmiącej.

Dozwolone do jedzenia są:
            mięso indyka, kaczki, gęsi, strusia, przepiórki, gołębia, wieprzowina, może też być dziczyzna: sarna, jeleń, dzik - mięso można jeść gotowane, pieczone, smażone, ale nie w postaci wędlin i konserw, gotować, piec, smażyć można tylko z dodatkami napisanymi poniżej

- ryż, kasza gryczana biała i palona, kasza krakowska, kasza jaglana, amarantus, quinoa, tapioka, kasza i mąka kukurydziana,
            jeśli nie zamierzamy wyłączać z diety glutenu, to dozwolone jeszcze są kasza manna, kuskus, makaron bez jajeczny, kasza jęczmienna i płatki owsiane oraz mąka pszenna, orkiszowa, żytnia

- olej słonecznikowy, rzepakowy, kukurydziany, z pestek winogron, ryżowy, oliwa z oliwek. sojowy, masło bez mleka (beviva omega3+6), margaryna zwykła(bezmleczna), smalec wieprzowy, tłuszcz kokosowy i palmowy

- jajka przepiórcze, kacze, gęsie, indycze - można sobie pozwolić zjeść, nie częściej niż raz w tygodniu i bacznie obserwować po tym dziecko

- bataty, buraki, szpinak, szczaw, rabarbar, sałata, cykoria, ogórki(tylko świeże i mrożone; kwaszone i marynowane są niedopuszczalne!), cukinia i wszystkie dynie, brokuły, kalafior, rzodkiewka(rzadko!), kapusta pekińska (rzadko!), kukurydza, groszek, bób, fasolka szparagowa, soczewica, cieciorka i wszystkie fasole i soja(soja czasem może uczulać, gdy jest uczulenie na mleko, trzeba to mieć na uwadze i obserwować dziecko)( mogą też być z puszki, ale tylko takie o składzie woda, sól, cukier, kwasek cytrynowy, lub kwas askorbinowy), oliwki(ale tylko takie które nie mają w składzie kwasu mlekowego i octu winnego), pieczarki, boczniaki i inne grzyby świeże, mrożone lub suszone. Jeśli ktoś ma dostęp to topinambur, salsefia i skorzonera.

- czarne jagody, borówki amerykańskie i brusznica, żurawina, banany, winogrona, figi, mango, liczi, arbuz, melon, porzeczki, agrest, ananas, daktyle, flaszowce, granaty, karambola, papaja, tamaryndowiec, marakuja, rambutan, hurma(khaki), gujawa, ale nie w postaci gotowych dżemów i bez dodatku żelfiksów i cukru żelującego, mogą być z puszki, ale o składzie woda, cukier

--sól, cukier, fruktoza, majeranek, cząber, oregano, bazylia, pieprz, tymianek, imbir, gałka muszkatołowa, cynamon, mięta, rumianek, melisa, skrzyp, rozmaryn, herbata czarna i zielona, mączka chleba świętojańskiego(karob), rodzynki, suszone figi, daktyle, żurawina, mango, melon, wiórki kokosowe, orzechy makadamia, brazylijskie, włoskie, pekan, nerkowce, pistacje, kasztany, sezam, siemię lniane, wiesiołek, słonecznik, pestki dyni

- wafle ryżowe, kukurydziane, maca, chlebki sonko(bez mleka w skladzie), chrupki kukurydziane(czytać skład, żeby mleka, serwatki nie było), kajzerki zwykłe, chleb, ale tylko paczkowany z wypisanym pełnym składem na opakowaniu(bez mleka, serwatki, margaryny mlecznej), bułka tarta, ale tylko domowa z kajzerek bez mleka, chleb tostowy(bez mleka, serwatki) - to oczywiście jeśli nie wyłączamy glutenu

-- mleko ryżowe, owsiane, jaglane, sojowe(zwykłe i waniliowe, ale żeby nie miało w składzie marchwi), kukurydziane, orkiszowe, kokosowe(dobry zamiennik mleka i śmietany), jogurty i desery sojowe naturalne i waniliowe, karmelowe, jagodowe(ale bez pektyny, jabłek i marchwi! i innych soków i owoców), serek sojowy naturalny(tofu), kawałki, kulki sojowe(ale tylko o składzie; soja, bez dodatków smakowych i przypraw), miód akacjowy, gryczany, rzepakowy, wrzosowy, lipowy, mniszkowy, koniczynowy(miody w małych ilościach i rzadko, bo mogą uczulać ), miód sztuczny, słody wszystkie, cukier trzcinowy

- dużo wody mineralnej średnio i wysoko zmineralizowanej

Jeśli na takiej diecie wszystko będzie OK, to następnie włączyć do diety ziemniaki, pomidory, paprykę, bakłażan oraz ryby, ale nie wędzone i nie z puszki. Z puszki dopuszczalny jest tuńczyk w oleju i sosie własnym oraz łosoś, makrela, śledź - filety gotowane (w oleju), nie wędzone! i nie w żadnej zalewie, i nie w pomidorach(nawet wtedy, gdy już bezkarnie będzie się jadło pomidory)!

Potem można spróbować wprowadzać do diety inne rzeczy, ale pojedynczo raz na tydzień jedną nową rzecz.
              • konwalia30 Re: U nas taki zestaw 29.01.12, 14:08
                moja córcia była bardzo nieskopojna w nocy, kupki też pieniste, strzelające i ze śluzem. Delicol zadziałał prawie od razu,mała spokojna w nocy, kupki "normalne" ale śluz pozostał - a śluz pozostał ale mniejszy. Co do delicolu to "dobija" mnie cena, kupowałam w jedenej aptece w Gdańsku najtaniej za 34 zł, ceny w innych aptekach nawet 39 zł a wczoraj mój partner kupił w Sopocie za 23 zł!! jakaś paranoja to jest żeby taka różnica w cenie była - szlak mnie trafia. Uff....troch mi ulżyłosmilesmile
                • leneczkaz Re: U nas taki zestaw 29.01.12, 14:45
                  To podpowidz mi jak dawkowałaś.. bo tam jest napisane 8 kropel przed każdym karmieniem.. ale moja mała potrafi jeść i co godzinę i co 30 min. ... co wtedy?
                  --
                  Lena Laura 09.12.2011
                  Maksymilian 10.10.2008
                  • konwalia30 Re: U nas taki zestaw 29.01.12, 14:57
                    ja od samego początku daje 4 krople.Córci rozpoczął się 4 miesiąc. Też ma czasami takie dni że je po godzinie i też daje krople.
                    Lekarz mówił że to minie (kupki ze śluzem) i wg mnie im córcia starsza tym te kupki "ładniejsze".
            • leneczkaz e-kasia27 - działa!! :) 02.02.12, 10:04
              Już traciłam nadzieję ale dieta od wczoraj działa. Kupek znacznie mniej i już się nie pienią. Wciąż są raczej wodniste niż papkowate, ale to chyba ok?
              Tylko mam problem ze znalezieniem margaryny bez dodatku masła a mała reaguje nawet na odrobinę Ramy an chlebie uncertain. A lubię mieć posmarowane...
              --
              Lena Laura 09.12.2011
              Maksymilian 10.10.2008
        • lady2009 Re: Delicol 10.02.12, 15:02
          jak zadzwoniłam do położnej, i powiedziałam że Mąły ma pieniące kupy ze śluzem kazała kupić Delicol i stosować 3 razy dziennie po 4 krople, ale on wtedy miał 3-4 tygodnie.
          • estusia Re: Delicol 10.02.12, 22:37
            masło roślinne MR
            w DSK dali mi spis produktów dozwolonych przy alergii/ nadwrażliwości pokarmowej.
            używamy do dziś, to chyba jedyne masło roślinne bez konserwantów
            • ibizaparty Re: Delicol 11.02.12, 08:23
              U mnie kolki straszne przez 3 miesiace. Delicol wogóle nie pomogl. Też było podejrzenie skazy, nietolerancji laktozy. Katowalam sie dietami ktore i tak nic nie dawaly. Po 3 miesiacach przeszło nagle w jeden dzień. Też były kupy ze śluzem. Myślę że u nas to była niedojrzałosc ukł pokarmowego i na to zadne krople nie pomogą. Jedynie po Debridacie było troszkę lepiej.
            • e-kasia27 Re: Delicol 11.02.12, 09:45
              Masło roślinne MR zawiera w składzie serwatkę, a serwatka to mleko, więc dla alergika się nie nadaje.
              Nie wiem, co to jest DSK, ale jeśli tam dają takie spisy dozwolonych produktów dla alergików, to bym ich omijała z daleka.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka