Dodaj do ulubionych

odgazowana cola..

30.05.08, 12:42
rozgazowana cola dla dziecka po biegunce....co o tym myslicie?
Obserwuj wątek
    • marynio5 Re: odgazowana cola.. 30.05.08, 13:12
      Cola to jest dobra do odrdzewiania, a nie do dawania małym dzieciom. Są wprawdze
      zwolennicy podawania jej dzieciom przy biegunce lub wymiotach, ale każdy
      rozsądny lekarz powie Ci że to idiotyzm. To, że coś pomaga doraźnie nie znaczy,
      że jest zdrowe.
      • zjawa1 Re: odgazowana cola.. 30.05.08, 14:12
        Jestem całkowicie przciwna takim metoda, tez o tym słyszałam! Cola
        jest najbardziej szkodliwym napojem, oprocz alkoholu oczywiscie!
        Same chemikalia! A słyszałas kiedys o tym, ze po polaniu cola
        zardzewiała sruba puszcza?
      • tygrysiatko1 Re: odgazowana cola.. 30.05.08, 16:02
        znam wielu bardzo rozsądnych lekarzy, którzy właśnie zalecają cole
        przy wymiotach... są toludzie z olbrzymią wiedzą i wysokiej klasy
        specjaliści...
        samam na wymioty stosuję colę i jest to rewelacyjny środek..
        ale niemowlęciu bym jednak nie podała... chyba.... starszem dziecku
        tak, ale nie kilkumiesięcznemu
    • aloiw1985 Re: odgazowana cola.. 30.05.08, 13:19
      pediatrzy polecaja i sprawdza sie w 100% owszem nie jest zdrowa ale
      kilka lyczkow przy biegunce wyjdzie tylko na korzysc i nie zaszkodzi
    • beata7305 Re: odgazowana cola.. 30.05.08, 15:07
      Podawałam synowi (kilkulatkowi). Niemowlakowi nie dałabym. Nie wiem na ile jest skuteczna, bo biegunki nie leczyłam sama colą.
    • deleine Re: odgazowana cola.. 30.05.08, 15:22
      dla dorosłych razem z bananem na te dolegliwości - świetna
      dla malucha niekoniecznie
      • martynix78 Re: odgazowana cola.. 02.06.08, 07:15
        tez swojemu nie podalam, sam pomysl mnie zszokowal. z drugiej strony
        maly na plyny nawadniajace dla niemowlat i napoje podawane przy
        biegunce jak ars200 HIPPa sie wypial calkowicie, a slodkie soki do
        nawadniania to zadna rewelacja. jak bedzie starszy moze sprobuje jak
        zajdzie potrzeba..
    • budzik11 Re: odgazowana cola.. 02.06.08, 07:59
      Tak, jak najbardziej. Wiadomo, że nikt nie poi colą dziecka na codzień, ale w
      celach leczniczych - oczywiście. Rozgazowana, w temp. pokojowej. Tym bardziej,
      że jest słodka i dzieci ją chętnie piją, w przeciwieństwie do np. Smecty.
      Pediatra w programie "Mamo to ja" polecał tę metodę dla niemowląt.
      • slonko1335 Re: odgazowana cola.. 02.06.08, 08:29
        Jak najbardziej, nam w szpitalu też polecali przy rotawirusie, choć faktycznie
        Alka już niemowlęciem nie była, bo raz miała 13 m-cy a potem dwa latka. Jednak
        jeżeli zawodziłyby inne metody to pewnie i kilkumiesięczniakowi bym podała. We
        Francji ponoć noworodkom podają w szpitalu ale nie wiem ile w tym prawdy bo
        czytałam o tym gdzieś tu na forum a wiadomo na forum można różne głupoty pisać....
        • wilczycam Re: odgazowana cola.. 02.06.08, 09:27
          Jeśli dziecko pije cokolwiek i nie zwraca od razu to oczywiście colę można pominąc ale co jeśli tylko to mu "wchodzi"? Ja tam swojego poiłam odgazowaną colą kiedy miał biegunkę z wymiotami. Przynajmniej byłam pewna, że się nie odwodni.
          • woi.mi Re: odgazowana cola.. 02.06.08, 13:19
            powstrzymuje wymioty,lekarstwa to też sama chemia i są szkodliwesmile
    • lidek0 Re: odgazowana cola.. 02.06.08, 15:18
      Przy biegunce napar z suszonych owocow borówki czernicy, po biegunce
      po co podawać cokolwiek prócz diety lekko strawnej?
      Przy problemach z brzuszkiem u starszych dzieci cola jak najbardziej.
    • cora73 Coca-Cola 02.06.08, 15:48
      Dziewczyny...........jak juz to cole (starszym dziecia rowniez slone
      paluszki) podaje sie nie po to aby sie nie odwodnily, ale aby
      uzupelnic poziom elektrolitow w organizmie! Iprzestancie wypisywac
      bzdury ze gdzies tam podaje sie ja noworodkom.......no zalamka,
      wiedza ze dzwoni tylko nie wiedza w jakim kosciele! Pozdrawiam!
      • onthelake Re: Coca-Cola 03.06.08, 07:19
        Moj pediatra dal mi taka recepte jakby dzieciaki wymiotowaly i
        biegunke mialy:coca-cola (tylko ta classic),mocna herbata i sok z
        pomaranczy.Podawac najpierw po lyzeczce jak nie zwymiotuje to potem
        nastepna lyzeczke i tak przez kilka godzin (nie pamietam juz jak to
        szlo z dawkowaniem).Od dziesiatego miesiaca mniej wiecej.
      • martynix78 Re: Coca-Cola 03.06.08, 07:57
        sorry - ale lepiej wczytaj sie w etykiete na coli zamiast gadac cos
        o kosciolach - jedyne co jest w coli co podchodzi pod elektrolity to
        fosforany.
        • cora73 martynix78 03.06.08, 09:42
          To" o kosciolach", to jest powiedzenie, przyslowiesmile
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka