Dodaj do ulubionych

Anemia Fizjologiczna

17.09.05, 10:28
witam kochane mamy,
mój syn ma 7 miesięcy i niedawno powtarzałam mu morfologię, pierwszą
robiliśmy jak miał 4 m-ce i wyniki wyszły kiepskie (zdaniem jednej lekarki,
zdaniem innej normalne)- hemoglobina 11, hematokryt 3,6. dostał żelazo na
niedokrwistość (jest na piersi więc moje zapasy się pewnie wyczerpały) i
teraz powtarzamy kuracje tyle że w zwiększonej dawce Hemoferu. trochę się
boję o jego ząbki, które lada dzień mogą się "zjawić" i podobno nie powinno
się wtedy podawać dziecku żelaza. poradźcie drogie mamy, może ktoś ma podobną
sytuację
Pozdrawiam
Ewelina i Adrian
Obserwuj wątek
    • jagodasoft2 Re: Anemia Fizjologiczna 17.09.05, 13:50
      A robiliśc\ie poziom żelaza. My też borykamy się z małą anemią, ale po
      zrobieniu poziomu żelaza wyszło że jest super i bierzemy tylko kwas foliowy.
      Niby na opakowaniach jest napisane że współczesne żelazo nie brudzi ale nawet
      moja lekarka powiedziała że lekki nalot może zostać. Spróbuj podawać strzykawką
      żeby dziecko za długo w buzi nie trzymało.
      • pafnucy5 Re: Anemia Fizjologiczna 17.09.05, 15:49
        jakie to jest badanie, tzn. krwi czy moczu (albo jeszcze inne)u nas w ośrodku
        tego nie robią. napisz gdzie robiliście i jakie są normy. z góry dziękuję
        pozdrowionka
        • grzalka Re: Anemia Fizjologiczna 17.09.05, 15:59
          Hemoglobina 11 jest jak najbardziej w normie u 7 m-cznego dziecka, sprawdź
          jeszcze poziom żelaza

          Dla dzieci normy sa inne niż dla dorosłych
          • jagodasoft2 Re: Anemia Fizjologiczna 17.09.05, 16:10
            U nas hemoglobina jest 11,3 i lekarka też uznała że to za mało.
        • jagodasoft2 Re: Anemia Fizjologiczna 17.09.05, 16:03
          Robiliśmy to badanie razem z morfologią tzn: morfologia i poziom żelaza w
          państwowej prezychodni. Na pewno u was musi być tylko lekarka wam nie
          zaproponowała. Norma to jak dobrze pamiętam od 41 - 132. My po miesiącu brania
          żelaza mieliśmy 102. Później tylko kwas foliowy.
          • patyczako Re: Anemia Fizjologiczna 17.09.05, 16:39
            warto przy anemii oznaczyć rozmaz kwi bo przy anemiach wygląd krwinek jest tak
            charakterystyczny ze i zelaza nie trzeba oznaczac
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka