Dodaj do ulubionych

Wprowadzanie nowych pokarmów

30.05.07, 08:32
Niedługo chciałabym zacząć wprowadzać Ani coś poza mleczkiem. Myślałam zacząc
od soczku, potem jabłuszko i zupka. Jak to jest u Was? Może macie namiar
(najlepiej na jakąś stronkę) gdzie jest to opisane? Z tego co wiem to
wprowadza się jeden produkt na dzień i po trochu. Właściwie to tak się
zastanawiam, jak już się dziecko przyzwyczai to wiadomo soczek i zupka
codziennie a deser (np. jabłko) to też codziennie? A kiedy kaszki, takie na
mleku?
Obserwuj wątek
    • olazur Re: Wprowadzanie nowych pokarmów 30.05.07, 08:57
      Asia będzie miała 4 miesiące za półtora tygodnia i już zaczęłam jej urozmaicać
      menu. Do tej pory piła tylko mleko z piersi, herbatki Hippa z koperku albo z
      rumianku.
      Przedwczoraj dałam jej herbatkę też Hippa malinową z dziką różą, a wczoraj
      soczek bobovity winogronowy z koperkiem i rumiankiem. Soczku dałam jej tylko na
      spróbowanie, a jak w butelce było pusto to zaczęła płakać że tak mało. Te dwie
      nowości bardzo jej smakowały i czuje się po nich dobrze. Dziś może spróbuje
      jakiś inny soczek dla dzieci po 4.miesiącu.
      Myślę, że będę jej dawać jeden soczek dziennie, później jakąś kaszke przed
      snem, w południe może zupke jarzynową albo coś podobnego i deserek. A co na
      śniadanko będzie dawać bobaskom?
    • furetti Re: Wprowadzanie nowych pokarmów 30.05.07, 13:00
      Moja Hania za mało przybierała na wadze i na polecenie pediatry już od trzech
      tygodni jemy inne jedzonko - pijemy soczki, jemy kaszkę na mleku (polecam
      kaszkę kukurydziano ryżową z probiotykami Bifidus z nestle - jest naprawdę
      super, Hania wcina az miło patrzeć a jako nieliczna nie zawiera cukru), Sinlac
      oraz zupki (na razie wypróbowaliśmy marchewkę z Gerbera i ziemniak z dynią
      Hippa - dziecku podeszło, żadnych cudów po tym nie było). Z deserkami chce
      trochę poczekac żeby mała na poczatku nie przyzwyczajała się do słodkiego smaku.
      • 3aloczki Re: Wprowadzanie nowych pokarmów 30.05.07, 20:57
        ja od niedzieli dodaję małemu na noc po półtorej łyżeczki kleiku ryżowego do
        mleka modyfikowanego, bo wstawał co 2 godziny wciąż głodny, pochlipał troszkę i
        zasypiał, teraz wstaje max dwa razy smile ma prawie 3,5 miesiąca ładnie przybiera
        ale widzę, że mu mleko już nie wystarcza, nie chce pić więcej niż około 120 ml a
        szybko jest po tym głodny więc zaczęłam dawać, w weekend spróbujemy jabłka lub
        marchewki gerbera
        • rengur Re: Wprowadzanie nowych pokarmów 31.05.07, 11:28
          Właśnie też myślałam o zagęszczeniu mleka, bo rzadko zjada więcej niż 120-130ml
          i po max 3 godz. jest głodna-czasem wcześniej sad W sobotę jadę na zakupy więc
          wtedy też planuję kupić jakiś soczek, deserek itp. smile

a ile zjada tego zagęszczonego? i dajesz mu przez taki smoczek do kaszek? bo
          przez ten zwykły to chyba nie poleci?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka