zuzia.ja 07.03.06, 19:43 W miarę mozliwosci.Jesli macie problemy w pracy,z L4 itp pytajcie.Juz to przerabialam we wszystkie strony i chetnie pomogę w miarę mozliwosci i zasobu mojej wiedzy. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
strzalcia Re: Pytajcie! Problemy z pracodawcą itp 07.03.06, 19:46 Witam. mma pytanko, jak myslisz, czy duza jest szansa na odmowe Zusu na zasilek, jesli (jak narazie_ jestem na zwolnieniu ok 80 dni przez wymioty (poczatek 5 miesiaca), teraz nadal czuje sie zle i nie wiem czy wroce do pracy, bo potem bedzie upal a ja musz ejechac 2 godz z przesiadkami w autobusach, w tłoku itd. No ale narazie zle sie czuje i wymiotuje. boje sie ze odmowia zasiłku. pracuje 6 lat w firmie na tym samym stanowisku. Jka myslisz, jaka jest szansa otrzymania zasilku i jka w ogole z Zusem postepowac. Poradz prosze. pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
moreno500 Re: Pytajcie! Problemy z pracodawcą itp 07.03.06, 20:19 raczej nie robią problemu. w warszawie nawet nie wzywają, tylko wydają orzeczenie "zaocznie". musi tylko Twój lekarz chcieć wypełnić Ci dokumenty, bez niego zasiłku nie przedłużysz. Odpowiedz Link Zgłoś
iza_iza_102 Re: Pytajcie! Problemy z pracodawcą itp 07.03.06, 19:51 Pytanie dotyczy L-4 post forum.gazeta.pl/forum/72,2.html? f=585&w=38061639; Odpowiedz Link Zgłoś
kinga2877 Ile jest dni na dostarczenie zwolnienia pracodawcy 07.03.06, 20:15 Bo różne wersje słyszę,że nawet 7.Ja dopiero dziś (07.03.) dostarczyłam a zwolnienie mam od 04.03.Węc nie wiem, czy się nie doczepią, bo druga wersja jest, ze 2 dni niby Odpowiedz Link Zgłoś
moreno500 Re: Ile jest dni na dostarczenie zwolnienia praco 07.03.06, 20:17 kinga, 7 dni, licząc nawet od daty stempla (czyli wysyłasz 7 dnia) i w dodatku nie liczy się dzień wystawienia. natomiast regulamin pracy może nakazywać poinformowanie o chorobie w ciągu 2 dni, ale to inna sprawa. po 7 dniach też możesz dostarczyć zwolnienie, ale będzie ono 20% mniej płatne Odpowiedz Link Zgłoś
zuzia.ja Re: Ile jest dni na dostarczenie zwolnienia praco 07.03.06, 22:01 Masz 7 dni na dostarczenie na 100% wiec sie nie przejmuj Odpowiedz Link Zgłoś
lily-25 Re: Pytajcie! Problemy z pracodawcą itp 08.03.06, 13:15 Ja mam pytanie, o formalności jakie będę musiała załatwić w związku z urlopem/zasiłkiem macierzyńskim. Mam nieco skomplikowaną sytuację, urodzić powinnam na początku sierpnia, pójdę na urlop macierzyńskim. Natomiast 30 września (czyli niecałe 2 miesiące po rozpoczęćiu tego urlopu) kończy mi się umowa o pracę. I co dalej? Zasiłek macierzyński? Ale jakie formalności, gdzie i ile wcześniej będzie należało je załatwić? Odpowiedz Link Zgłoś
skaluz zwolnienie 08.03.06, 14:15 Myslalm ze zwolnienie w ciazy to 100%, ale niestety dostalam o wiele mniej. Od stycznia dostalam niemala podwyzke - wiec juz na tym jestem stratna. Ale nawet i tak dostalam mniej niz by mi wychodzilo z pensji ubieglorocznej!!! W styczniu mialam 28 dni zwolnienia, ktore mialam rozliczone w lutym. Odjeli mi cala pensje za luty i doliczyli 28 dni chorobowego, ale skoro to bylo zwolnienie za styczen to gdzie sie podzialy brakujace 2 dni?! Nie mowie juz o tym, ze nie doliczyli mi grudniowej premii (2 pensje), a w ustawie znalazlam taki zapis: Art. 42. 1. Premie, nagrody i inne składniki wynagrodzenia przysługujące za okresy miesięczne wlicza się do podstawy wymiaru zasiłku chorobowego w kwocie wypłaconej pracownikowi za miesiące kalendarzowe, z których wynagrodzenie przyjmuje się do ustalenia podstawy wymiaru zasiłku. 2. Składniki wynagrodzenia, o których mowa w ust. 1, przysługujące za okresy kwartalne, wlicza się do przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia przyjmowanego do ustalenia podstawy wymiaru zasiłku chorobowego w wysokości stanowiącej jedną dwunastą kwot wypłaconych pracownikowi za cztery kwartały poprzedzające miesiąc, w którym powstała niezdolność do pracy. 3. Składniki wynagrodzenia, o których mowa w ust. 1, przysługujące za okresy roczne, wlicza się do podstawy wymiaru zasiłku chorobowego w wysokości stanowiącej jedną dwunastą kwoty wypłaconej pracownikowi za rok poprzedzający miesiąc, w którym powstała niezdolność do pracy. Tak wiec jednak powinno sie wliczac premie! Nic z tego nie rozumie, moze pomozesz? Odpowiedz Link Zgłoś
dolska1 Re: Pytajcie! Problemy z pracodawcą itp 08.03.06, 16:30 Bardzo sie cieszę z tej propozycji pomocy !Ja mam następujący problem.Od 6 miesiąca ciąży jestem na zwolnieniu i do tej pory bez problemu dostawałam przelew z wynagrodzeniem (jestem zatrudniona na czas nieokreślony).Jednak teraz już 8 marca a tu nic !Wysłałam maila do pracodawcy w tej sprawie i on twierdzi , że zatrudnienie w firmie spadło poniżej 20 osób i obowiązek wypłacania pieniędzy przejął ZUS i obiecał , że "popchnie" moją sprawę .Proszę mi wyjaśnić jakie są w tym momencie obowiązki pracodawcy , ZUS-u i dlaczego taka zwłoka .Jaka ustawa to reguluje - nie mogłam tego wyszukać .Będe bardzo wdzięczna za odpowiedź. Odpowiedz Link Zgłoś
mala_nicki Re: Pytajcie! Problemy z pracodawcą itp 27.06.06, 18:34 Moze mi pomożecie. U mnie w firmie jest już taka zasada, ze kobiety w ciąży od pierwszego dnia idą na zwolnienie. Mi lekarz przez pierwszy miesiac wypisywał zwolnienia, ale teraz powiedział żebym wyliczyła sobie te 180dni i nie przekroczyła ich. Czyli jak teraz pójdę znó na zwolnienie to oczywiście nie wystarczy mi do końca ciąży. Moja szefowa sama się dziwi, ze taka jest sytuacja. Trzech kolejnych lekarzy to samo mi powiedziało. Jak to wygląda po tych 6 miesiacach??? Czy nadal będe w razie czego dostawać te same pieniądze??? Odpowiedz Link Zgłoś