Dodaj do ulubionych

nauka zasypiania

20.12.08, 17:12
Dzewczyny, jak zasypiają wieczorem wasze dzieciaczki? Kąpiel
karmienie i do łóżeczka? A o której godzinie? Ja próbowałam ok. 20
gdinie, ale to była porażka, na razie Lenka (2 mies.)po kąpieli
idzie z nami do dużego pokoju, jest cycowanie, bujanie w foteliku
samochodowym i zasypia ok. 22, potem przenoszę ją do łóżeczka kiedy
my idziemy spać. Co myślicie o nauce zaypiania i kiedy zacząć?
Obserwuj wątek
    • maurycjaa Re: nauka zasypiania 20.12.08, 18:10
      myślę, że im wcześniej tym lepiej. my naszą Majkę kąpiemy o 21,
      potem cyc i spać - i śpi przez całą noc do jakiejś 6 rano.
      oczywiście pod warunkiem, że ostatnia drzemka dzienna skończy się
      około 18. Majka 25-go kończy 3 miesiące i coraz mniej śpi w ciągu
      dnia (2-max 3 drzemki po 2-3 godziny), za to ładnie przesypia noc.
      przez ostatnie 2 dni była wymęczona już o 20-stej, bo nie miała
      drzemki w ciagu dnia i to była porazka, bo budziła się ok. 4 mega
      rozbawiona i przez 2 godziny - zero snu. jak zaśnie o 22 jest dobrze.

      nie usypiaj jej w foteliku, bo się przyzwyczai i będzie potem
      kłopot, najlepiej od razu we własnym łózeczku.
    • e_rubi Re: nauka zasypiania 20.12.08, 18:19
      Jasiek po kapieli i karmieniu laduje u nas w lozku (spi z nami bo tak nam wygodniej) i tam zasypia. Maz przy nim siedzi az Mlody nie zasnie, czasem mu cos pospiewa albo go glaszcze po policzku. Czasem Jasiek troche sie powierci, czasem troche poplacze, ale nie nosimy go i jakos specjalnie nie lulamy. Trwa to nie dluzej niz 10 min. W nocy budzi sie 3 razy na jedzenie. Jest karmiony wylacznie piersia.
    • edie70 mam 2 ebooki dotyczące nauki zasypiania 20.12.08, 18:50
      Kazde.dziecko.moze.nauczyc.sie.spac i
      UNIJ WRESZCIE. Jak pomc dziecku zasn.
      właśnie je usilnie studiuję i muszę zacząć wcielać w życie , bo Mała już ma złe
      nawyki tzn usypianie i drzemki tylko przy cycu na kolanach .Wieczorne usypianie
      przy cycu trwa ok 2 godz ( .W łóżeczku jest jak porażona prądem! Jak chcesz
      mogę Ci przesłać emailem ?
      • kasiaki4 Re: mam 2 ebooki dotyczące nauki zasypiania 20.12.08, 19:54
        Nasz Wojtuś raczej zasypia sam wieczorem w łóżeczku,ale to też od
        niedawna,poprostu kiedyś się wkurzyłam bo po karmieniu wieczornym
        bujałam go i lulałam a on ciągle oczy szeroko więc go odłożyłam do
        łóżeczka i grzecznie zasnął.Zasypia zazwyczaj ok.20(właśnie zasnął
        teraz)i budzi się o 3 lub 4 i potem śpi jeszcze do 7 pozdrawiamsmile
        • maczek1 Re: mam 2 ebooki dotyczące nauki zasypiania 20.12.08, 20:46
          Nasza córka jest kąpana o 19:30, potem je, odkładam ją do łóżeczka i
          wychodzę. Zazwyczaj o 20-20.10 już śpismile zasypia sama w łóżeczku,
          nie bujam, nie lulam, itp.
          • lotos2004 Re: mam 2 ebooki dotyczące nauki zasypiania 20.12.08, 22:33
            Nasz Adas ma 2m-ce i od ok 2 tyg.zasypia juz sam w lozeczku.Wczesniej tez go
            bralam po kapieli do duzego pokoju i tam zasypial zazwyczaj przy cycku ,pozniej
            odkladalam go do wzoka,a potam szedl juz z nami do sypialnismileteraz po kapieli ok
            18.30 klade go do jego lozeczka i jakos zasypia.Czasami go poglazcze lub cos
            pospiewam i maly y
            tak spi do ok 24,a potem znowu ok.4 nastepne karmienie.
            NAajlepiej taka nauke usypiania zaczac jak najwczesniej.Mowie z wlasnego
            wczesniejszego doswiadczenia.Corcia ma teraz 5 lat i do tej pory chodzi spac po
            bajce i tez nie mialam nigdy problemow z jej usypianiem,a tylko dlatego ,ze od
            poczatku byla przyzwyczajana do zasypiania o okreslonej porze i w swoim lozeczkusmile
      • rudiszon Re: mam 2 ebooki dotyczące nauki zasypiania 21.12.08, 18:32
        będę baaardzo wdzięczna jeśli przeslesz mi je na maila wloszek@op.pl
        chyba zacznę usypianie w łóżeczku bo boję się co będzie za parę
        miesięcy jak dzieciaczek jest już bardziej kumaty
        pozdrawiam i dziękismile)
        • edie70 Re: rudiszon 22.12.08, 09:51
          Próbowałam wysłać Ci ebooki ,ale wiadomość wraca ,bo masz przepełnioną skrzynkę
          ( .Wyczyść i daj znać )
          • rudiszon Re: rudiszon 22.12.08, 14:45
            właśnie wyczyściłam skrzyneczkę

            a poza tym wczoraj nasyąpił cudsmile) moja córa odłożona do łóżeczka po
            karmieniu i przytulankach sama zasnęła, wcześniej to była regularna
            wojna. Teraz też sama w łóżeczku leży i ogląda od pół godz wzorki
            czarne i czerwone. Dzisiaj jej zrobiłam i zawiesiłam na łóżeczku i
            to na prawdę działa!!!

            pozdrawiam i dzięki za ebooki
            • rooms Re: edie70 22.12.08, 20:52
              czy ja też mogę prosić e-booki na skrzynkę? rooms@gazeta.pl
              z góry dziękuję!
      • kwiatuszek1978 Re: do edie70 22.12.08, 22:11
        czy ja również mogę prosić: e_milosz@o2.pl
      • bart-ma Re: mam 2 ebooki dotyczące nauki zasypiania 01.01.09, 20:58
        to ja także poproszę o ksiązeczki na adres gazetowy. z gory dziekuje.
      • magdulaa2 Re: mam 2 ebooki dotyczące nauki zasypiania 04.01.09, 15:43
        Czy ja też mogę dostać te e-booki? Chyba muszę wprowadzić pewne zmiany w życie
        moje i Michasia, bo 3-godzinne zasypiania przy cycu już mnie bardzo męczy i nie
        wróży niczego dobrego na przyszłość...
        Pozdrawiam wszystkie mamy borykające się z problemami z zasypianiem swoich
        maluchów smile

        edie70 napisała:

        > Kazde.dziecko.moze.nauczyc.sie.spac i
        > UNIJ WRESZCIE. Jak pomc dziecku zasn.
        > właśnie je usilnie studiuję i muszę zacząć wcielać w życie , bo Mała już ma złe
        > nawyki tzn usypianie i drzemki tylko przy cycu na kolanach .Wieczorne usypianie
        > przy cycu trwa ok 2 godz ( .W łóżeczku jest jak porażona prądem! Jak chcesz
        > mogę Ci przesłać emailem ?
        • edie70 Re: magdulaa2 04.01.09, 16:24
          podaj proszę swój adres email smile
      • dorota1414 Re: mam 2 ebooki dotyczące nauki zasypiania 09.02.09, 15:48
        hej,bardzo żałuję,że dopiero teraz przeczytałam ten wątek...Czy ja również mogę
        prosić o przesłanie mi tych ebooków? Z góry bardzo dziękuję
      • dorjanka Re: mam 2 ebooki dotyczące nauki zasypiania 09.02.09, 23:14
        Hej!
        czy ja również mogę dostać tę cudowną książeczkę? Byłabym bardzo
        wdzięczna wink dorjanka@gazeta.pl
      • kasik098 Re: mam 2 ebooki dotyczące nauki zasypiania 08.03.09, 22:07
        edie70 ja tez bardzo prosze o przeslanie mi tych e book-ow. Jestem
        zrozpaczona usypianiem 5-miesiecznego synka, ktory wazy juz 8 kilo
        na rekach...
        email: k.gawryszewska@wp.pl
    • madziowy1 Re: nauka zasypiania 21.12.08, 12:33
      Adaś (2,5 m-ca) - kąpiemy go o 19.30 i potem butelka i chwilkę na
      kolankach a potem do łóżeczka. Siedzę przy nim i głaszczę go po
      główce lub za radą T. Hogg klepię po pleckach i sz..sz..sz..
    • catalina81 Re: nauka zasypiania 21.12.08, 17:08
      edie70 to ja poproszę na maila: catalina81@o2.pl

      dzięki smile
    • darkym Re: nauka zasypiania 22.12.08, 13:32
      My kąpiemy o 19.30 potem bawimy się z córcią żeby troszke ją zmęczyć i cyc około
      20.30 potem do łożeczka i grzecznie zasypia , czasem zajmuje jej to 30 minut ale
      bez marudzenia tylko takie przymykanie oczek i otwieranie aż w koncu zasypia
      spokojnym snem , nie bujam , czasem tylko głaszczę po buzi albo jej "chicham"
      nad uszkiem smile budzi sie około 5 rano dostaje cyca i znów spi jakies 3 godzinki smile
    • azi83 Re: nauka zasypiania 01.01.09, 13:07
      Czy ja również mogę prosić o e-booka?
      Bede wdzięczna smile
      • zielona24 karolina@hot.pl- poproszę 01.01.09, 14:48
        Poproszę e-booki na karolina@hot.pl
      • edie70 azi83 01.01.09, 15:05
        a podaj proszę Twój adres email smile
    • edie70 noworoczne przemyślenia -odpuszczam sobie narazie 01.01.09, 15:17
      wiesz przestałam walczyć z Polą o jej usamodzielnienie tzn
      usypianie w
      samotności,spanie w łóżeczku ,nauka smoczka itp i wiesz co wreszcie
      jestem szczęśliwą
      matką !żałuję tylko paru tygodni ,kiedy ja byłam zmeczona i
      sfrustrowana
      a ona non stop ubeczana i marudna sad
      teraz mam zadowolone,usmiechniete dziecko,które umie samo poleżeć na
      macie,pod karuzelką itp Po prostu pogodziłam się z tym ,że ona ma
      dopiero 10
      tyg a nie 10 m-cy ! potrzebuje bliskosci ,poczucia bezpieczeństwa
      i jej
      największą miłością jest cyc .Nie mam nic innego do roboty jak ten
      czas
      poświęcić jej a nie sprzątaniu i obowiązkom domowym. wieczorem
      usypia przy
      cycu 2 godz i śpi z nami ale za to budzi mnie w nocy 1 góra 2 razy,
      w dzień zamiast dotychczasowych 15 minut
      śpi po godzince lub dwie z moim cycem w buzi , a ja sobie leżę z
      nią i ogladam tv
      . ona jest wkońcu wypoczęta i ten jej bezzębny uśmiech radości smile
      Będe
      ją oduczać jak pójdę do pracy (maj-czerwiec 1/2etatu) a te chwile
      nigdy juz nie wrócą ,
      jeszcze nie raz za jej nieporadnościa i uzależnieniem ode mnie
      ZATĘSKNIĘ!
      rok szybko minie,jeszcze się kiedys wyśpię, spotkam ze
      znajomymi,pojadę na
      sklepy,wypucuje mieszkanie.TERAZ ONA jest naszym priorytetem ,
      najwazniejsze
      ,ze jest zdrowa i pogodna i WYSPANA smile
      CÓŻ mam córeczkę cycoholika , miałam 18lat świętego spokoju , nie
      będę się przejmować na zapas i szaleć z niepokoju ,że do czegoś
      moje dziecko przyzwyczaję (spanie przy cycu,lulanie,lezenie u nas w
      łóżku) !
      • e_rubi Re: noworoczne przemyślenia -odpuszczam sobie nar 01.01.09, 19:23
        i bardzo dobrze smile
        gratuluje i powodzenia
        mnie przy poprzednim dziecku dojscie do takich wnioskow zajelo troche wiecej czasu...na szczescie teraz przy Jasku wszystko jest duzo prostsze
        • moda333 e-book 01.01.09, 20:31
          edie70 to ja poproszę na maila: robertnaw@o2.pl
          dziękuję
      • kwiatuszek1978 Re: noworoczne przemyślenia -odpuszczam sobie nar 01.01.09, 23:36
        masz całkowitą słuszność.
        Jestem w zasadzie sama z dzieckiem przez cały dzień, męża mam wieczorami i w
        weekendy, i w zasadzie cały czas poświęcam dziecku. Tylko czasami jak słucham
        lub czytam, że inne mamy mają czas na sprzątanie, odpoczynek w samotności lub
        wyjście bez dziecka to się spinam i stresuję, że może też powinnam wprowadzać
        jakieś reguły żeby gdzieś wyjść albo po prostu zająć się tylko sobą. Ale po co?
        Chciałam mieć dziecko a nie robota, którego włączę lub wyłączę lub ustawię mu
        program - spanie jedzenie itp. Maks lubi cycusia i moją obecność więc kiedy
        pozwalam mu cycać do woli to wtedy jest szczęśliwy, również potrafi sam poleżeć
        i wystarcza mu wtedy, że do niego gadam choćby z daleka; dzienne drzemki i
        usypianie nocne jest zawsze w łóżku, tylko na noc przekładam go do łóżeczka, a
        nad ranem jeśli ma taką potrzebę to zabieramy go do łóżka i zasypiamy na kolejne
        kilka godzin bez jęków i płaczu. Ja się nie stresuję, młody jest spokojny. A o
        przyszłych przyzwyczajeniach będę myślała później - na razie cieszymy się sobą i
        swoją bliskością.
        • akun73 Re: noworoczne przemyślenia -odpuszczam sobie nar 02.01.09, 12:26
          Mialam tak samo, bylam sfrustorwana dopoki pokutowaly nade mna
          pomysly i rady innych, pewnego dnia zwyczajnie jak Ty pogodzilam sie
          ze dziecko nie je i spi tylko ma wlasny rytm, poza tym chce byc dla
          niej cala, oddac je tyle ile zechce wziac, bylam obok na zadanie. I
          dziecko samo sie uregulowalo, po jakis dwoch tygodniach zauwazylam
          ze jest absolutnie przewidywalna i rytmiczna, je co 2 lub 2,5
          godziny, odbijanie, zabawa, lezenie ze smokiem w lozeczku i
          pozytywka, drzemak 20 minut, w srodku dnia przerwa na spcerek jakies
          4 godziny z wernadowaniem bez jedzenia, zasypia o 22:30, je o 3,4 i
          6 rano. To sa spostrzezenia a nie z zegarkiem w reku wprowadzany
          plan zajec dziecka.
      • edie70 dziękuję Wam kobitki za dobre słowo :) 02.01.09, 12:50
        Wczoraj Mała wieczór pocycała z 1/2 godz wypluła i spała ,aż do karmienia ok 24
        smileDzięki Bogu w nocy śpi bez cyca w buzi,wystarczy jej moja obecność obok wink
        Ale co się nasłuchałam wczoraj u teściów dobrych rad kuzynek "Niemęża" to moje
        !sad szkoda wspominać ich oburzenia i stwierdzeń typu "dziecko ma zawsze samo
        usypiac w łóżeczku, popłacze aż nauczy się, a kiedy bedziesz zajmowac się domem
        ? ,kto to widział tak dziecko uczyć i przyzwyczajać" itd nie trafiał do nich
        argument ,że każdy niemowlak jest inny i ze powinny się cieszyc ,ze miały tak
        "idealne dzieci" ,które same śpią,same się zabawiają itd .Zawsze takie dobre
        rady mnie stresują i wqrzają do potęgi !
      • bukmacherka34 Re: noworoczne przemyślenia -odpuszczam sobie nar 09.02.09, 19:11
        bardzo mi się podoba Twój post,ostatnio kombinowałam,jak tu zmienic nawyk z
        cycusiem,ale teraz myślę,że mi szkoda tych chwil ,całusków,łapania za włosy i w
        końcu cichutkiego oddechu i widoku spokojnie usypiającego dziecka.Do pracy nie
        będę narazie wracać,chcę być z małym aż do przedszkola to co mi tamsmile))
        Pozdrawiam
    • j04nn4 fRANEK SIĘ kąpie między 17:30 a 18:30 po kąpieli 02.01.09, 19:37
      jest butla następnie kłade do łóżeczka daje smoka koło buziaka kłade pieluszkę
      zapalam lampkę i wychodzę, czasem zasypia ładnie czasem troszkę marudzi, ale nie
      duźdam go od początku trgo pilnowałam bo ze starszą córką miałam ten problem i
      trawło to bardzo długo. Tym razem byłam mądrzejsza i dla zdrowia wszystkich
      domowników i komfortu wieczornego nauczyłam go zasypiać samego, jeszcze pamiętam
      jakie usypianie na rękach jest męczące i wykańczające. Pozdrawiam Asia
      • juventa5 Nie "regulowałam" na siłę 05.01.09, 17:00
        Próby regulacji i nauki samodzielnego zasypiania u mojego pierwszego
        dziecka konczyly sie frustracja moja i jego. Po czasie spasowalam i
        dojrzalam do mysli ze moje dziecko jak kazdy czlowiek ma prawo do
        swojego rytmu - mysmy sie w miare do niego dopasowali. On zaczal
        ladnie sam zasypiac i byl spokojniejszy.
        U mlodej jestem na żądanie i widze ze mala ma juz swoj rytm dnia.
        Probuje sie go trzymac. Niestety zasypianie odbywa sie przy cycu bo
        mloda pluje smokiem a chce sobie pociumkać (starszy synek byl
        strasznie smokowy i to mu wystarczylo do zasniecia). Ale nie
        narzekam bo przesypia mi ladnie 6-8 godzin w nocy bez karmienia. I
        nie stresuje sie ze musze ja czasem przy tym cycku ponosic bo wiem
        jak szybko dzieci urosna sad I smutno juz teraz jak moj trzylatek
        (ktory notabene byl strasznym cycusiem i mamisynkiem) mowi do mnie:
        mama przeszkadzasz mi, nie tul tak mocno itd smile
        Wiec korzystam póki mogę smile
    • mabena1 Re: nauka zasypiania 10.02.09, 09:33
      Ja rownież poproszę o e-booki na adres mala1504@interia.pl. z gory
      dziekuje i pozdrawiam.
      • dorjanka Re: nauka zasypiania 10.02.09, 11:15
        Czy ja również mogłabym otrzymać e-booki? Chciałabym spróbować
        tych "magicznych" sposobów i choć chwilę odetchnąć wieczorem....
        dorjanka@gazeta.pl
        • olensia Re: nauka zasypiania 11.02.09, 02:48
          ja mysle ze wszystko zalezy od dziecka. Moja pierwsza corka budzila sie do 18
          miesiaca zycia. Musialam ja usypiac bo inaczej palakala a plczu konca nie bylo.
          Nic nie pomagalo zadne ksiazki, rady znajomych... Druga corcia wlasnie skonczyla
          4 miesiace i w ciagu tych 4 miesiecy moze 3 razy usypialam ja na rekach.
          Ostatnio chcialam ja uspic na rekach to caly czas sie wiercial i stekala smile.
          Odlozylam do lozeczka i zasnela w 2 min.
          • lonka11 Re: nauka zasypiania 22.02.09, 22:13
            Czy ja również mogłabym otrzymać e-booki? Chciałabym spróbować
            moja mala zasypia tylko przy cycu lub czasem po butli nigdy sama
            lonka11@gazeta.pl
    • semi-dolce Re: nauka zasypiania 08.03.09, 22:32
      Najlepiej zacząć naukę samodzielnego zasypiania tak w drugim roku życia.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka