Dodaj do ulubionych

zakup domu

07.07.07, 23:06
cześc dziewczyny
Zamierzam kupić dom Czy ktoś wie jakie dokumenty powiniem mi przedstawić
właściciel? a co musze sprawdzić sama zeby nie potem nie żałować Proszę o
odpowiedź bo nie wiem jak to zrobić a kasy nie chce stracić Dziękuję bardzo i
pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • reniuta67 Re: zakup domu 07.07.07, 23:09
      lepiej zapytaj sie w biurze notarialnym nawet za oplata , bo wtedy masz 100%
      pewnosc!!! A tak wogole to dom to fajna rzecz tylko musisz miec kupe kasy na
      wieczne remonty, albo przepychanie rur od kibla, albo malowanie okien , albo
      nowy dach...... Przesrane!!!!!
    • mama_ania77 Re: zakup domu 08.07.07, 00:57
      Na pewno musi okazać sie aktem własności domusmile, sprawdź czy w akcie nie ma
      zapisu o współwłaścicielu itp. Poza tym sprawdź, czy nie ma obciażonej hipoteki
      (księgi wieczyste - wypis).
      A najlepiej faktycznie zasięgnij porady notariusza - powie Ci jakie dokumenty
      są wymagane w takich sytuacjach.
      Nam na przykład potrzebny był wyrok sądu o przeprowadzonym postępowaniu
      spadkowym i ustanawiający właściciela, bo dom sprzedawały dzieci po swoich
      rodzicach. Każdy przypadek jest inny smile
      • vernalis1 Re: zakup domu 08.07.07, 10:47
        my zrobiliśmy tak - sami znależliśmy dom, a resztę spraw załatwiał nam
        Pośrednik z biura nieruchomości(sąd, notariusz,rzeczoznawca, nawet z bankiem
        trochę pomógł)cała "zabawa" od pierwszego obejrzenia do pdpisania ostatecznej
        umowy kupna trwała jakieś 10 dni - pośrednik poprostu wszystko sam
        załatwiał "swoimi" kanałami - więc trwało to znacznie szyciej. Natępny zakup
        też będzie z jego pomocą.
        • mania2424 Re: zakup domu 08.07.07, 11:57
          No tak ale pośrednik bierze prowizje od sprzedaży, nawet 3%. Więc jeżeli ktoś
          nie ma kasy to lepiej samemu załatwić
    • ana_bella Re: zakup domu 08.07.07, 11:58
      - akt własności
      - odpis z księgi wieczystej
      - wypis z planu zagospodarowania przestrzennego (żeby mieć pewność, że za rok
      nie zbudują obok ciebie autostrady lub hipermarketu)
      - wypis z rejestru gruntów
      - dokumentację związana z budynkiem (czy nie ma samowoli)
      - inne dokumenty w zależnosci od sytuacji (czy to dom nowy, czy zamieszkały itd.)
      • aga1506 Re: zakup domu 09.07.07, 12:15
        wszystkie dokumenty nie starsze niż 3 miesiace....... a i przy podpisaniu umowy niech da zaświadczenie ze w domu nikt nie jest zameldowany.
    • binkaa Re: zakup domu 09.07.07, 14:20
      polecam

      forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=897
      • binkaa Re: zakup domu 09.07.07, 14:21
        i

        forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=656
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka