Dodaj do ulubionych

mięsko i żółtko

01.08.06, 07:18
witam, mam takie oto pytanko: wprowadziłam do diety mojego półrocznego synka
mięsko (w słoiczkach), jak często powinien je dostawać docelowo? czy
codziennie? wiem, że dorosłym nie zaleca się codziennego spożywania mięsa, a
le z drugiwj strony chyba w takiej porcji (pół słoiczka zjada na raz)nie ma go
zbyt dużo? jak Wy karmicie swoje maluchy? i jeszcze jedno - czy powinnam już
zacząć wprowadzać żółtko? w jakiej ilości? dzięki za podpowiedzi smilepozdrawiam
- mama Kacperka
Obserwuj wątek
    • aaniac Re: mięsko i żółtko 01.08.06, 09:22
      smilenie martw siętak bardzo tym mięskiem.Odpowiednia ilość dla Malucha to około150
      g takiej zupki z mięskiem-w tym mięska około10g.Więc możesz spokojnie dawać
      Maluszkowi całą porcję ze słoiczka codziennie(a jeśli nie zje no to trudno...;,
      możesz oczywiście tosować "przerwy" i dawać warzywkasmile) ).A żółtko-połówkę,
      można od 7 miesiąca, na przemian z mięskiem-jednego dnia mięso, a drugiego
      żółtkosmile.Całe jajko zdrowy Maluch może zjeśćokoło 11-12 miesiąca (bo bniałko
      może uczulać).
      Pozdrawiam -mama Karolkasmile
    • melka_x Re: mięsko i żółtko 01.08.06, 11:33
      Żółtko za miesiąc, co drugi dzień połowę. Mięsa w słoiczku nie jest tak dużo, a
      ponieważ to łatwo przyswajalne źródło żelaza, a 6miesięcznemu dziecku właśnie
      wyczerpują się zapasy żelaza z życia płodowego, możesz dawać codziennie.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka