Dodaj do ulubionych

położenie pośladkowe czyli po wizycie...

06.04.05, 14:23
ciesze sie ze u was wszystko ok smile))))))

u nas tez po wizycie

wszystko pieknie, wyniki super
mlody ma wszystkie wymiary takie same 33w1d co rzadko sie zdarza i jest
tydzien straszy. wazy 2350g.
niestety lezy posladkowo, troche sie przerazilam bo caly czas byl glowa w
dol, no coz pozostaje wierzyc ze jeszcze ma dosc miejsca aby sie odwrocic.
niestety prawo w polsce nie widzi wskazan do cesarki przy takim polozeniu i
jesli sie nie odkreci to bedziemy cos kombinowac, zeby mi ktos "wynalazł"
wskazania zdrowotne do cc, bo porod posladkowy moze byc niebezpieczny. przy
okazji mam pytanko czy ktoras tak rodziła?????? albo kombinowala wskazanie do
cc?????
waga jednak +11 kg czyli znow 2kg/msc. gin sie smial ze moja ciza przebiega
wzorowo. aaaaaaa i szyjka ciagle powyzej 3 cm czyli jeszcze 3 tyg spokojnie
da rade, wiec szew mnie ominał smile))))))))))))
nastepna wizyta za 3 tyg, mam jeszcze zrobic KTG, i swieze wyniki moczu, WR i
proby watrobowe.
remont mieszkanka ruszul pełną para, niestety dzis byla przymusowa przerwa bo
zadzwolnili do nasd z milicza ze wlaczyli wode i nasz domek letniskowy plywa,
okazalo sie ze zima poszedl zawor i trzeba go bylo wymienic. na szczescie
zalalo tylko podloge smile)))))))) reszat suchutka.
nastroj tez supersmile)))))) z damianem brykamy na podworku, alez jest
piekniesmile))))
jeszcze tylko 3 tygodnie i trzeba bedzie myslec o porodzie. rany ale tez czas
leci ...............

buziaczki dla wszystkich
Obserwuj wątek
    • strzala04 Re: położenie pośladkowe czyli po wizycie... 06.04.05, 16:58
      Cieszę si, że masz takiego dużego i zdrowego chłopasmile Na temat położenia
      pośladkowego niewiele mogę doradzić, jedynie to że w prasie przeczytałam, że
      dziecko nawet w ostatnich dniach ciąży może sobie zmienić pozycję na bardziej
      dogodną dla niegosmile Nie trać więc nadziei.
      Czy już za 3 tygodnie zaczniesz przygotowywać się do porodu? To znaczy co?
      Pakowanie torby do szpitala i takie tam?
      Ja szczerze mówiąc to niewiele kupiłam i chyba zacznę na poważnie rozglądać się
      a to za pieluchami, a to za majtkami poporodowymi, a to za wkładkami itd.
      U mnie terminem jest końcówka czerwca, więc może jeszcze za wcześnie...
      Moja rodzina jest taka ostrożna i przesądna. Trochę mnie to wytrąca z równowagi.
      Każą czekać z przygotowaniami do ostatniej chwili. Sama nie wiem co lepsze...
      • ewucha28 Re: położenie pośladkowe czyli po wizycie... 06.04.05, 18:17
        lolo w wielki piątek byłamu u gina i moja Zosia ułozona była głową do
        dołu,wczoraj byłam na usg konsultacyjnym i okazało sie że Zosia siedzi
        sobie,gadałam z lekarzem mowił ze ok 36 tc dzidzia przybiera pozycje do
        porodu,czyli jeszcze ma czas wink)))))))
        • lolo09 Re: położenie pośladkowe czyli po wizycie... 06.04.05, 19:13
          no to super smile))))))
          czytalam juz na ciza i porod ze nawet na dzien przed porodem sie przekrecaja,
          po prostu dzidzie wiedza co do nich nalezy

          a jesli chodzi o przygotowania to ja mam termin na 30 maj a dzis u majowek
          zaczela rodzic dziewczyna z terminem na 5 maj. skoro 36 tydzien zaczety a
          dzidzi sie spieszyc to moze byc juz. ja przeprowadzam sie 30 kwietnia do nowego
          domku. to bedzie 36 tydzien. wiec od razu ustawiam lozeczko, popioere ciuszki i
          spakuje torbe, a ptem bede sobie spokojnie czekac .............
    • martucha1 Re: położenie pośladkowe czyli po wizycie... 07.04.05, 10:13
      Po pierwsze w wiekszosci szpitali (przynajmniej w Warszawie) polozenie
      posladkowe jest wskazaniem do cc.
      Ze mna (na Starynkiweicza) nikt nawet nie dyskutowal na ten temat smile.
      Zapytaj jak to jest w szpitalu, w ktorym planujesz rodzic.
      Po drugie masz jeszcze szanse, ze maluch sie przekreci. Moja ginka opowiadala
      mi, ze zdarzaylo jej sie, ze maluch jej pacejntki obrocil sie w windzie podczas
      zjazdu na parter na blok operacyjny w 39 tc.
      pozdrawiam serdecznie
      Marta
    • hayet Re: położenie pośladkowe czyli po wizycie... 07.04.05, 10:58
      Jesli chodzi o polozenie posladkowe, to moja mala tez tak lezala ostatnil sie
      troche przesunela, ale i tak nie lezala dobrze glowka w dol, raczej bokiem.
      Jeszcze maja troche miejsca, zeby sie dobrze ulozyc, wiec jest ok.
      POza tym, ja sma jak sie rodzilam to bylam ulozona posladkowo...mama teraz
      mowi, ze chyba dlatego mam wszystko w d... :o) Rodzilam mnie 23 lata temu,
      porod przebiegl bardzo szybko i bez powiklan Bole nie byly strasznie dokuczliwe
      (nie bylo znieczulenia), ja tez nie narobilam duzych szkod u mamy smile
      Jestem zdrowa, nic mi nie uszkodzili, wiec nie bedzie tak zle.
      Swoja droga tez jestem ciekawa jak teraz moja mala sie ulozyla. Za tydzien
      idena USG i mam wizyte, wiec zobaczymy.
      • romilka Re: położenie pośladkowe czyli po wizycie... 07.04.05, 11:22
        U mnie tez narazie ulozenie posladkowe chociaz jak czuje kopniaki w roznych
        dziwnych miejscach to juz sama nie wiem jak ten brzdac lezysmileTermin mam dopiero
        na okolo 18-23 czerwca,ttroszke ten termin sie zmienia ale mysle ze wtych
        dniach uda mi sie urodzic!!Pozdrawiam!

        Romi-Dzidzia
    • mamalgosia Re: położenie pośladkowe czyli po wizycie... 07.04.05, 12:28
      Mojej bratowej synek obrócił się dopiero dwa tygodnie przed porodem, nie wiem,
      jak to zrobił, bo był wielki, ale jakoś zrobił. Z kolei jednej z moich koleżanek
      lekarz obrócił w brzuchu dziecko - jakoś je chwycił i jednym ruchem obrócił.
      Ale gdy byłam w spzitalu, to jedna babka miała cc tylko dlatego, że dziecko było
      w położeniu posladkowym do końca - tylko to było wskazaniem
      • hayet Re: położenie pośladkowe czyli po wizycie... 07.04.05, 12:41
        Lekrarka, ktora robila mi usg, na ktorym corka byla ulozona posladkowo tez
        powiedziala, ze zazwyczaj jest cc przy takim ulozeniu. Natomiast moj gin,
        stwierdzil, ze to zalezy, nie zawsze jest to stosowane.
        • lolo09 dzieki 07.04.05, 20:59
          dzieki za wsparcie
          niestety polozenie posladkowe to tylko wskazanie do cc przy 1 porodzie
          przy kolejnych niestety nie
          ale dzis sie mlody okropnie rozpychal wiec jeszcze ma miejsce na obroty (mam
          nadzieje)smile))))))))
          • martucha1 Re: dzieki 07.04.05, 22:45
            Hej!
            Na ostatniej wizycie moja druga cora byla ulozona posladkowo i ginka
            powiedziala, ze jezeli mala sie uprze to trzeba bedzie ciac. Byc moze jest to
            zwiazane z tym, ze pierwsze bylo cc ale zapytam na nastepnej wizycie.
            Poza tym z tego co pamietam bylo jeszcze kilka warunkow, ktore musialy byc
            spelnione, by rodzic w ten sposob (miedzy innymi wielkosc dziecka, szerokosc
            miednicy, nie moglo byc okrecone pepowina itd.)
            Na szczescie mamy jeszcze duzo czasu smile))
            pozdrawiam
            Marta
            • sgosia5 Re: dzieki 07.04.05, 22:58
              Dziś na forum Szpitale był taki wątek forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?
              f=588&w=21984365&wv.x=1&a=22165970 , poczytajcie! Okazuje się, że w W-wie wcale
              nie są tacy chętni do cc w podobnych przypadkach...
              • sgosia5 Re: dzieki 07.04.05, 23:00
                Jeszcze raz: forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?
                f=588&w=21984365&wv.x=1&a=22165970
                • sgosia5 Re: dzieki 07.04.05, 23:01
                  Znowu coś nie weszło:
                  forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=588&w=21984365&wv.x=1&a=22165970
                  sorry...
    • hayet Re: położenie pośladkowe czyli po wizycie... 13.04.05, 10:34
      wczoraj bylam na USg.
      Potwierdzilo sie, ze bedzie dziewczynka. tak nogi "rozwalila", ze wwzystko bylo
      dobrze widac, az ginka zrobila pierwsze zdjecie pornograficzne. surprised).
      Ulozona jest narazie dobrze, glowka w dol, twarza jest odrwocona na kregoslupa,
      wiec znowu jak bym chciala USG 3D to by nic nie bylo ciekawego widac.
      Wazy juz 1517g., BPD 78 mm, a FL 57 mm - ginka stwierdzila, ze srednia
      europejska.
      Wszystko na szczescie jest w porzadku, serducho zdrowe, dwie nerki i budowa
      czaszki tez dobra.

      Natomiast jesli chodzi o wyniki krwi...nie bardzo kojarze te symbole, ale mam 3
      pozycje za niskie i chyba wszystko wskazuje na to, ze bede brala zelazo, bo sa
      to krwini biale i czerwone.
      Wszystko sie wyjasni po dzisiejszej wizycie.
      • hayet Re: położenie pośladkowe czyli po wizycie... 14.04.05, 09:39
        Okazalo sie, ze za duzo pije wody , od tego puchna mi stopy i dlonie. Musze
        ograniczyc napoje, wiecej sikac i jak tylko mam okazje to lezec. Lezec nie moge
        na wznak, zeby nie doszlo do niedotlenienia dziecka, wiec pozostaje mi tylko
        jeden bok - lewy, bo na prrawym corcia mi nie pozwala lezec bo od razy kopie.
        Musze przyznac, ze coraz gorzej jest mi znalezc dobra pozycje do spania.
        dizisaj sie naprawde umeczylam. Na szczescie poza tym wszystko jest w porzadku.
    • koleandra Re: położenie pośladkowe czyli po wizycie... 15.04.05, 14:54
      Właśnie ja też od gina wracam. Tydzień 30, dzieciak waży 1800 gram i wszystko z
      nim w porządku. Bardzo się bałam ostatnio o moją szyjkę bo tych skórczy było
      dużo a tu sie okazuje, że nic się nie dzieje, szyjka długa i zamknięta tyle, że
      dziecko jest dość nisko.
      Siedzi dran na tyłku! Lekarz już mnie porodem posladkowym postraszył na co ja
      mu odpowiedziałam, że się dziecko na pewno odwróci smile ale jestem optymistka!
      Sam niech sobie posladkowo rodzi a ja z moim chłopakiem przez brzuchal w
      odpowiednim czasie pogadam i on się na pewno odwróci wink
      Przytyłam 10 kilo, może nie będzie tak źle...
      • lolo09 Re: położenie pośladkowe czyli po wizycie... 15.04.05, 19:26
        no to trzymam kciuki za obrot smile))))))
    • elza78 Re: położenie pośladkowe czyli po wizycie... 21.04.05, 14:15
      widzisz lolo, my w tej samej sytuacji z tym ze nas na 70% w takim wypadku czeka
      cesarka sad
      coz...
      wskazanie to wskazanie, nie ma co ryzykowac w koncu smile
      moze sie jeszcze obroci...
      • koleandra Re: położenie pośladkowe czyli po wizycie... 21.04.05, 14:45
        Każde źródko co innego gada...
        Gdzieś przeczytałam kiedyś, że dziecko w 7 miesiącu się powinno już odwrócić a
        dziś wyczytałam, że najczęściej jest to 32-36 tydzień.
        Wszystko się już niedługo wyjaśni...
        Sama już nie wiem co lepsze... cc? czy posladkowy? dla dziecka chyba jednak cc
        bo nic mu nie grozi wtedy, żadne niedotlenienie. Uczepię się lekarza i nie
        wyjdę z gabinetu jak mi dokładnie wszystkiego nie wyjaśni.
        Mamy jeszcze czas... mamy czas... muszę to sobie powtarzać bo ostatnio nic nie
        robię tylko myslę o tym codziennie.
        • elza78 Re: położenie pośladkowe czyli po wizycie... 21.04.05, 15:11
          nie no moj gin mi dzis powiedzial ze maly ma 30% szans na odwrocenie i za 3
          tygodnie do kontroli mam przyjsc, jak sie nie obroci, to niestety...
          mala szansa... w sumie nie ma co, dziecko coraz wieksze jest i coraz trudniej
          mu sie przemieszczac w brzuchu... a w 6 miesiacu mial polozenbie glowkowe...
          tylko za bardzo fikal smile
          • lolo09 Re: położenie pośladkowe czyli po wizycie... 21.04.05, 16:49
            ja tez juz fisiuje na tym punkcie, swiece latarka , robie koci grzbiet i za nic
            nie moge mlodego namierzyc, raz kopie po zebrach, raz na dole a raz po srodku.
            koszmar jeden. maz nawet byl przejazdem przez czestochowe i poszedl sie
            pomodlic o obrot i szczesliwy porod.
            na szczescie za 5 dni wizyta, a i doksztalcilam sie troche i obrot moze sie
            dokonac naewt pare godzin przed porodem.
            ale wiecie co wam powiem, dla mnie polozenie posldkowe to tragedia, a co maja
            powiedziec mamusie ktore kazdego dnia drza o swoje skarby bo sa zagrozone????
            bedzie dobrze bo byc musi, choc na razie marze tylko o tym aby mlody wyladowal
            glowa w dol smile)))))))))(nie wyobrazam sobie porodu kiedy glowka sciska pepowine
            przy wyjsciu, bo w polozeniu glowkowym wychodzi pierwsza i juz)
            • renia73 Re: położenie pośladkowe czyli po wizycie... 22.04.05, 14:13
              Witam w klubie!!! Z tym odwracaniem bywa róznie... Wszystko zalezy jak duze
              jest dziecko, czy jest duzo wód plodowych i czy dziecko jest aktywne.
              Piec lat temu mialam cesarke bo polozenie było miednicowe plus małowodzie i
              teraz tez glowa jest na gorze. Mam co prawda jeszcze co najmniej 5 tygodni do
              porodu ale cesarke biore powaznie pod uwagę.
              Wczoraj byłam u gina i dowiedzialam sie ze nie powinnam rodzic dolem, bo jestem
              po cc, ale w szpitalach jest róznie. Przewaznie jest przynajmniej próba porodu
              naturalnego...
              Najgorsza jest ta niepwenosc wiec na wszelki wypadek szukam lekarza w Wawie o
              sprecyzowanych pogladach, ktory pracuje w szpitalu, bo moj dotychczasowy lekarz
              prowadzacy ma tylko gabinet...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka