martynix78 30.05.08, 12:42 rozgazowana cola dla dziecka po biegunce....co o tym myslicie? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
marynio5 Re: odgazowana cola.. 30.05.08, 13:12 Cola to jest dobra do odrdzewiania, a nie do dawania małym dzieciom. Są wprawdze zwolennicy podawania jej dzieciom przy biegunce lub wymiotach, ale każdy rozsądny lekarz powie Ci że to idiotyzm. To, że coś pomaga doraźnie nie znaczy, że jest zdrowe. Odpowiedz Link Zgłoś
zjawa1 Re: odgazowana cola.. 30.05.08, 14:12 Jestem całkowicie przciwna takim metoda, tez o tym słyszałam! Cola jest najbardziej szkodliwym napojem, oprocz alkoholu oczywiscie! Same chemikalia! A słyszałas kiedys o tym, ze po polaniu cola zardzewiała sruba puszcza? Odpowiedz Link Zgłoś
tygrysiatko1 Re: odgazowana cola.. 30.05.08, 16:02 znam wielu bardzo rozsądnych lekarzy, którzy właśnie zalecają cole przy wymiotach... są toludzie z olbrzymią wiedzą i wysokiej klasy specjaliści... samam na wymioty stosuję colę i jest to rewelacyjny środek.. ale niemowlęciu bym jednak nie podała... chyba.... starszem dziecku tak, ale nie kilkumiesięcznemu Odpowiedz Link Zgłoś
aloiw1985 Re: odgazowana cola.. 30.05.08, 13:19 pediatrzy polecaja i sprawdza sie w 100% owszem nie jest zdrowa ale kilka lyczkow przy biegunce wyjdzie tylko na korzysc i nie zaszkodzi Odpowiedz Link Zgłoś
beata7305 Re: odgazowana cola.. 30.05.08, 15:07 Podawałam synowi (kilkulatkowi). Niemowlakowi nie dałabym. Nie wiem na ile jest skuteczna, bo biegunki nie leczyłam sama colą. Odpowiedz Link Zgłoś
deleine Re: odgazowana cola.. 30.05.08, 15:22 dla dorosłych razem z bananem na te dolegliwości - świetna dla malucha niekoniecznie Odpowiedz Link Zgłoś
martynix78 Re: odgazowana cola.. 02.06.08, 07:15 tez swojemu nie podalam, sam pomysl mnie zszokowal. z drugiej strony maly na plyny nawadniajace dla niemowlat i napoje podawane przy biegunce jak ars200 HIPPa sie wypial calkowicie, a slodkie soki do nawadniania to zadna rewelacja. jak bedzie starszy moze sprobuje jak zajdzie potrzeba.. Odpowiedz Link Zgłoś
budzik11 Re: odgazowana cola.. 02.06.08, 07:59 Tak, jak najbardziej. Wiadomo, że nikt nie poi colą dziecka na codzień, ale w celach leczniczych - oczywiście. Rozgazowana, w temp. pokojowej. Tym bardziej, że jest słodka i dzieci ją chętnie piją, w przeciwieństwie do np. Smecty. Pediatra w programie "Mamo to ja" polecał tę metodę dla niemowląt. Odpowiedz Link Zgłoś
slonko1335 Re: odgazowana cola.. 02.06.08, 08:29 Jak najbardziej, nam w szpitalu też polecali przy rotawirusie, choć faktycznie Alka już niemowlęciem nie była, bo raz miała 13 m-cy a potem dwa latka. Jednak jeżeli zawodziłyby inne metody to pewnie i kilkumiesięczniakowi bym podała. We Francji ponoć noworodkom podają w szpitalu ale nie wiem ile w tym prawdy bo czytałam o tym gdzieś tu na forum a wiadomo na forum można różne głupoty pisać.... Odpowiedz Link Zgłoś
wilczycam Re: odgazowana cola.. 02.06.08, 09:27 Jeśli dziecko pije cokolwiek i nie zwraca od razu to oczywiście colę można pominąc ale co jeśli tylko to mu "wchodzi"? Ja tam swojego poiłam odgazowaną colą kiedy miał biegunkę z wymiotami. Przynajmniej byłam pewna, że się nie odwodni. Odpowiedz Link Zgłoś
woi.mi Re: odgazowana cola.. 02.06.08, 13:19 powstrzymuje wymioty,lekarstwa to też sama chemia i są szkodliwe Odpowiedz Link Zgłoś
lidek0 Re: odgazowana cola.. 02.06.08, 15:18 Przy biegunce napar z suszonych owocow borówki czernicy, po biegunce po co podawać cokolwiek prócz diety lekko strawnej? Przy problemach z brzuszkiem u starszych dzieci cola jak najbardziej. Odpowiedz Link Zgłoś
cora73 Coca-Cola 02.06.08, 15:48 Dziewczyny...........jak juz to cole (starszym dziecia rowniez slone paluszki) podaje sie nie po to aby sie nie odwodnily, ale aby uzupelnic poziom elektrolitow w organizmie! Iprzestancie wypisywac bzdury ze gdzies tam podaje sie ja noworodkom.......no zalamka, wiedza ze dzwoni tylko nie wiedza w jakim kosciele! Pozdrawiam! Odpowiedz Link Zgłoś
onthelake Re: Coca-Cola 03.06.08, 07:19 Moj pediatra dal mi taka recepte jakby dzieciaki wymiotowaly i biegunke mialy:coca-cola (tylko ta classic),mocna herbata i sok z pomaranczy.Podawac najpierw po lyzeczce jak nie zwymiotuje to potem nastepna lyzeczke i tak przez kilka godzin (nie pamietam juz jak to szlo z dawkowaniem).Od dziesiatego miesiaca mniej wiecej. Odpowiedz Link Zgłoś
martynix78 Re: Coca-Cola 03.06.08, 07:57 sorry - ale lepiej wczytaj sie w etykiete na coli zamiast gadac cos o kosciolach - jedyne co jest w coli co podchodzi pod elektrolity to fosforany. Odpowiedz Link Zgłoś
cora73 martynix78 03.06.08, 09:42 To" o kosciolach", to jest powiedzenie, przyslowie Odpowiedz Link Zgłoś