Dodaj do ulubionych

Alergia?????

30.07.09, 13:51
Dziewczyny nie wiem co robic.
Od 5 lat mam w domu krolika. Mlody ma z nim kontakt od urodzenia. Od
mniej wiecej 3 tygodni zauwazylam ze Mikolaj strasznie kicha,
myslalam ze bedzie chory ale to tylko kichanie i zapchany nos, po
kilku godzinach spokoj. Zauwazylam ostatnio ze ma tak tylko wtedy
jak szaleje z krolikiem, przytula go itp. Z dnia na dzien jest coraz
gorzej. Wczoraj az nie mogl zasnac bo kichanie jest doslownie co
kilka sekund! Dzis doszly jeszcze lekko zaczerwienione oczy.
Czy to w ogole mozliwe zeby alergia zaczela sie tak nagle i to po
takim czasie? Jak myslicie?
Mozna to jakos leczyc?? Nie chcialabym sie zwierzaka pozbywac...
Obserwuj wątek
    • dzika41 Re: Alergia????? 30.07.09, 16:52
      Z alergią to niestety jest tak że można się z nią urodzić albo nabyć z czasem sad
      Więc istnieje takie prawdopodobieństwo że i Młodego to dopadło... sad

      Przejdź się do pediatry i poproś o receptę na Zyrtec w kroplach może to pomoże.
      Trzymam kciuki.
    • porzeczka_mocna Re: Alergia????? 30.07.09, 20:26
      Ponoć alergia może zacząć się w każdym momencie (tak przynajmniej miała moja
      koleżanka, tylko że ona w wieku dorosłym dostała uczulenie na niektóre produkty
      spożywcze). Ale z drugiej strony - może królik linieje i podrażnienie nosa jest
      mechaniczne?
    • fajnyrobal Re: Alergia????? 31.07.09, 23:11
      No niestety wygląda to na alergię, ale niekoniecznie musi być na
      królika. Może zmieniłaś ostatnio ulubieńcowi rodzaj ściółki i tu
      jest pies pogrzebany...
      • kamila_21 Re: Alergia????? 01.08.09, 06:19
        Trociny od lat kupuje w tym samym sklepie, poza tym jak bawi sie z
        krolikiem z dala od klatki to jest to samo a zwierz nalezy do
        czysciochow i raczej nie ma na sobie resztek sciolki.
        No nic, poczekam, moze rzeczywiscie linieje i to taki okres, na
        razie ograniczam im kontakt.
    • jerzy_nka Re: Alergia????? 03.08.09, 17:46
      tak, alergia może wystąpić w każdej chwili, nie tylko przy pierwszym spotkaniu z
      alergenem, ale nawet po dłuższym czasie bo różne czynniki ją uaktywniają, nie
      tylko alergen.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka