Dodaj do ulubionych

Sab Simplex lub Debridat

07.09.12, 09:43
Czy wiecie jak stosować te leki u noworodka i czy pomogło Waszym pociechom?
Obserwuj wątek
    • kropelka-a Re: Sab Simplex lub Debridat 07.09.12, 11:02
      Na ulotce sab simplex podają żeby dodawać 15 kropli do każdego karmienia. Ja dawałam mniej 4-6 kropli i nie do każdego, ale do 3 karmień w ciągu dnia. To wystarczało, młody przestał mieć kolki. Karmiłam piersią i podawałam te kropelki strzykawką do buzi, przed lub zaraz po karmieniu.
    • archeopteryx Re: Sab Simplex lub Debridat 07.09.12, 11:48
      Debridat jest na receptę, więc dawkowanie powinien określić lekarz. W ulotce jest napisane, że standardowo stosuje się 1ml zawiesiny na kg masy ciała w dawce podzielonej. Mój synek, który waży ok. 6 kg, dostaje trzy razy dziennie po 2 ml debridatu. Jest to lek do długotrwałego i konsekwentnego stosowania by zaczął przynosić rezultaty. Pierwszych zmian na lepsze można spodziewać się po dwóch tygodniach sumiennego podawania zawiesiny. Gastroenterolog poleciła nam stosować debridat przez co najmniej dwa do trzech miesięcy stopniowo dostosowując dawkę do zmian wagi dziecka.
      Sab simplex podawałam 10 kropli przed co drugim karmieniem (bo karmień tych było mnóstwo i nie chciałam przesadzić). U nas po sab simplexie dolegliwości synka nie tylko się nie zmniejszyły, ale miałam wrażenie, że wręcz się wzmogły.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka