Dodaj do ulubionych

przygotowanie kleiku ryżowego

19.08.06, 22:16
hej! moj synek skonczyl 5 miesiecy i wlasnie zaczelam wprowadzac nowe pokarmy.
Pediatra polecila mi najpierw kleik ryzowy na moim mleku - zastanawiam sie czy
Wy tez zaczelyscie wlasnie od kleikow czy tez od warzyw i owoców? Chcialam się
tez zapytac czy podgrzewacie swoje mleko w podgrzewaczu po wyjeciu z lodowki
czy pozostawiacie je "na chwile" aby uzyskalo temperature pokojowa. I jeszcze
jedno pytanko - jak czesto i ile za jednym razem podajecie kleiku?? z gory
wielkie dzieki za odpowiedzi smile
Obserwuj wątek
    • deotyma11 Re: przygotowanie kleiku ryżowego 19.08.06, 22:25
      Ja zaczynam od kleiku ryżowego. Przygotowuję go jednak nie na swoim mleku, bo
      się rozpłynnia, a na wodzie. Podaję gęsty kleik łyżeczką. Później będą warzywa,
      a owoce i soki na końcu. W taki sam sposób postępowałam ze starszą córką.
    • an_ni Re: przygotowanie kleiku ryżowego 19.08.06, 22:27
      z tego co wiem to kleik na mleku ludzkim nie gestnieje
      jesli twoje dziecko nie ma problemow z niska waga, to kleik jest nie potrzebny
      w rozszerzaniu diety, chyba ze na zapchanie na noc
      lepiej dac papke z marchewki czy jablka niz zapychac kleikami
      jesli sie upierasz to dawaj kleik lyzeczka a nie do butelki
      zacznij od 1 lyzki bo wiecej na pierwszy az nie zapewne ci nie zje
      • blesa1 an_ni 19.08.06, 22:32
        To kaszki też nie muszę podawać jeśli moje dziecko przybiera na wadze
        odpowiednio? To tylko zapychacze?
        • deotyma11 Re: an_ni 19.08.06, 22:43
          Kaszki to nie są zapychacze. Kaszki i kleiki jednak są bardziej kaloryczne niż
          warzywa i owoce. Odradza się podawanie ich gdy dziecko jest za grube. Kleiki sa
          dobre na początek ze względu na dużo łatwiejszą przyswajalność niż owoce i
          warzywa. Są bardzo dobre na rozbudzenie układu pokarmowego niemowlęcia. Żeby to
          lepiej zobrazować: kleik ryżowy jest pierwszym posiłkiem po operacjach,
          zatruciach itp, właśnie ze względu na łatwą przyswajalność.
        • an_ni Re: an_ni 19.08.06, 22:56
          kaszki to jeszcze gorzej
          mozna dawac ale nie codziennie
          ja np daje kaszke kukurydziano ryzowa bifidus do zupki bezmiesnej
          do miesnej juz nie
          samych kaszek nie daje bo ja robie na wodzie i nie sa smaczne
          ale moje dziecko jest piersiowe
          gdyby bylo butelkowe pewnie dawalabym do butli kaszke
    • joasia1234 Re: przygotowanie kleiku ryżowego 20.08.06, 00:37
      wprawdzie karmię sztucznie, ale w kwestii kleiku mogę się wypowiedziećsmile
      zaczełąm od podawania małej keliku ryżowego na noc, żeby lepiej spała, ale za
      radą pediatry zmieniłam go na kleik kukurydziany, bo ma więcej wartości
      odżywczych i jest mniej kaloryczny (czyli mała raczej się "odżywia", a nie
      tylko nabiera wagismile
      pozdrawiam
    • brunette23 Re: przygotowanie kleiku ryżowego 20.08.06, 09:55
      ja zaczęłam od kleiku kukurydzianego na moim mleku, dodaję więcej niż w
      przepisie na opakowaniu bo faktycznie nie gęstnieje za bardzo, daję z butelki
      właśnie dlatego że taki płynnay raczej jest a mimo tego jak się później okazało
      nie było problemów z jedzeniem przecierów łyżeczką, Małej smakuje ten kleik z
      butelki bardzo, nastepna bedzie kaszka ryżowa z jabłkami... smile kleik raz
      dziennie około południa, ok.100-120ml, mleko wstawiam do ciepłej wody...
      pozdrawiamy! smile
    • bonnie75 Re: przygotowanie kleiku ryżowego 20.08.06, 11:44
      A ja, mimo, ze maly przybiera prawidlowo na wadze, wprowadzilam kaszke mleczno-
      ryzowa na wodzie (bo mleko ma juz w sobie) raz dziennie. Tak dla urozmaicenia,
      bo Adas jest cycowy. Oprocz tego je jeszcze zupki jarzynowe i jarzynowe z
      mieskiem oraz deserki owocowe.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka