Dodaj do ulubionych

piciulko, bleeee

09.06.08, 14:20
Siedzę sobie w filharmonii na koncercie i oprócz koncertu mam
obserwacje społeczne, jak to ludzie chcą na siłę z 9-10-letnich
dzieci zrobić melomanów. No dobra, jak jakieś dziecko jest meloman,
to ok, ale większość nie jest. Dziewczynka za mną nie była. Nudziła
się jak smok. Ubrana była jak laleczka, co już mnie zdrażniło. Ale
jak usłyszałam, jak mamcia mówi do niej słodkim głosem, "a tu masz
swoje PICIULKO, to dostałam mdłości. Jej chodziło o soczek w
kartonie!!! Piciulko!!! Bleeeeeee, łeeee, do tej pory mam odruch
wymiotny [wydaje odgłosy mało apetyczne]
Obserwuj wątek
    • wronka30 Re: piciulko, bleeee 09.06.08, 15:01
      E tam, moja jest ogromna melomanka. Najbardziej lubi przeboj wesela
      mojego brata: "Pszczolka Maja sobie lata, ooo, zbiera nektar gdzies
      na kwiatach, a ten Gucio tuli panie czeka sobie na sniadanie." smile))
      Nie gardzi zadna muzyka popularna, dancehall to chyba jej ulubiony
      rodzaj. Do tego tanczy jak profesjonalna tancerka belly dance wink)
      Tatko tylko za glowe sie lapie.
      Ale przyznam, ze bardzo ja interesuje ogladanie i sluchanie gry na
      inrtumentach, szczegolnie harfie, pianinie i gitarze. CHociaz nie
      sadze, zeby wysiedziala nawet 5 minut w filharmonii.

      P.S. Z tym piciulkiem to chyba norma wsrod rodzicow. Sama sie czaesm
      lapie na tym, ze za czesto zdrabniam (kurteczka, bluzeczka,
      krzeselko, laleczka, itd.), wiec nie dziwota, ze corka woli uzywam
      jezyka arabskiego (maz z Maroka) bo z tymi zdrobnieniami to ten
      polki jeszcze trudniejszy. Staram sie pilnowac, ale czasem i tak sie
      zapominam.
      • m0nalisa Re: piciulko, bleeee 09.06.08, 20:59
        ojoj no co dzieciatku sie picku chcialo i dostalo z kartoniczka sie czepiasz
        tongue_outPPPPPP
    • deela Re: piciulko, bleeee 09.06.08, 21:22
      zgroza
      • nunna81 Re: piciulko, bleeee 09.06.08, 22:15
        big_grinDDDD
        ja tam zdrabniam(troszkętongue_out)normalne "dorosłe"wyrazy,nie wiem trochę
        CIPa ze mniebig_grin ale nie tworzę nowych dziwacznych,niezrozumiałych dla
        innych wyrazów,bez przesady
        • gimel4 Re: piciulko, bleeee 10.06.08, 09:16
          ja też zdrabniam. Ale piciulko mnie rozwaliło. No proszę was.
          Wszystko, tylko nie piciulko!
          • eyes69 W zdrobnieniacg nie ma nic zlego 10.06.08, 09:34
            Trudno powiedziec na np. dzieciaca kurteczke - kurtka.
            Dzieci maja wszystko male, a wiec maja kurteczki, bluzeczki, stopki
            i raczki...

            Ale zdrabnianie zdrobnien to masakra jakas.
            • ciaraciara Re: dokładnie 11.06.08, 10:35
              piciulko by mi do głowy nie przyszło ale przyznaje że mówie -
              rączka, nóżka - no bo w porównaniu do mojej stopy czy ręki jakoś tak
              samo się nasuwa...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka