Dodaj do ulubionych

Jak dawkować wode koperkową ?

28.07.09, 18:24
Info na ulotce jest dość lakoniczne - niemowlęta od 1 miesiąca - 5 ml (łyżeczka do herbaty). W razie konieczności powtarzać do 6 razy w ciągu doby. Nie przekraczać zalecanej dawki.
Nic nie pisze, czy rano, czy wieczorem, czy podczas jedzenia, czy przed, czy po. Ile zwykle razy w ciągu dnia podawać aby efekt był "zadowalający" ? (Oczywiście mam świadomość, że na każdego malucha działa to inaczej. Albo wcale..)
Obserwuj wątek
    • krasulas Re: Jak dawkować wode koperkową ? 28.07.09, 22:38
      ja podawałam pipetą z innego leku lub strzykawką faktycznie te 5 ml.
      I tylko w sytuacji zaczynającej się kolki. Czyli nie profilaktycznie
      jak przy np. Sabsimplexie czy podobnych lekach, ale juz podczas
      wycia...
      Działało... po jakiś 5-10 minutach wychodził wielki "bek" i dziecko
      uspakajało się. Nieraz dawałam wodę kop., kładłam małego na
      przewijaku, nakładałam pieluchę, cieńki kocyk i grzałam okolice
      brzucha suszarkąz odl. 30-40cm. Po paru chwilach wykonywałam okrężne
      ruchu na poziomie brzuszka, jelit. Dziecko lekko wiło się, po chwili
      przestawało. Wzięcie na ręce/wypionowanie też dawało "bek" i
      najczęściej bywało duuuuużo lepiej (w 65% było po kolce).
      pzdr

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka