Dodaj do ulubionych

Zakładam klub Malucha w Sosnowcu

08.09.07, 10:36
Chciałabym otworzyć prywatny klub Malucha w Sosnowcu -opieka nad dziećmi w
wieku 0,5- 3 lat. Uprzejmie proszę o sugestie: czy jest zainteresowanie ze
strony matek taką inicjatywą w Sosnowcu i okolicy? czego matki oczekują od
takiego klubu? co ma dla matek największe znaczenie: lokalizacja? godziny
działania? wyżywienie? rodzaj zajęć prowadzonych z dziećmi?
Obserwuj wątek
    • monia265 Re: Zakładam klub Malucha w Sosnowcu 14.09.07, 12:17
      witam,
      ja byłabym bardzo zainteresowana takim żłobkiem, własnie dostałam
      ciekawą oferte pracy , ale niestety nie moge z niej skorzystac,
      ponieważ, w naszych sosnowieckich żłobkach be\rak miejsc, i jeszcze
      około 30 dzieci na liście oczekującej!! więc zapotrzebowanie na taki
      żłobek napewno by było!!! czekam na jakieś szczegóły !!! pozdrawiam
      serdecznie
      • kuba631 Re: Zakładam klub Malucha w Sosnowcu 16.09.07, 13:12
        Witam!Obecnie jestem na etapie poszukiwania domu z ogródkiem.Mam kilka
        propozycji;może to być okolica Niwki{około6km od Centrum},osiedle "Piastów",a
        może bliżej Zagórza i Środuli.Proszę o sugestię,gdzie najlepiej,pasowałoby
        założenie naszego Klubu Maluszka.A co do koncepcji Klubiku-to jest ona już
        stworzona,ale biorę pod uwagę zmiany,zgłaszane przez zainteresowanych
        rodziców.Krótko o planach,bo rozszerzę temat,gdy sfinalizuję wynajem domu,ale na
        każde pytanie,obiecuję wyczerpująco odpowiadać.Otóż:-ośrodek czynny od wczesnych
        godzin porannych -zatrudnienie wykwalifikowanej kadry:pedagodzy.dyplomowane
        opiekunki, pielęgniarka,psycholog.Ale dla mnie,jako matki czwórki
        dzieci-zatrudnienie takich niań,aby dziecko z radością i bez strachu,szło w ich
        ręce.Ilość opiekunek uzależniona od od ilości dzieci w grupie.Zakładam ,że
        1opiekunka-3-4 dzieci.Tu wiele zależy od czesnego._-Nauka j.angielskiego
        połączona z zabawą-Przygotowanie odpowiednio urządzonych i wyposażonych
        sal[zabawki rozwojowe,łóżeczka,wózki,przewijaki,maty edukacyjne]-zZastanawiam
        się nad założeniem monitoringu[ale,to zależy od kosztów założenia,co
        zapewne,miałoby wpływ na czesne]-Możliwość przewozu dziecka{za dodatkową
        opłatą}-Opieka nad dzieckiem,poza określonymi godzinami{opieka nocna,oraz dni
        wolne od pracy}-Proponuję spotkania ipracę z logopedą,rytmika,zajęcia
        plastyczne,muzykoterapia-Jedzenie-słoiczki dla maluszkow,catering dla dzieci
        starszych.-Organizowanie dodatkowo urodzin tematycznych,teatrzyków.-Stworzenie
        ogrodu pełnego kolorowych zabawek-Prowadzenie zeszytu z notatkami,dotyczącymi
        pory snów, ilości spożywanych posiłków, czas aktywności,umiejętności itp.Co
        jeszcze?Proszę o propozycje,a ja będe odpowiadać na ewentualne pytania. Proszę
        też,powiedzieć jakie czesne są w stanie panstwo przeznaczyc na taka
        opiekę.Pozdrawiam wszystkie mamy, i czekam na więcej!
        • monia265 Re: Zakładam klub Malucha w Sosnowcu 19.09.07, 11:04
          witam ponownie, to wszystko brzmi rewelacyjnie, juz nie moga się
          doczekać otwarcia !! NIwka , hmmmm, myślę że niezły wybór, chociaż
          centrum, lub okolice zagórza dla mnie byłyby rewelacyjnym
          rozwiązaniem, ale nie mozna się sugerować opinią jednej osoby !!
          więc ja się dopasuje !! prosze napisać mniej więcej od kiedy
          ruszyłby ten klubik ?? pozdrawiam, Monika
        • 5czarna Re: Zakładam klub Malucha w Sosnowcu 09.03.08, 23:03
          Ja jestem opiekunką, pracuję w państwowym żłobku, gdzie istniej kontrola pedagoga, psychologa i sanepidu. Zastanawiam się w jaki sposób jesteś w stanie wprowadzić wszystkie swoje zamierzenia. Pracuję z małymi dziećmi i wiem jak wiele jest pracy z nimi, jak ciężka jest to praca, ja sama piszę scenariusz zabaw codziennie, ale w ciągu dnia nie mam czasu na nic innego bo zajmuję się dziećmi, czasem nawet nie mam czasu na łyk herbaty. Proponujesz jakieś dzienniki a kto będzie miał czas na ich wypełnianie co? widać że nie masz zielonego pojęcia o opiece nad tak dużą ilością dzieci. Nie masz pojęcia jak się prowadzi i jak funkcjonuje taka placówka a dodatkowo proponujesz słoiczki i catering, to po prostu wstyd. Mimo wszystko życzę powodzenia!
          • kejciuszka Re: Zakładam klub Malucha w Sosnowcu 13.03.08, 19:16
            Może masz rację, że ktoś porywa się z "motyką na słońce", ale przynajmniej
            próbuje. Nie będę się wypowiadać co do Twojego doświadczenia, ponieważ pracujesz
            w żłobku i wiesz jak wszystko funkcjonuje, więc fajnie byłoby jakbyś
            podpowiedziała coś ciekawego i pomysłowego, albo po prostu uświadomiła w co się
            pakujemy.
            Jeśli chodzi o Twoją wypowiedź dotyczącą cateringu to nie zgodzę się z Tobą, że
            to wstyd!!! Ponieważ znam państwowe przedszkola, w których tak jest rozwiązana
            kwestia posiłków, nie ma kuchni jest catering i znam osobiście dwie dyrektorki
            przedszkoli, które są zadowolone z takiego rozwiązania, jest im ono na rękę. Z
            drugiej strony zastanawiam się co jest takiego strasznego w cateringu?? Przecież
            wystarczy iść do szpitala, w którym będziesz jeść "cateringowe" dania. Więc
            jeśli jednostki służby zdrowia tak funkcjonują (w tym szpitale kliniczne) to co
            w tym złego?? Jeśli chodzi o słoiczki, to też zastanawia mnie co w tym nie tak??
            Przecież większość rodziców właśnie słoiczkami karmi dzieci!
            Co do pedagoga i psychologa, to również nie spotkałam się ze żłobkiem,
            przedszkolem, czy nawet szkołą, w której psycholog bądź pedagog był w pełnym
            wymiarze godzin i siedział tam min. 8h dziennie. Jest tak, że najczęściej są 1
            lub 2 razy w tyg. po parę godz.
            Ale może u mnie w mieście są jakieś dziwne placówki oświatowe...

Tak mi się przypomniało, że jak ja chodziłam do przedszkola to nie było
            psychologów, pedagogów, ani wykwalifikowanego personelu... nie mówię już o
            jedzeniu, które było ohydne i nie do zjedzenia, a wszystko musieli zapewnić mi
            rodzice kredki, blok itp.
            Panie z przedszkola biły po łapkach i zawsze się spieszyły, co poskutkowało tym,
            że raz jak rodzice przyszli po mnie o 16.05(przedszkole czynne było do 16tej) to
            przedszkole było zamknięte! Mnie panie przedszkolanki ODSTAWILI DO SĄSIADÓW!!!!
            Po latach stwierdzam, że były pomysłowe... i dziwiły się czym moi rodzice byli
            oburzeni??
            Szczęście, że nie mam traumy! i obyłam się bez psychologa! Jakoś radzę sobie w
            życiu wink

Fakt, to było dawno... na szczęście się już wszystko zmieniło, ale proszę nie
            popadajmy ze skrajności w skrajność.

Mam nadzieję, że podzielisz się z nami cennymi uwagami!
            pozdrawiam
      • kuba631 Re: Zakładam klub Malucha w Sosnowcu 19.09.07, 19:53
        Witam!i dziękuje za odpowiedż.Na dzień dzisiejszy największym problemem
        jest,znalezienie odpowiedniego domu. Nie wiem,co powoduje ten szał na rynku,ale
        ilość dostępnych ,nadających się do tego nieruchomośći jest niewielka.Znalazłam
        bardzo ładny dom z ogródkiem-ale na Jęzorze.Wiem,że jest to prosta droga z
        Centrum,ale zawsze więcej mam, musiałoby tu dojeżdżać,niż stąd do Centrum.Jest
        jeszcze możliwość mniejszego domu,ale na Pogoni,blisko wjazdu na A-4.Codziennie
        szukam ofert,więc,jak coś będzie pewne,to zaraz to ogłoszę.A co do pytania
        dotyczącego ilości czasu spędzanego,przez maluszka w żłobku-to spieszę z
        odpowiedzią.Będzie możliwość pozostawienia maluszka na taką ilość godzin,na jaką
        sobie państwo życzycie.To w póżniejszym etapie,będzie przedstawione w cenniku,bo
        na dzień dzisiejszy,jest jeszcze nie dopracowane.To wszystko,też zależy od tego
        jaki standart iwymagania postawimy przed naszym Klubikiem.Ale na pewno wiem,że
        będą karnety godzinowe(od pon.- do pt},Abonament{od pon.-do pt.}-dla osób
        pozostawiających dziecko powyżej 5 godz..Tak jak,już wspominałam dodatkowo
        opieka nocna,przewóz dziecka,zajęcia dodatkowe.Tak więc To Państwo decydować
        będziecie o końcowej kwocie.Ale,o tym potem, na razie zmagam się,ze znalezieniem
        domu Zdaję sobie sprawę,że najlepsze byłoby Centrum albo Zagórze więc będe
        szukać nadal,chyba,że nic odpowiedniego nie znajdę,to wtedy inne
        tereny.Proszę,jeszcze o wskazywanie okolicy i dalsze pytania.
        Pozdrawiam serdecznie
        Agata

• kokosowo3 Re: Zakładam klub Malucha w Sosnowcu 26.09.07, 17:42
      Super pomysł!!! Ja jestem z Jaworzna i ok. stycznia-lutego wracam do
      pracy. Synek będzie wtedy miał 5-6 miesięcy. Proszę o informację
      jeśli coś zacznie się już dziać w związku z otwarciem żłobka
      kokosowo3@gazeta.pl Pozdrawiam i gratuluję pomysłu!!!
    • waderata Re: Zakładam klub Malucha w Sosnowcu 21.10.07, 17:19
      Witam serdecznie,
      chciałam pochwalić pomysłu i życzyć jego pomyślnej realizacji!! To coś o czym
      ja myślałam, ale teraz raczej od strony udziału w nim mojej córeczki. Jesteśmy
      ze Sroduli i już dziś zgłaszam swój akces. Proszę o szczegóły, cennik. Czy
      możliwe jest zostawienie dziecka na godzinę, dwie koło południa?( na razie) I
      gdzie będzie klub, bo nam odpowiadałaby Srodula. Pozdrawiam Agnieszka
      • kuba631 Re: Zakładam klub Malucha w Sosnowcu 23.10.07, 13:30
        Witam ponownie,chciałabym poinformować zainteresowanych rodziców,że znalazłam
        dom z ogródkiem(co nie było łatwe w tym czasie}i znajduje się blisko centrum
        Sosnowca - okolica Oś.Piastów.Miejsce jest spokojne,blisko do przystanku
        tramwajowego i autobusowego.Obecnie zabieramy się za remont,aby dostosować go do
        wymagań Sanepidu i do potrzeb naszych maluszków.Marzy mi się,aby było to miejsce
        w którym maluszki czują się kochane,mają to o czym marzy każdy malec,a także on
        ijego rodzice czują ,że jest ono tam bezpieczne.Pyta mnie pani o szczegóły i
        cennik.Proszę zerknąć na powyższe spoty.Tam krótko nakreśliłam nasze
        propozycje,a co do cennika, to proszę państwa jeszcze o chwilkę cierpliwości,bo
        na dzień dzisiejszy nie mamy jeszcze oszacowanych ostatecznych kosztów.Ale,gdy
        tylko je zamknę to umieszczę cennik na tym forum,albo wyślę go na maile.Jeżeli
        będą mieli państwo jakieś pytania,albo wątpliwości,to ja na pewno na nie
        odpowiem,a także będę na bieżąco opisywać postęp prac i przewidywany termin
        otwarcia.Myślę,że będzie to w pierwszym kwartale przyszłego roku.Proszę o
        cierpliwość,a myślę,że się opłaci.Pozdrawiam-Agata.
        • malgosia0910 Re: Zakładam klub Malucha w Sosnowcu 23.10.07, 21:23
          Dobry wieczór!!!

Witam panią bardzo serdecznie!!! Nazywam się Małgorzata Komin, obecnie jestem studentką ostatniego roku studiów pedagogicznych o specjalności pedagogika opiekuńczo-wychowawcza. Na licencjacie studiowałam pedagogikę wczesnoszkolną i wychowanie przedszkolne. Ukończyłam także Liceum Medyczne i uzyskałam tytuł: Opiekunka Dziecięca. Pisze do pani, gdyż sama po zakończeniu studiów byłam zainteresowana otworzeniem własnego mini żłobka na terenie Sosnowca. Moim marzeniem była zawsze praca z dziećmi. W toku całego swojego kształcenia, przygotowującego do pracy z dziećmi odbywałam praktyki: w Żłobku, W Domu Małego Dziecka, Przedszkolu oraz w Szkole Podstawowej. Jestem zainteresowana ewentualną pracą u Pani w żłobku lub też ewentualną współpraca (mogłabym zainwestować mały kapitał). Jeśli byłaby pani zainteresowana moją osobą, zostawiam swoje namiary: Malgorzatka1984@poczta.fm ,malgosia0910@gazeta.pl , gg: 3104261. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
    • magdak31b Re: Zakładam klub Malucha w Sosnowcu 24.10.07, 14:18
      Super pomysł. Ja jestem z Dąbrowy Górniczej i ok. lutego wracam do
      pracy.Córka będzie wtedy miała 5-6 miesięcy. Bardzo proszę o
      informację jeśli coś zacznie się dziać w związku z otwarciem żłobka -
      jestem bardzo zainteresowana Pani ofertą. Lokalizacja nie ma dla
      mnie znaczenia, natomiast ważne są dla mnie godziny otwarcia,
      ponieważ oboje z mężem dużo pracujemy. Bardzo proszę o kontakt -
      ewentualnie podaję inny e-mail: b.magda1@interia.pl
      • kuba631 Re: Zakładam klub Malucha w Sosnowcu 27.10.07, 09:36
        Witam ponownie.Nawiązując do pani listu,to godziny postaramy się tak
        dopasować,aby odpowiadały zapotrzebowaniom państwa.Zdajemy sobie sprawę,że jest
        to bardzo istotne,dlatego wstępnie ustaliłyśmy godz.7-godz. otwarcia żłobka,ale
        tak jak wspominałam,postaramy się być elastyczne ,aby nasz klubik spełniał
        pokładane w nim nadzieje.Nie wiem tylko,czy na luty zdążymy ze wszystkimi
        pracami,ale marzec jest jak najbardziej pewny.Jeżeli mają panstwo jakieś
        pytania,bądż wątpliwości-czekam na nie i postaram się na nie w miarę szybko
        odpowiadać .Pozdrawiam-Agata
    • misiaczka1978 Re: Zakładam klub Malucha w Sosnowcu 30.10.07, 17:51
      Ja bylabym zainteresowana, moja dziewuszka ma 13 miesiecy i dobrze by bylo jakby
      mogla chodzic na zajecia np typu rytmika chociaz na pol dnia. Czekam na dalsze
      informacje co do Klubu Maluszka.
      Od razu mowie ze moge zrobic strone internetowa jesli bedzie trzebasmile

Mysle ze zainteresowanie taka inicjatywa jest, trzeba tylko dobrze to rozegrac
      marketingowo. Obecnie jak wiecie jest boom urodzen wiec zlobki/przedszkola sa
      przepelnione. Ludzie szukaja czegos dla swoich dzieci niekoniecznie za 1,5 roku
      (takie sa terminy zapisow do zlobkow/przedszkola.
      Jesli chodzi o oczekiwania to mysle ze mamom zalezy przede wszystkim na zdrowiu
      i bezpieczenstwie dzieci, pozniej na zabawach ktore beda rozwijac
      wielokierunkowo np rytmika (moja Michasia uwielbia tanczyc), jest tez cos
      takiego jak cwiczenia przygotowujace do nauki czytania i pisania.
      Najwazniejsze zeby oferta byla roznorodna a juz kazdy rodzic cos dla siebie
      wybierze. Np moze byc nauka plywania dla maluchow organizowana wieczorem razem z
      rodzicami w szkole plywania (w katowicach jest taka polecana przez huggies z
      ozonowana woda)

to tyle narazie ode mnie, ale pomyslow jest duzosmile)
      jakby cos prosze pisac...moge pomoc w marketingu (projekt ulotki, strona WWW)

pozdrawiam

mama Michasi
      • kuba631 Re: Zakładam klub Malucha w Sosnowcu 01.11.07, 10:46
        Witam,bardzo dziękuję za nowe,bardzo cenne dla mnie informacje oraz za
        proponowaną pomoc.Widzę,że nam rodzicom chodzi tak naprawdę o jedno -aby nasze
        dzieci były bezpieczne, a zarazem rozwijały się prawidłowo.To myślę ,wiąże się z
        odpowiednią opieką oraz stworzeniem takich możliwości,aby rozwijać potencjał
        który posiadają.Wiem sama jakie są na naszym terenie problemy z taką
        działalnością,bo sama jestem matką czwórki dzieci i zawsze poszukiwałam
        ciekawych propozycji ,kierowanych do maluchów.Obecnie moje najmłodsze mają po
        4-5 latek, i widzę dużą szansę na to, że będą mogły też korzystać z tych
        zajeć.Dlatego,zależy mi na tym,aby były one zróżnicowane,a zarazem prowadzone
        przez osoby profesjonalne.Na pewno będą to zajęcia ruchowe{ rytmika,elementy
        tańca,a może też dla starszych taniec},zajęcia plastyczne,muzyczne,zajęcia
        poświęcone czytaniu baśni i bajek,teatrzyki,imprezy tematyczne i okolicznościowe
        i.t.p.Myślę,że oferta może być interesująca,a poszerzana o propozycje
        rodziców.Dziękuję za zainteresowanie.Czekam na dalsze.Agata
          • kuba631 Re: Zakładam klub Malucha w Sosnowcu 14.11.07, 14:10
            Witam,jeśli tylko jest taka potrzeba,to jak najbardziej.Domowy 0-32 290-00-15
            ,0-604-472-570.Póki co pozdrawiam i informuję,że remont się zaczyna ,i teraz
            tylko czekać na zakończenie,i odbiór.Wcześniej pojawi się strona internetowa ,ze
            wszystkimi informacjami dotyczących naszego Klubiku;jak również ze szczegółowym
            cennikiem ,proponowanymi zajęciami i atrakcjami a także z malutką niespodzianką
            jaka może czekać rodziców u nas.Pozdrawiam serdecznie.Agata
    • sylwia_1212 Re: Zakładam klub Malucha w Sosnowcu 05.12.07, 10:38
      witam Pani Agatko, ja również jestem zainteresowana, mój synek za
      tydzień skończy roczek, od dłuższego czasu już poszukuje
      bezskutecznie złobka dla mojego maluszka, mieszkamy w Jaworznie a
      pracuje w Katowicach więc mam po drodze, czekam z niecierpliwością
      na dalsze informacje
      • kuba631 Re: Zakładam klub Malucha w Sosnowcu 05.12.07, 20:19
        Witam wszystkich,na dzień dzisiejszy pragnę poinformować,że po trudach zdobycia
        odpowiedniego domu,remont ruszył pełną parą,a ja jeżeli nie zaistnieją
        nieprzewidziane sytuacje,planuję otworzyć Klubik w okolicach marca.To co mnie
        bardzo cieszy ,to bardzo dobra kadra jaka już się kształtuje,nasze plany i
        zamierzenia.Myślę,że naprawdę może być to bardzo dobre miejsce dla maluszków,a
        pomysłów coraz to lepszych nam nie brakuje.Na początku roku opracujemy stronę
        internetową i myślę ,ze po przedstawieniu pełnej oferty ,rozpoczniemy
        zapisy.Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.Agata.
    • agnieszkagosia Re: Zakładam klub Malucha w Sosnowcu 31.12.07, 15:51
      Witam

Jestem absolwentką psychologii i filologii polskiej. Mam doświadczenie w pracy z dziećmi - pracuję w
      PPP w Bytomiu oraz w przedszkolu w Rudzie Śląskiej. Ukończyłam
      kursy z zakresu terapii zaburzeń lękowych oraz problemów
      emocjonalnych dzieci. Obecnie uczestniczę w 4,5 letnim kursie
      psychoterapii PTP.
      Zwracam się z zapytaniem czy biorą Państwo pod uwagę współpracę
      Państwa Klubu Malucha z psychologiem?
      Lubię dzieci, mam doświadczenie w pracy z Nimi. Byłabym
      zainteresowana współpracą z placówką zajmującą się opieką oraz
      stymulacją rozwoju dzieci

gdyby to było możliwe to prosiłabym o podanie adresu mailowego, na który można pisać - portal gazeta.pl podaje, że nie można wysłać maila na adres kuba631

z poważaniem
      Ewa
      • kuba631 Re: Zakładam klub Malucha w Sosnowcu 01.02.08, 02:48
        Witam ponownie, dawno nie robiłam żadnych wpisów , dotyczących
        zaplanowanej działalności.Otóż zamierzam poinformować wszystkich
        zainteresowanych , że remont przebiega prawidłowo , może dla mnie
        zbyt wolno ,ale jeśli chcemy , aby nasz domek dla maluszków spełniał
        nasze i innych wymagania , to musimy jeszcze chwilkę poczekać.Cały
        problem ma związek z dostosowaniem zaplecza kuchennego do wymagań
        Sanepidu.Ale wszystko jest na dobrej drodze , i sądzę , że na
        początku kwietnia zaczniemy przyjmować pierwsze maluszki , a
        oficjalne otwarcie przewidujemy na miesiąc maj.Chciałabym też
        poinformować , że nasz Klubik - jako pierwszy w Sosnowcu i na naszym
        terenie , będzie prowadził naukę j.angielskiego dla dzieci już od 6
        m.ż do 6 lat ,nowatorską metodą- łączącą muzykę , taniec ,zabawę z
        instrumentami muzycznymi i oczywiście wszystko w języku
        angielskim.Szerzej o tym i o innych proponowanych zajęciach już na
        stronie internetowej , która - tak jak już wcześniej informowała
        mama Michasi , ukaże się wkrótce .Jeżeli tylko ukaże się strona z
        wszystkimi informacjami , będzie oficjalna możliwość zapisów do Mini-
        Żłobka ,lub na zajęcia dodatkowe.Proszę jeszcze o chwilkę
        cierpliwości. Pozdrawiam. Agata Marszałek
          • domish Re: Zakładam klub Malucha w Sosnowcu 19.02.08, 10:11
            witajcie, sledze na biezaco informacje o Klubiku z ciekawoscia,
            jestem z sosnowca i chcialabym mojego synka poslac na zajecia do
            takeigo klubiku, pewnie bedzie sie to odbywalo stopniowo..smile
            czytalam rowniez troche informacji o innych tego typu klubikach w
            polsce, i trafialm na taka ciekawa informacje, ze jeden z klubikow
            ma zalozony monitoring, i kazdy rodzic moze przez odpowiednia
            stronke zalogowac sie i podejrzec co sie dzieje w klubiku - mysle ze
            to jest swietna sprawa, kazda mama zeby sie nie stresowac,
            zostawiajac swoj skarb w zlobku chcialaby wiedziec co porabia,
            zwlaszcza przeciez poczatki sa ciezkie....dla mamysmile taka moja
            sugestiia dla Pani Agaty organizujacej ten klubik, tak naprawde nie
            wymaga to wiele, kwestia kamerki internetowej i odpowiedniej
            organizacji strony www smile
            i czekam na dalsze informacje co z klubikiem i wiecej info co do
            cen, warunkow itd smile i stronka interentowa smile)
            pozdrawiam serdecznie!!
            • kuba631 Re: Zakładam klub Malucha w Sosnowcu 19.02.08, 12:35
              Witam, w odpowiedzi na Pani sugestię dotyczącą kamer internetowych,
              to chcę poinformować , że taką kwestię biorę pod uwagę .W związku z
              prowadzonym całościowym remontem domu , zmieniana jest też
              elektryka.Montujemy nową instalację - typowo pod dzieci( kontakty na
              1.50,oznaczone wyjścia ewakuacyjne , alarm , czujniki dymu )i
              montujemy kamerki internetowe w każdym pomieszczeniu .Ale jak to
              będzie potem w realzacji , to pozostawiam fachowcom.Ja ze swej
              strony i w miarę swoich możliwości ,staram się zapewnić najlepsze
              warunki dla naszych dzieci .Może na samym początku , nie wszystko
              będzie "zapięte na ostatni guzik " , ale liczę , że przez okres
              wakacyjny dokończymy wszystko .Ale proszę się nie martwić , to o
              czym myślę to nie jest wnętrze i wyposażenie Klubiku ( choć na
              pewną część zabawek i sprzętu , będziemy musieli poczekać do
              lipca ) , ale zagospodarowanie terenu wokół domu . Ale najważniejsza
              część planu już jest- czyli kochający dzieci i zarazem fachowy
              personel.Stronka jest już w trakcie prac.Myślę , że do końca lutegp
              powinna być.
              Pozdrawiam i jeśli są pytania , proszę pytać.
              Agata Marszałek
              • kuniczynka Re: Zakładam klub Malucha w Sosnowcu 23.02.08, 13:02
                Pani Agato, probowalam sie z pania skontaktowac mailowo, ale niestety nie
                odpowiada pani na maile. Prosze w takim razie o podanie jakiejs innej formy
                kontaktu. Klubem malucha jestem wyjatkowo zainteresowana i jezeli istnieje
                mozliwosc "zaklepania" miejsca dla mojej 9cio miesiecznej corci to byloby
                fantastycznie.

Pozdrawiam i prosze o kontakt.
              • aniaff Re: Zakładam klub Malucha w Sosnowcu 23.02.08, 18:31
                Witam Pani Agato!
                Chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej na temat klubu malucha.
                Mam mój synek skończył 4 miesiące i chciałabym go zapisać do zakładanego przez
                Panią żłobkasmile
                Interesuje mnie przede wszystkim dokładna lokalizacja, wysokość opłat, kiedy
                nalezy zapisać maluszka oraz czy istnieje mozliwość obejrzenia lokalu, bo pewnie
                kazda mama bedzie chciała zobaczyć miejsce w którym będzie przebywało jej dziecko.
                Z niecierpliwością czekam również na uruchomienie strony interntowej.
                Pozdrawiam serdecznie
                Ania mama Filipasmile
      • misiaczka1978 Re: Zakładam klub Malucha w Sosnowcu 08.03.08, 17:43
        Witam serdecznie,

odpowiem troszke za Pania Agate- bo wiem ze ma teraz duzo zalatwiania z Klubikiem.
        Dlaczego mowie Ja?- dlatego ze robie strone WWW dla Klubu Maluszka.
        Adres stronki podamy najdalej za 2 tygodnie- dogrywamy wlasnie tresci stron
        informacyjnych zeby stronka jak najlepiej odpowiadala na pytania Mam.
        Poniewaz ja tez jestem zainteresowana wyslaniem mojej corki do Klubu Pani Agaty
        wiec wiem co mamy zainteresuje najbardziej.

Bedzie mozliwosc odwiedzenia Klubiku na tzw. "Dniach otwartych"- wszystko
        dokladnie podamy na stronie.
        Adres mailowy spod ktorego odpowiada pani Agata to :agamar@hoga.pl

Wiem ze wszyscy sie niecierpliwia ale naprawde warto poczekac jeszcze chwilke i
        bedzie wiadomo wszystko na temat Klubiku.

pozdrawiam serdecznie

Iwona- Mama Michasi
        • kuba631 Re: Zakładam klub Malucha w Sosnowcu 09.03.08, 08:31
          Witam wszystich rodziców,
          Dziękuję mamie Michasi za wsparcie tu na forum , ale chcę do tego
          dodać , że państwa pytania nigdy nie pozostają bez
          odpowiedzi .Zdarza się , że odpowiedzi nie udzielam w tym samym
          dniu , ale zawsze ona do pańtwa dociera . Tak się składa , że
          próbowałam na dwa ostatnie posty udzielić wyczerpujących wyjaśnień ,
          ale nie dotarły one do zainteresowanych Dlatego proszę , aby pytania
          szczegółowe kierować na mój adres mailowy.Na koniec jedna gorsza
          wiadomość Otwarcie oficjalne Klubu z przyczyn formalnych ,
          przesunie się na pierwsze dni maja .Może uda się rozpocząć
          przyjęcia maluszków troszkę wcześniej , ale najwcześniej może to być
          połowa kwietnia.Tym lekko optymistycznym akcentem zakończę
          Proszę o cierpliwość i wyrozumiałość

Pozdrawiam
          Agata Marszałek
            • kuba631 Re: Zakładam klub Malucha w Sosnowcu 09.03.08, 16:58
              Witam ponownie,
              Zapisy rozpoczną się w momencie pojawienia się strony internetowej ,
              bo jedynie wtedy , po zapoznaniu się z pełną ofertą , będziecie
              państwo pewni podjętej decyzji, a zarazem wyboru najbardziej
              odpowiadającego wariantu godzinowego jak i cenowego.Zapisywać będzie
              można maluszka telefonicznie lub mailowo , natomiast miejsce będzie
              zarezerwowane po wpłacie wpisowego.Co do ilości miejsc :
              przewidujemy od 10-15 maluszków do 2,5 roku życia, i dwie małe
              grupy dzieci 2,5 4 i 4- 5 roku życia w ramach zajęć 4-5 godzinnych
              przedszkolnych. Warunki lokalowe są bardzo dobre , duża sala
              zabaw , dwa pokoje do odpoczynku ( niemowlaczki i maluszki osobno}
              duża sala do zajęć dodatkowych.Myślę
              że warunki będą spełniać państwa oczekiwania, ale jeszcze
              chwilka.Przed zapisaniem dziecka ,będzie możliwość obejrzenia
              lokalu , aby mogli być państwo pewni dokonania odpowiedniego wyboru.
              Pozdrawiam.
              Agata Marszałek
              • kuba631 Re: Zakładam klub Malucha w Sosnowcu 14.03.08, 10:31
                Witam,
                Dzisiaj rano zauważyłam post 5.czarna z 9.03.Muszę odpowiedzieć tej
                Pani , że nie rozumiem jej wypowiedzi . Przecież otwierając takie
                miejsce nie stanowię dla niej żadnego zagrożenia , bo nie jestem jej
                bezpośrednią konkurencją.Napewno ilość dzieci w Pani żłobku nie
                ulegnie zmniejszeniu ( a z tonu wypowiedzi wnioskuję , że ,jest Pani
                zbyt przepracowana ) bo zapotrzebowanie jest duże,płaca pani
                również nie ulegnie pogorszeniu ,więc skąd tyle wrogości ? Pisze
                Pani , że powinnam się wstydzić ,że nie mam zielonego pojęcia o
                takiej działalności ,że to co próbuję stworzyć jest wręcz naganne .
                Odpowiem Pani że nie muszę się niczego wstydzić ! To co robię ,
                staram się robić legalnie , rzetelnie , jak najbardziej pod dzieci i
                zdziwi to Panią , ale własnie próbuję to robić zgodnie z
                obowiązującymi normami.Pisze pani , że propozycja słoiczków i
                cateringu to wstyd. Otóż nie czytała pani chyba wszystkiego do
                końca , gdzie wyrażnie zaznaczam , że wynikające opóżnienia w
                otwarciu mają związek z podjęciem działań w kierunku uruchomienia
                żywienia na miejscu, zgodnie z wymaganiami Sanepidu.A słoiczki ?
                Chyba nie ma Pani dzieci , albo najwyżej jedno , i to Panią mogę
                posądzić o brak doświadczenia, bo są maluszki , które tylko
                preferują takie jedzenie i nie ma to nic wspólnego ze sposobem
                wychowania , tylko z ich upodobaniami żywieniowymi.I trzeba to
                uszanować i akceptować ! co do cateringu ? ja też uważam , że
                najlepsza jest własna kuchnia , ale w naszym kraju nie ma jeszcze
                takich rozwiązań , aby ułatwiały prowadzenie takiego Klubu Malucha,
                co np. w Angli jest bardzo rozpowszechnione.Ułatwia , to wielu
                matkom powrót do pracy , dzieciom możliwośc wszechstronego rozwoju w
                grupie .A wracając do cateringu ? Moja znajoma oddaje dziecko do
                żłobka w pobliskim mieście i co? Żłobek dobudowany do szkoły , zero
                placu zabaw , i catering .Widać ,że w publicznych placówkach można ,
                prywatnym - nie jest mile widziane.Pisze pani , że w waszej
                placówce jest kontrola pedagoga ,psychologa , Sanepidu. Nie wiem ,
                czy pani wie , ale nie mogę na forum opisywać ofert naszego Klubu ,
                ale odniosę się do tego U was te osoby kontolują placówkę , u mnie
                będą na etacie z wyjątkiem Pani z Sanepidu , ale ona napewno będzie
                stałym gościem.Zarzuca mi Pani brak doświadczenia i brak rozeznania
                co do funkcjonowania żłobka .A przecież , nie wie Pani kim ja
                jestem ? i jakie jest moje doświadczenie? więc dlaczego atak z
                marszu ? Nawet gdybym , go nie miała to będą go miały osoby
                pracujące , a najlepszym recenzentem będą dzieci i ich rodzice.Na
                koniec powiem pani , że można być niewiadomo kim , ale jak się nie
                jest matką i nie sprawia przyjemności i radości przebywanie z
                dzieckiem ,to rzeczywiście nie ma sensu bawić się w taką
                działalność , bo rozpoczęcie jej to same problemy, i ataki od osoby
                pracującej właśnie z dziećmi.
                Pozdrawiam
                Agata Marszałek
    • maja-maj Re: Zakładam klub Malucha w Sosnowcu 27.03.08, 13:15
      Witam , mam podobny pomysł w Poznaniu. Mam dość traktowania mnie - matki jako
      petenta proszącego o przyjęcie dziecka, nie możności bycia z nim w czasie
      adaptacji itd. Jeśli masz jakieś pomysły do podzielenia się podaję maila -
      chętnie podyskutuję na ten temat bliżej. annamajchrzak78@o2.pl
    • misiaczka1978 Re: Zakładam klub Malucha w Sosnowcu 10.04.08, 22:13
      Kochane Mamy,

stronka jest juz na ukonczeniu..do niedzieli 13 kwietnia ruszy..przepraszamy za opoznienia ale chcemy zeby zawarte tam informacje byly w miare wyczerpujaca odpowiedzia na pytania jakie zadaje sobie mama pragnąca posłac pocieche do zlobka/przedszkola albo zapisac na zajecia weekendowe.

Prosze o kilka dni cierpliwosci i obiecuje ze bedzie wartosmile)

pozdrawiam

Iwona
      mama niesfornej, pełnej energii Michasi
      • kuba631 Re: Zakładam klub Malucha w Sosnowcu 19.04.08, 22:07
        Witam wszystich,
        Chciałam poinformować zainteresowanych, że wszelkich informacji
        można się dowiedzieć z naszej stony www.elfik.pl , która dzisiaj
        jest już dostępna.
        Zarazem składam tutaj podziękowania mamie Michasi - Pani Iwonce za
        jej profesjonalizm , cierpliwość i wielki wkład pracy jaki włożyła ,
        aby dzisiaj można już było wszystko spokojnie zobaczyć , co
        szykujemy dla naszych maluszków.
        Na stronie nie podajemy terminu otwarcia, bo z przyczyn które nie
        zależą ode mnie , prace jeszcze trwają.Osoba odpowiedzialna za
        remont zachowała się nieodpowiedzialnie , zerwała umowę , bez
        powiadamiania mnie wcześniej.Ale idziemy do przodu.Pierwsze dzieci ,
        planujemy przyjmować od 12.05 ale jak wszystko dobrze pójdzie to
        może nawet od 5.05. Dni otwarte planujemy w okolicy 1.06 .Ale o
        tym poinformujemy na naszej stronie. Wcześniej rodzice będą mogli
        przyjść , porozmawiać osobiście z opiekunkami , zobaczyć nasz
        dom .Ale bardzo proszę jeszcze o chwilkę cierpliwości.
        Pozdrawiam
        Agata Marszałek
        • misiaczka1978 Re: Zakładam klub Malucha w Sosnowcu 20.04.08, 15:11
          Potwierdzam, że strona już jest na serwerze Elfikasmile
          Zapraszamy do zapoznania sie z ofertą. Myślę że każda mama znajdzie atrakcyjne
          zajęcia dla swojego dziecka. Mogą to być zajęcia weekendowe albo w tygodniu w
          ramach żłobka albo przedszkola. Dodatkowo wszytskie opcje sa elastyczne czasowo.

Ja juz wybrałam dla mojej córkismile

pozdrawiam

Iwona
          • kuba631 Re:Centrum Zabawy i Rozwoju ,,Elfik" Sosnowiec 17.06.08, 21:29
            Witam wszystich rodziców !!
            Jesteśmy już po dniach otwartych , po pierwszych dwóch tygodniach
            pracy z dziećmi. Placówka działa , wszystko zaczyna nabierać
            rumieńców. W okresie wakacyjnym zapraszamy na letnie zajęcia
            dodatkowe, zabawę z angielskim przy muzyce i rytmice i wiele innych
            ciekawych zabaw i form spędzania wolnego czasu.Jeżeli: mamo! tato!
            masz ochotę zajrzeć do nas ! proszę o kontakt agamar@hoga.pl Podam
            wówczas więcej szczegółów.Pozdrawiam.Agata Marszałek
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka