Dodaj do ulubionych

Pytajcie! Problemy z pracodawcą itp

07.03.06, 19:43
W miarę mozliwosci.Jesli macie problemy w pracy,z L4 itp pytajcie.Juz to
przerabialam we wszystkie strony i chetnie pomogę w miarę mozliwosci i zasobu
mojej wiedzy.
Obserwuj wątek
    • strzalcia Re: Pytajcie! Problemy z pracodawcą itp 07.03.06, 19:46
      Witam. mma pytanko, jak myslisz, czy duza jest szansa na odmowe Zusu na
      zasilek, jesli (jak narazie_ jestem na zwolnieniu ok 80 dni przez wymioty
      (poczatek 5 miesiaca), teraz nadal czuje sie zle i nie wiem czy wroce do pracy,
      bo potem bedzie upal a ja musz ejechac 2 godz z przesiadkami w autobusach, w
      tłoku itd. No ale narazie zle sie czuje i wymiotuje. boje sie ze odmowia
      zasiłku. pracuje 6 lat w firmie na tym samym stanowisku. Jka myslisz, jaka jest
      szansa otrzymania zasilku i jka w ogole z Zusem postepowac. Poradz prosze.
      pozdrawiam
      • moreno500 Re: Pytajcie! Problemy z pracodawcą itp 07.03.06, 20:19
        raczej nie robią problemu. w warszawie nawet nie wzywają, tylko wydają
        orzeczenie "zaocznie". musi tylko Twój lekarz chcieć wypełnić Ci dokumenty, bez
        niego zasiłku nie przedłużysz.
    • iza_iza_102 Re: Pytajcie! Problemy z pracodawcą itp 07.03.06, 19:51
      Pytanie dotyczy L-4 post forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?
      f=585&w=38061639;
    • kinga2877 Ile jest dni na dostarczenie zwolnienia pracodawcy 07.03.06, 20:15
      Bo różne wersje słyszę,że nawet 7.Ja dopiero dziś (07.03.) dostarczyłam a
      zwolnienie mam od 04.03.Węc nie wiem, czy się nie doczepią, bo druga wersja
      jest, ze 2 dni nibysad
      • moreno500 Re: Ile jest dni na dostarczenie zwolnienia praco 07.03.06, 20:17
        kinga, 7 dni, licząc nawet od daty stempla (czyli wysyłasz 7 dnia) i w dodatku
        nie liczy się dzień wystawienia. natomiast regulamin pracy może nakazywać
        poinformowanie o chorobie w ciągu 2 dni, ale to inna sprawa. po 7 dniach też
        możesz dostarczyć zwolnienie, ale będzie ono 20% mniej płatne
        • zuzia.ja Re: Ile jest dni na dostarczenie zwolnienia praco 07.03.06, 22:01
          Masz 7 dni na dostarczenie na 100% wiec sie nie przejmuj
    • lily-25 Re: Pytajcie! Problemy z pracodawcą itp 08.03.06, 13:15
      Ja mam pytanie, o formalności jakie będę musiała załatwić w związku z
      urlopem/zasiłkiem macierzyńskim. Mam nieco skomplikowaną sytuację, urodzić
      powinnam na początku sierpnia, pójdę na urlop macierzyńskim. Natomiast 30
      września (czyli niecałe 2 miesiące po rozpoczęćiu tego urlopu) kończy mi się
      umowa o pracę. I co dalej? Zasiłek macierzyński? Ale jakie formalności, gdzie i
      ile wcześniej będzie należało je załatwić?
    • skaluz zwolnienie 08.03.06, 14:15
      Myslalm ze zwolnienie w ciazy to 100%, ale niestety dostalam o wiele mniej.
      Od stycznia dostalam niemala podwyzke - wiec juz na tym jestem stratna. Ale
      nawet i tak dostalam mniej niz by mi wychodzilo z pensji ubieglorocznej!!!
      W styczniu mialam 28 dni zwolnienia, ktore mialam rozliczone w lutym. Odjeli mi
      cala pensje za luty i doliczyli 28 dni chorobowego, ale skoro to bylo zwolnienie
      za styczen to gdzie sie podzialy brakujace 2 dni?!
      Nie mowie juz o tym, ze nie doliczyli mi grudniowej premii (2 pensje), a w
      ustawie znalazlam taki zapis:

      Art. 42. 1. Premie, nagrody i inne składniki wynagrodzenia przysługujące za
      okresy miesięczne wlicza się do podstawy wymiaru zasiłku chorobowego w kwocie
      wypłaconej pracownikowi za miesiące kalendarzowe, z których wynagrodzenie
      przyjmuje się do ustalenia podstawy wymiaru zasiłku.
      2. Składniki wynagrodzenia, o których mowa w ust. 1, przysługujące za okresy
      kwartalne, wlicza się do przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia przyjmowanego
      do ustalenia podstawy wymiaru zasiłku chorobowego w wysokości stanowiącej jedną
      dwunastą kwot wypłaconych pracownikowi za cztery kwartały poprzedzające miesiąc,
      w którym powstała niezdolność do pracy.
      3. Składniki wynagrodzenia, o których mowa w ust. 1, przysługujące za okresy
      roczne, wlicza się do podstawy wymiaru zasiłku chorobowego w wysokości
      stanowiącej jedną dwunastą kwoty wypłaconej pracownikowi za rok poprzedzający
      miesiąc, w którym powstała niezdolność do pracy.

      Tak wiec jednak powinno sie wliczac premie!

      Nic z tego nie rozumie, moze pomozesz?
    • dolska1 Re: Pytajcie! Problemy z pracodawcą itp 08.03.06, 16:30
      Bardzo sie cieszę z tej propozycji pomocy !Ja mam następujący problem.Od 6
      miesiąca ciąży jestem na zwolnieniu i do tej pory bez problemu dostawałam
      przelew z wynagrodzeniem (jestem zatrudniona na czas nieokreślony).Jednak teraz
      już 8 marca a tu nic !Wysłałam maila do pracodawcy w tej sprawie i on
      twierdzi , że zatrudnienie w firmie spadło poniżej 20 osób i obowiązek
      wypłacania pieniędzy przejął ZUS i obiecał , że "popchnie" moją sprawę .Proszę
      mi wyjaśnić jakie są w tym momencie obowiązki pracodawcy , ZUS-u i dlaczego
      taka zwłoka .Jaka ustawa to reguluje - nie mogłam tego wyszukać .Będe bardzo
      wdzięczna za odpowiedź.
      • mala_nicki Re: Pytajcie! Problemy z pracodawcą itp 27.06.06, 18:34
        Moze mi pomożecie. U mnie w firmie jest już taka zasada, ze kobiety w ciąży od
        pierwszego dnia idą na zwolnienie. Mi lekarz przez pierwszy miesiac wypisywał
        zwolnienia, ale teraz powiedział żebym wyliczyła sobie te 180dni i nie
        przekroczyła ich. Czyli jak teraz pójdę znó na zwolnienie to oczywiście nie
        wystarczy mi do końca ciąży. Moja szefowa sama się dziwi, ze taka jest
        sytuacja. Trzech kolejnych lekarzy to samo mi powiedziało. Jak to wygląda po
        tych 6 miesiacach??? Czy nadal będe w razie czego dostawać te same pieniądze???

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka